Seçilen Filtreler
{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
{{ newGenerationFilterTitles[ngf] }}
İndirimli Tesisler
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
Seçimleri İptal Et
Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Akıllı Filtreler
Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Silopi Alt Bölgeleri
Gecelik Oda Fiyatı
Tüm Fiyatları Gör
Yıldız Sayısı
Konaklama Tipi
Tesis Türü
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Operatörler

Silopi Otelleri

Silopi için {{ (filteredHotels).length}} / 2 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

 • Akıllı Listeleme
 • Düşük Fiyat
 • Yüksek Fiyat
 • Puana Göre
 • Popülerliğe Göre
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Puan Ver {{ hotel.point == '10' ? hotel.point : (hotel.point | number:1) }}

{{ hotel.adi }}

{{ hotel.minPrice }} TL'dan başlayan fiyatlarla
 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.comment_count }} Misafir Yorumu

"{{ comment }}"

Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Rezervasyon İçin Arayın
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}
Puan: {{ hotel.score }} | Üyelik Şekli: {{ hotel.uyeliksekli }} | Affiliate: {{ hotel.affiliate_id }}
{{ newGenerationFilterTitles[itemIndex] }}
{{ features[attribute] }}

Silopi Otelleri - En Uygun Otel Fiyatları

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en eski yerleşim birimlerinden olan Silopi'de, kaliteli hizmet anlayışıyla konaklayabilmeniz mümkün.
Şırnak'ta, Habur Sınır Kapısı'nın hemen ardında bulunan Silopi, son yıllarda büyük gelişme kaydeden ilçelerden biri. Silopi, turizm açısından pek fazla gelişme gösteremese de, az sayıda bulunan Silopi otelleri, kaliteli hizmetten hiçbir şekilde ödün vermiyor.

Silopi otellerinin birçoğu otel ve residence konsepti ile tasarlanmış bir şekilde hizmet veriyor. Misafirlerine ev rahatlığı sunan Silopi otelleri, kalite ve konforu bir arada sunuyor.

Silopi otelleri için misafir güvenliği başta geliyor. Misafirlerine her türlü konforu sağlamak için hizmette sınır tanımayan Silopi otelleri, en ince detayına kadar her şeyi düşünüyor.

Silopi otelleri genel itibariyle oda-kahvaltı şeklinde hizmet veriyor.

İş amaçlı ya da turistik bir gezi için Şırnak'ta konaklamayı düşünüyorsanız, Silopi otellerini tercih edebilirsiniz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Habur Sınır Kapısı'nın hemen ardında bulunan Silopi'de, her türlü ihtiyacınıza cevap bulabileceğiniz konaklama alternatifleri mevcut.
Şırnak'ın en eski yerleşim noktalarından biri olan Silopi, her ne kadar turizm alanında pek fazla gelişim göstermese de, ülkemizin en güzel ilçeleri arasında yer alıyor. Silopi'ye iş ya da turistik amaçlı gelenler ise Silopi otellerinde konaklamayı tercih ediyorlar.

Az sayıda bulunan Silopi otelleri için misafir memnuniyeti her şeyin üzerinde tutuluyor. Kaliteli hizmet anlayışlarıyla misafirlerine ev rahatlığında bir konfor sunan Silopi otelleri, otel ve residence konsepti şeklinde hizmet veriyor.

Her şeyin en ince detayına kadar düşünüldüğü Silopi otellerinde fiyatlar ise alınan hizmete oranla oldukça uygun. Silopi otel fiyatları, oldukça yüksek kalitede hizmet verilmesine rağmen oldukça hesaplı. Silopi otel fiyatlarının ortalama olarak 55 TL civarlarında olduğunu söyleyebiliriz.

Silopi otel fiyatlarının bu denli uygun olması, Şırnak'ta konaklayacak olanların Silopi otellerini tercih etmesine neden oluyor.

Ancak Silopi'de konaklayacağınız tarihte, bir kez daha Silopi otel fiyatlarını internetten araştırmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü Silopi otel fiyatları yılın belli dönemlerinde ve yoğunluk durumuna göre değişkenlik gösterebiliyor.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Silopi Hakkında
Güneydoğu Anadolu'da yer alan Şırnak'ın ilçelerinden biri; Silopi…
Ülkemizin Güney Doğu Anadolu Bölgesi'nde bulunan Şırnak'ın ilçelerinden biri olan Silopi, milattan önceki dönemlerde önemli bir yerleşim yeri olan Ninova, yani Musul şehrine bağlıydı. Çevrede bulunan kalıntılara baktığımızda, eski kavimlerden Asurluların bu bölgede kaldıklarını görebiliyoruz. Silopi'de bulunan Yankale mezrasında Asurlulara ait kalıntılar yer alıyor. Silopi'deki Kavallı ve Buğdaylı köyleri ile Yankale mezrasında yer alan tepelerin insan gücü ile yığma bir şekilde yapıldığı rivayet ediliyor. Yapılan araştırmalar sonucunda bunun doğruluğu da kanıtlanmış. Bu tepeler, Asurlularının haberleşme aracı olarak kullanılıyormuş hatta. Asurlulardan sonra Silopi bölgesinin hakimiyeti tamamen Sasanilerin eline geçmiş.

Sasanilerden sonra ise, M.S. 960-1040 yılları arasında Büveyoğulları ele geçirmiş Silopi'yi. Şimdiki Birlik Köyü sınırları içerisinde Büveyoğulları'na ait bir cami ve bir menderese kalıntısı bulunuyor.

Daha sonra Silopi, Cizre, Finik ve Gurkil olmak üzere kendi içinde üç kola ayrılan Cizre Emirlikleri'nin eline geçmiş. Hakimiyeti elinde tutan Cizre Beyi Hacı Bedran'ın ölümünün ardından ise tüm bölgeyi oğlu Süleyman yönetmiş. Hatta o zamanlar bu bölge "Silonun Ovası" olarak anılıyormuş. Silopi de ismini buradan alıyor zaten. Belli bir süre Cizre'ye bağlı bir nahiye olarak kalan Silopi, 1931'de Cizre'nin bucağı olmuş. 1960 yılında Mardin'e bağlı bir ilçe olan Silopi, 16 Mayıs 1990 tarihinden itibaren, Bakanlar Kurulu'nun kararı ile Şırnak'a bağlanmış.

İki farklı yeryüzü şekline sahip olan Silopi'nin kuzeyi, kuzeybatısı ve kuzeydoğusu dağlık bir yapıya sahip. Kuzeyden güneye doğru düz bir yapıya kavuşan Silopi'nin güneyinde Silopi Ovası yer alıyor. Türkiye-Irak sınırına yaklaştıkça alçalan Silopi Ovası, Dicle Nehri ile Habur Çayı'nın birleştiği noktada en düşük seviyeye erişiyor.

İlçenin kuzeyinin tamamını Cudi Dağı kaplıyor. Orman ve ağaç yönünden bir hayli zayıf olan Silopi'de, iklim şartlarının etkisiyle bol miktarda zakkum ağacı bulunuyor.

Silopi'de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağışlı geçiyor. Hatta ülkemizin rekor sıcaklığı, 54,7 dereceyle Habur Sınır Kapısı'nda kayda geçmiş. Silopi'nin sahip olduğu toprakların %65'i de tarıma elverişli.

Silopi'nin güneybatısında Suriye, güneydoğusunda Irak ve Cizre, kuzeyinde Şırnak Merkez, kuzeydoğusunda ise Uludere ilçesi yer alıyor.

Silopi otel tavsiyeleri
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
4
2
0 (850) 602 28 99
Grand Hotel Silopi
Grand Hotel Silopi
İpek Yolu Üzeri, İlçe Jandarma Yanı
Silopi / Şırnak
Türkiye

-

Bir yılı aşkındır hamam, sauna tamiratta diyorlar. İlgisizlik diz boyu. Sosyal alanların bakımı sıfır, otel yönetiminin paraya ihtiyacı yok belli ki. Hizmet kalitesi işlerine geldiği kadar.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
4
10
0 (850) 600 60 69
Özenler Hotel Residence
Özenler Hotel Residence
İpekyolu Üzeri Koç İ.Ö.O Karşısı No:128
Silopi / Şırnak
Türkiye

-

Doğuda işim gereği birçok otel gezdim ama bunun gibi iyi hizmet veren ve göze hitap eden bir otel görmedim, emeğinize sağlık.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
4
10
0 (850) 602 28 99
Grand Hotel Silopi
Grand Hotel Silopi
İpek Yolu Üzeri, İlçe Jandarma Yanı
Silopi / Şırnak
Türkiye

-

Otelinizde 5 gece kaldım. Temizlik ve hizmet kalitesinden memnun kaldım. Teşekkürler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
4
10
0 (850) 600 60 69
Özenler Hotel Residence
Özenler Hotel Residence
İpekyolu Üzeri Koç İ.Ö.O Karşısı No:128
Silopi / Şırnak
Türkiye

-

Çok beğendim, çok iyi.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)