Şişhane Otelleri

Beyoğlu’nun en renkli köşesi; Şişhane…Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

İndirim ve Fırsatlar

Türü

Konaklama Tipi

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Aktiviteler

Şişhane Otelleri

Toplam 5 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Lütfen seçiniz
  • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

Şişhane Otelleri ve Şişhane Otel Fiyatları

Beyoğlu'nun en renkli köşesi; Şişhane…

İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde bulunan Şişhane, genelde avizeci dükkanlarıyla nam salmış bir semt. Tepebaşı ile Unkapanı arasında bulunan Şişhane, İstiklal Caddesi, Karaköy, Kasımpaşa ve Tepebaşı ile çevrili olması dolayısıyla, İstanbul'un konaklama açısından gözde adreslerinden biri.

Unkapanı Köprüsü'nden Tarlabaşı'na kadar olan bölgeyi kapsayan Şişhane'nin eski ismi ‘Le Petit Des Mort' imiş. Bu da ‘küçük ölü tarlası' anlamına geliyormuş. Sanıyoruz ki, Şişhane'nin eskiden mezarlık olmasından kaynaklıyor bu isimle anılması. Bununla birlikte ‘Şişhane Yokuşu' olarak da anılırmış eskiden bu bölge.

2009 yılında İstanbul Metrosu'na bağlanan Şişhane, ulaşım açısından da Şişhane otellerinde konaklayan misafirlerin işini de bir hayli kolaylaştırdı diyebiliriz. Muhteşem bir Haliç manzarası sunan Şişhane otelleri arasında kent otellerinden butik otellere kadar pek çok seçenek yer alıyor.

Beyoğlu'nun en renkli köşesinde bulunan Şişhane otelleri, sıcak bir tarzda dekore edilmiş odalarıyla, misafirlerine evlerindeki huzuru yaşatıyor. Tarihi bir temaya sahip olan Şişhane otelleri, özellikle turistik gezi amaçlı İstanbul'a gelen yabancı turistler tarafından tercih ediliyor. İstiklal Caddesi boyunca yürüyerek 15 dakikada Taksim Meydanı'na ulaşabilirsiniz Şişhane otellerinde konaklayarak.

Siz de, turistik gezi amaçlı İstanbul'a gelmeyi planlıyorsanız, konaklamak için Şişhane'yi tercih edebilir ve Şişhane otellerinden birinde rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Şahane Haliç manzarasını gözler önüne seren bir semt; Şişhane…

Şişhane, İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde bulunuyor. Genellikle avizeci dükkanlarıyla nam salmış bir semt olan Şişhane, Tepebaşı ile Unkapanı arasında yer alıyor. İstiklal Caddesi, Karaköy, Kasımpaşa ve Tepebaşı ile çevrili olması Şişhane'yi, İstanbul konaklamalarında fazlasıyla tercih edilebilir kılıyor.

Eski ismi ‘Le Petit Des Mort' olan Şişhane, Unkapanı Köprüsü'nden Tarlabaşı'na kadar olan kısmı kapsıyor. Le Petit Des Mor, ‘küçük ölü tarlası' anlamına geliyor ve Şişhane'nin eskiden mezarlık olması dolayısıyla bu ismi aldığı düşünülüyor. Bunun yanı sıra ‘Şişhane Yokuşu' olarak da isimlendirilmiş bir dönem burası.

Ulaşım açısından baktığımızda, Şişhane otellerinde konaklayan misafirler, özellikle 2009 yılında İstanbul Metrosu'na eklenen Şişhane durağı ile birlikte bir hayli rahat bir tatil geçirir oldular. Büyüleyici bir Haliç manzarasının eşlik ettiği Şişhane konaklamaları, fiyatlarıyla da dikkat çekiyor.

Şişhane otellerinin İstanbul'un en hareketli noktalarından birinde yer alması, Şişhane otel fiyatlarının biraz yükselmesine neden oluyor. Gerek tarihi dokuyu hissettirmeleri, gerek odaların dekorasyonu ve İstiklal Caddesi ve Taksim Meydanı gibi lokasyonların oldukça yakın olması Şişhane otel fiyatlarına büyük ölçüde etki ediyor.

Genel olarak 2017 Şişhane otel fiyatlarının ortalama 200 TL civarlarında olduğunu söyleyebiliriz.

Siz de, özellikle İstanbul'da turistik bir gezi yapmak istiyorsanız, konaklamak için Şişhane'yi tercih edebilir ve Şişhane otellerinden birinde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Unutmayın, erken rezervasyon Şişhane otel fiyatlarından daha uyguna yararlanmanızı sağlayabilir.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın