Yenişarbademli Otelleri

En iyi 0 otel, en uygun fiyatlar

Yenişarbademli Hakkında

Dedegöl Dağı'nın eşsiz manzarasını gözler önüne seren Yenişarbademli, İç Anadolu Bölgesi'nin sürpriz coğrafyalarından biri olarak dikkat çekiyor…

Isparta'nın doğal güzellikleriyle göz kamaştıran ilçesi Yenişarbademli, Beyşehir Gölü'nün batısında, Toros Dağları'nın kuzey uzantısı olan Anamas Dağları ile bütünleşmiş bir yer. Doğusunda Beyşehir, batısında Aksu ve kuzeyinde Şarkikaraağaç ilçeleri ile çevrili olan Yenişarbademli'de Akdeniz iklimi ile karasal iklimin arasında kalan kara iklimin etkilerine rastlanıyor.

Coğrafi olarak oldukça dikkat çekici özelliklere sahip olan Yenişarbademli'nin pek çok uygarlığa beşiklik ettiğini söyleyebiliriz. Hititler, Firgyalılar, İyonlar, Lidyalılar, Persler, Romalılar ve Bizanslar'ın bu bölgede egemen oldukları, yapılan araştırmalar sonucunda ortaya çıkmış.

Tarihi ve turistik açıdan oldukça önemli bir yere sahip olan Yenişarbademli'de günümüze kadar ulaşmayı başarmış 25 civarında ören yeri bulunuyor. Bununla birlikte tepeler üzerine kurulmuş olan ve çeşitli dönemlere ait kale kalıntılarına da rastlanıyor Yenişarbademli'de.

Eğer yolunuz Isparta'ya düşerse, Yenişarbademli'yi de mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz. Şimdiden iyi tatiller dileriz.

Yenişarbademli Gezilecek Yerler

Yenişarbademli Otel Fiyatları