Sille Otelleri

Konya’nın görülmesi gereken tarihi mekanlarından biri olan Sille’de, geleneksel mimariden restore edilmiş konaklarda, benzersiz bir konaklama deneyimi yaşayabilirsiniz…Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

İndirim ve Fırsatlar

Türü

Konaklama Tipi

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Sille Otelleri

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Lütfen seçiniz
  • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

Sille Otelleri ve Sille Otel Fiyatları

Konya'nın görülmesi gereken tarihi mekanlarından biri olan Sille'de, geleneksel mimariden restore edilmiş konaklarda, benzersiz bir konaklama deneyimi yaşayabilirsiniz…

Konya'nın Selçuklu ilçesine bağlı olan Sille, Konya Merkez'e 8 km mesafede. Sille'yi belki Sille taşından hatırlayabilirsiniz. Tamamen Sille'ye özgü olan, Volkanit ve Andezit özellikler taşıyan Sille taşı, yalnızca bu bölgede çıkıyor. Sille taşının özelliği ise yüksek ısıya dayanabiliyor olması ve yöredeki eski yapılarda da kullanılıyor olması. Ne yazık ki Sille taşının çıkarıldığı çok sayıdaki taş ocaklarından günümüzde sadece 3-5 tanesi ayakta kalmayı başarabilmiş. Sille'ye özgü ünlü dokuma halısının üretimi de artık pek yapılmıyor.

Sille'nin yalnızca bir günde geçip gidilmesi gereken bir yer olduğunu düşünmüyoruz. Bölgenin tarihi dokusu o kadar etkileyici ki, bir ya da iki gün konaklama yapmalı, o tarihi havayı biraz daha içimize çekmeli diyoruz. Sille'de aslına uygun restore edilmiş tarihi konakların çoğu otel olarak hizmet veriyor. Geleneksel tarzda dekore edilmiş odalar, Sille otellerinin ortak özelliği. Hangi Sille otelini gezdiysek hepsinde de ahşap mobilyalar hemen göze çarpıyor.

Hangisinde konaklama yapacağımıza karar veremeyince Sille otel fiyatlarına göre seçim yapmanın daha akıllıca olduğuna karar veriyoruz. Ancak görüyoruz ki Sille otel fiyatlarının bir diğerinden pek farkı yok. Fiyatlar ortalama ve her gelir düzeyine hitap edebiliyor. Ancak şöyle söyleyebiliriz, Sille otel fiyatları ortalama 130 TL ile 155 TL arasında değişiyor. Genellikle bunlar oda fiyatı olarak hesaplanıyor.

Sille otellerinde konakladığınız süre boyunca, M.Ö. 327 tarihinde Konstantin'in annesi Helena tarafından yaptırılmış olan Aya Eleni Kilisesi'ni mutlaka görün.

Neredekal.com üzerinden Sille otellerini ve 2017 Sille otel fiyatlarını inceleyebilir, ön rezervasyon talebinde bulunabilir ya da doğrudan rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın