Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Tarihi Yerler
Spor Kompleksi
Turistik Yerler
Ulaşım

Merzifon Gezilecek Yerler

Merzifon civarında görülmesi gereken 5 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Merzifon Saat Kulesi
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Amasya
Merzifon İlçe Stadyumu
Spor Kompleksi
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Amasya
Merzifon Bedesteni
Tarihi Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Amasya
Amasya Merzifon Havalimanı
Ulaşım
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Amasya

5 mekandan 4 tanesi gösteriliyor

Merzifon Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler

Binlerce yıllık geçmişi ile ülkemizin en tarihi yerlerinden biri olan Merzifon doğal güzelliği ve eserleri ile de dikkatleri çekiyor. Her yerinden tarih fışkıran bu muhteşem topraklara ilk adım attığınız anda ne kadar özel ve ne kadar farklı bir yerde olduğunuzu hemen anlıyorsunuz.

Amasya şehir merkezine 45 km mesafede yer alan bu güzel ilçe de hem tarihi hem de turistik geziler yapabilirsiniz. Genel olarak modern hayat ile köy hayatının bir bileşimi olduğu için sizin için burada bulunmak ilginç bir deneyim olabilir.

Merzifon gezilecek yerler listesi hazırlayarak bu bölgeye gittiğinizde gördükleriniz karşısında sizde şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz. Mersin otelleri size konum olarak uygun olacaktır.

Merzifon Tarihi Mekânlar Gezisi

Tarih konusunda en zengin yerlerden biri olan Merzifon tüm ziyaretçileri için adeta bir açık hava müzesini andırıyor. İlçenin farklı yerlerinde bulunan Merzifon tarihi mekânlar sayesinde adeta binlerce yıl öncesine doğru bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Şu an ilçede yer alan en önemli tarihi mekânlar şunlar;.

  1. Merzifon Bedesteni
  2. Taşhan
  3. Çelebi Mehmet Medresesi Ve Saat Kulesi
  4. Paşa Limanı
  5. Abide Hatun Camii
  6. Kara Mustafa Paşa Camii
  7. Tacettin İbrahim Paşa Camii

Bu yapıların her biri ilçeye giden kişilerin mutlaka görmeleri gereken ve aynı zamanda tarihi önemleri ile bilinen yapılar. Bu sebeple hem turistik hem de tarihi gezi planları yapan kişiler her zaman için bu bölgeyi de listelerine eklemeleri gerektiğini biliyorlar.

Gerek Amasya merkezine olan yakınlığı gerekse eşsiz coğrafik yapısı sebebi ile sizde Merzifon’un her köşesini mutlaka görmelisiniz. İnsanların her anlamda hayran kaldıkları bu güzel ilçe tarihi boyunca verimli toprakları sebebi ile farklı medeniyetler arasında savaş sebebi olmuş bir yer.

Bu sebeple halen aynı önemini devam ettiriyor. Amasya Merzifon gezilecek yerler listesi hazırlamak tahmin ettiğinizden daha uzun sürebilir. Çünkü bu küçük ilçe de tahmin ettiğinizden daha fazla yer görmek isteyebilirsiniz.

Tarihi eserlerin bu kadar çok olmasının yanında birde doğal güzelliklere de ev sahipliği yapan bir yer olması sizde mutlaka her yeri görme isteği uyandıracak.

Merzifon Turistik Yerler

Hem yaz hem de kış dönemlerinde ciddi bir turist ilgisi ile karşılaşan Merzifon bu sebeple farklı özelliklere sahip olan turistik yerleri ile misafirlerini ağırlıyor. Merzifon turistik yerler genellikle ilçenin tarihi yerleri olarak ön plana çıkıyor. Turistlerin en çok görmek istedikleri yerler ise Taşhan ve Bedesten oluyor.

Aynı zamanda şehrin en eski yapılarından biri olan Merzifon saat kulesi de 1865 yılından bu yana şehre gelen kişilerin en çok ilgilerini çeken yapılardan biri olmaya devam ediyor.

Alt katında bir kafeterya olmasından dolayı bölgeye gelen kişiler yorgunluklarını bir fincan kahve ile atabiliyorlar. Şehrin bir diğer önemli yapısı olan ve Osmanlı döneminin en önemli eserlerinden biri olarak halen ayakta duran Merzifon Bedesteni de herkesin görmesi gereken bir yapı olarak şehre gelen kişileri karşılıyor.

Daha önceleri dokuma atölyesi ve tekel deposu olarak hizmet veren yapı şu an çeşitli dükkânlar ve restoranlardan oluşan bir yaşam alanı olarak hizmet sunuyor. Merzifon tarihi yerler konusunda oldukça zengin olmasından dolayı özellikle tarihe ilgileri olan kişilerin ilgilerini çekmeye devam ediyor.

Sadece Merzifon içinde değil aynı zamanda çevresinde de birçok güzellik olmasından dolayı sizde Merzifon çevresinde gezilecek yerler ve benzeri başlıklar ile araştırmalar yaparak en önemli noktaları görebilirsiniz. Her şey dahil bir otelde konaklamak isterseniz Ultra Her Şey Dahil Merzifon Otelleri size uygun olacaktır.

Merzifon Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Merzifon için gezilecek en popüler tarihi yerler nelerdir?
Merzifon için gezilecek en popüler tarihi yerler : Merzifon Bedesteni, Merzifon konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Merzifon için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
Merzifon için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : Merzifon Saat Kulesi, Merzifon konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Merzifon için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Merzifon için gezilecek ücretsiz yerler : Merzifon Saat Kulesi, Merzifon Bedesteni, Amasya Merzifon Havalimanı, Merzifon konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Merzifon için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Merzifon için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Merzifon Saat Kulesi, Merzifon Bedesteni, Amasya Merzifon Havalimanı, Merzifon konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Merzifon için gezilecek yerler nelerdir?
Merzifon için gezilecek yerler : Merzifon Saat Kulesi, Merzifon Bedesteni, Amasya Merzifon Havalimanı, Merzifon konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.