Seçilen Filtreler
{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
{{ newGenerationFilterTitles[ngf] }}
İndirimli Tesisler
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
Seçimleri İptal Et
Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Akıllı Filtreler
Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Şişhane Alt Bölgeleri
Gecelik Oda Fiyatı
Tüm Fiyatları Gör
Yıldız Sayısı
Konaklama Tipi
Tesis Türü
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Operatörler

Şişhane Otelleri

Şişhane için {{ (filteredHotels).length}} / 6 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

 • Akıllı Listeleme
 • Düşük Fiyat
 • Yüksek Fiyat
 • Puana Göre
 • Popülerliğe Göre
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Puan Ver {{ hotel.point == '10' ? hotel.point : (hotel.point | number:1) }}

{{ hotel.adi }}

{{ hotel.minPrice }} TL'dan başlayan fiyatlarla
 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.comment_count }} Misafir Yorumu

"{{ comment }}"

Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Rezervasyon İçin Arayın
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}
Puan: {{ hotel.score }} | Üyelik Şekli: {{ hotel.uyeliksekli }} | Affiliate: {{ hotel.affiliate_id }}
{{ newGenerationFilterTitles[itemIndex] }}
{{ features[attribute] }}

Şişhane Otelleri - En Uygun Otel Fiyatları

Beyoğlu'nun en renkli köşesi; Şişhane…
İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde bulunan Şişhane, genelde avizeci dükkanlarıyla nam salmış bir semt. Tepebaşı ile Unkapanı arasında bulunan Şişhane, İstiklal Caddesi, Karaköy, Kasımpaşa ve Tepebaşı ile çevrili olması dolayısıyla, İstanbul'un konaklama açısından gözde adreslerinden biri.

Unkapanı Köprüsü'nden Tarlabaşı'na kadar olan bölgeyi kapsayan Şişhane'nin eski ismi ‘Le Petit Des Mort' imiş. Bu da ‘küçük ölü tarlası' anlamına geliyormuş. Sanıyoruz ki, Şişhane'nin eskiden mezarlık olmasından kaynaklıyor bu isimle anılması. Bununla birlikte ‘Şişhane Yokuşu' olarak da anılırmış eskiden bu bölge.

2009 yılında İstanbul Metrosu'na bağlanan Şişhane, ulaşım açısından da Şişhane otellerinde konaklayan misafirlerin işini de bir hayli kolaylaştırdı diyebiliriz. Muhteşem bir Haliç manzarası sunan Şişhane otelleri arasında kent otellerinden butik otellere kadar pek çok seçenek yer alıyor.

Beyoğlu'nun en renkli köşesinde bulunan Şişhane otelleri, sıcak bir tarzda dekore edilmiş odalarıyla, misafirlerine evlerindeki huzuru yaşatıyor. Tarihi bir temaya sahip olan Şişhane otelleri, özellikle turistik gezi amaçlı İstanbul'a gelen yabancı turistler tarafından tercih ediliyor. İstiklal Caddesi boyunca yürüyerek 15 dakikada Taksim Meydanı'na ulaşabilirsiniz Şişhane otellerinde konaklayarak.

Siz de, turistik gezi amaçlı İstanbul'a gelmeyi planlıyorsanız, konaklamak için Şişhane'yi tercih edebilir ve Şişhane otellerinden birinde rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Şahane Haliç manzarasını gözler önüne seren bir semt; Şişhane…
Şişhane, İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde bulunuyor. Genellikle avizeci dükkanlarıyla nam salmış bir semt olan Şişhane, Tepebaşı ile Unkapanı arasında yer alıyor. İstiklal Caddesi, Karaköy, Kasımpaşa ve Tepebaşı ile çevrili olması Şişhane'yi, İstanbul konaklamalarında fazlasıyla tercih edilebilir kılıyor.

Eski ismi ‘Le Petit Des Mort' olan Şişhane, Unkapanı Köprüsü'nden Tarlabaşı'na kadar olan kısmı kapsıyor. Le Petit Des Mor, ‘küçük ölü tarlası' anlamına geliyor ve Şişhane'nin eskiden mezarlık olması dolayısıyla bu ismi aldığı düşünülüyor. Bunun yanı sıra ‘Şişhane Yokuşu' olarak da isimlendirilmiş bir dönem burası.

Ulaşım açısından baktığımızda, Şişhane otellerinde konaklayan misafirler, özellikle 2009 yılında İstanbul Metrosu'na eklenen Şişhane durağı ile birlikte bir hayli rahat bir tatil geçirir oldular. Büyüleyici bir Haliç manzarasının eşlik ettiği Şişhane konaklamaları, fiyatlarıyla da dikkat çekiyor.

Şişhane otellerinin İstanbul'un en hareketli noktalarından birinde yer alması, Şişhane otel fiyatlarının biraz yükselmesine neden oluyor. Gerek tarihi dokuyu hissettirmeleri, gerek odaların dekorasyonu ve İstiklal Caddesi ve Taksim Meydanı gibi lokasyonların oldukça yakın olması Şişhane otel fiyatlarına büyük ölçüde etki ediyor.

Genel olarak 2020 Şişhane otel fiyatlarının ortalama 200 TL civarlarında olduğunu söyleyebiliriz.

Siz de, özellikle İstanbul'da turistik bir gezi yapmak istiyorsanız, konaklamak için Şişhane'yi tercih edebilir ve Şişhane otellerinden birinde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Unutmayın, erken rezervasyon Şişhane otel fiyatlarından daha uyguna yararlanmanızı sağlayabilir.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Şişhane Hakkında
Tepebaşı ile Unkapanı arasında kalan Şişhane, İstanbul'un gezilip görülecek yerlerine ve tarihi mekanlarına kolay ulaşıma sahiptir.
Şişhane, tarihi mega kent İstanbul'un Tepebaşı ve Unkapanı arasında yer alan bir bölge olup Beyoğlu ilçe sınırları arasında yer alan semttir. Şişhane, İstiklal Caddesi, Karaköy, Kasımpaşa ve Tepebaşı ile komşudur. Semtin genel hattına bakılınca yüksek oranda avize satan iş yerlerine ev sahipliği yaptığı görülmektedir.

Tepebaşı ve Unkapanı arasında bulunan semte eskiden yani "le petit champ des morts" yani 'Küçük ölü tarlası' denmekteydi. Bunun nedeni ise yerleşim yeri olarak imara açılmadan önce burada daha çok mezarlıkların bulunmasıydı.

İstanbul metrosunun Eylül 2000'de Şişhane durağının açılması ile ulaşım oldukça rahatlamış ve kolaylamıştır. Metro hattının İstiklal Caddesi, Vergi Dairesi, 6. Daire, Kasımpaşa ve Refik Saydam Caddesi olmak üzere 5 ayrı giriş kapısı bulunması da Şişhane'ye ulaşımda kolaylık sağlanmıştır.

Şişhane bulunduğu konum itibariyle restoranların, eğlence merkezlerinin, çarşının ve tarihi yerlerin bulunduğu ve İstanbul'un kalbi niteliğini taşıyan Taksim'e olan yakınlığı ile de mega kente gelen turistlerin konaklamada tercih ettiği bir semttir. Ayrıca Şişhane otelleri kategorisindeki tesisleri sadece gezginler ve turistler değil İstanbul'a iş için gelenler de konaklamada tercih etmektedir. Bu tercihte en etkili olan şey ise ulaşımın kolaylığı ve Şişhane'nin birçok yere olan yakınlığıdır.

Bu arada belirtmekte fayda var ‘'Altı kaval üstü şişane / şişhane (olmak)'' sözünün Şişhane ile uzaktan yakından bir ilgisi yoktur.

2 Kullanıcı Yorumu
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
2
8
0 (850) 602 46 12
Pera Life Hotel
Pera Life Hotel
Emekyemez Mah. Yolcuzade İskender Cad. No: 12
Beyoğlu / İstanbul
Türkiye

-

Kesinlikle tam bir aile oteli. 10 üzerinden 8 diyorum. Çok güzel, çok beğendim. Kısacası mükemmel.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
2
10
0 (850) 600 70 95
Tünel Residence
Tünel Residence
Evliya Çelebi Mah. Sişhane Meşrutiyet Cad. No:96
Beyoğlu / İstanbul
Türkiye

-

Otelin suite odaları gerçekten çok güzel.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)