Ölüdeniz bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Ölüdeniz Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Ülkemizin en çok bilinen turizm merkezlerinden biri olan Ölüdeniz'de gezilecek pek çok doğa harikası yer var...Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Ölüdeniz Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Toplam 6 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Babadağ

"Babadağ"

"yusuf yilmaz tarafından..."

10

Misafir yorumu

5 yorum

Ölüdeniz Plajı

"Çok güzel"

"Harikalar diyarı"

7.8

Misafir yorumu

4 yorum

Likya Yolu

"Cennet gibi"

"Likya Yolu"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Kıdrak Koyu

"Kimseye tavsiye etmiyorum"

"Öözel bir koy"

6.0

Misafir yorumu

2 yorum

Ölüdeniz Tarihi Mekanlar

Ülkemizin en çok bilinen turizm merkezlerinden biri olan Ölüdeniz'de gezilecek pek çok doğa harikası yer var...
Yalnızca Türkiye'de değil; dünyada da popüler turizm merkezlerinden biri olan Fethiye Ölüdeniz bir eşi daha bulunmayan doğa harikası varlıkları ile her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapıyor.

Eğer siz de tatilinizi Ölüdeniz'de geçirmeye karar verirseniz gezmenizi önerdiğimiz yerlere bir göz atın...

Ölüdeniz denince akla gelen ilk görüntü elbette muhteşem güzellikteki Ölüdeniz Plajı'dır. Ölüdeniz lagünü, plajın batısında kalır. Çam ağaçlarıyla bezeli tepelerle çevrili olan lagün, açık denize dar bir geçiş verir. Koruma altında olan bölge, nefis kumlu plajı, turkuaz renkli ılık denizi ile gerçek bir doğa harikasıdır. Birçok defa dünyanın en güzel plajları listesine girmeyi başaran Ölüdeniz Plajı ve lagününe siz de herkes gibi aşık olacaksınız...

Ölüdeniz'de gezmenizi tavsiye ettiğimiz bir doğa harikası da Kıdrak Koyu'dur. Belcekız'a 3 km uzaklıkta yer alan Kıdrak Koyu, sık çam ağaçları, tertemiz plajı ve deniziyle ideal bir günübirlik mesire yeridir.

Yol üzerindeki ikinci önemli yer Kelebekler Vadisi'dir. Adını temmuz ve ağustos ayında burada görülen Kaplan Kelebekleri'nden alan vadiye giriş zordur. Ancak Ölüdeniz'den buraya düzenli tekne turları yapılmaktadır. Günlük tekne turları, Belcekız Plajı'ndan hemen her gün saat 11.00'da yapılmaktadır. Kelebekler Vadisi'nden başka, St Nicholas Adası ve çevredeki diğer küçük koylar da gezebileceğiniz yerlerden.

Ölüdeniz'de gezebileceğiniz bir diğer yer de Babadağ'dır. Bölgede ilk yamaç paraşütünün yapıldığı yer olan Babadağ aynı zamanda bir turistik gezi merkezi. Burada doğa yürüyüşleri ve kamp gibi aktiviterler de yapabilirsiniz.

Ölüdeniz'e yakın konumda bulunan Patara Antik Kenti, Saklıkent Kanyonu, Tlos Antik Kenti, Kabak Vadisi de gezebileceğiniz yerler arasında.

13 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
13
Kimseye tavsiye etmiyorum
2

-

Sadece denizine bakmak istedik yine de 18 TL giriş ücreti alındı. 3 dakika bile durmadık ve ücreti geri talep ettik; ancak bunun mümkün olmadığını söylediler. Çok suratsızlar ve sadece paraya bakıyorlar. Kesinlikle kimseye tavsiye etmiyorum.

13
Öözel bir koy
10

-

Muhteşem bir koy, mutlaka gidin, giriş ücretli, özel bir koy ama çok temiz bir plaj ve çevre.

13
Cennet gibi
10

-

Fethiye'nin çok güzel, cennet gibi yerlerinden birisi.

13
Çok güzel
9

-

Tam yüzülmelik plaj, çok güzel. :)

13
Harikalar diyarı
10

-

Harikalar diyarı, tatilde sözün bittiği yer.

13
Çok derin
2

-

Hiç hoş değil. Çok taşlı ve çok derin.

13
Babadağ
10

-

Fethiye olarak konaklamak isterseniz, Fethiye'yi bilmeyen sadece Ölüdeniz'den ibaret sanmaktadır ama baktığınızda Fethiye'de Fethiye Merkez olmak üzere, Ovacık, Çalış, Hisarönü, Ölüdeniz, Kabak Koyu, Faralya, Kayaköy, Ocakköy, Gemile Koyu gibi birçok farklı konaklama noktası bulunmaktadır.

13
yusuf yilmaz tarafından...
10

-

Ben her zaman diyorum, Fethiye candır gerisi heyecan.

13
Babadağ
10

-

Geçen yıl Muğla otellerinden birinde konaklamıştım. burayı ziyaret etme şansım oldu. Yamaç paraşütü için ideal bir nokta. Mutlaka gitmelisiniz.

13
Babadağ
10

-

Geçen yıl Muğla otellerinden birinde konaklamıştım. burayı ziyaret etme şansım oldu. Yamaç paraşütü için ideal bir nokta. Mutlaka gitmelisiniz.

13
Babadağ
10

-

Fethiye otel fiyatları çeşitliliğinden dolayı oldukça uygun. Fethiye otellerinden birinde konaklama niyetiniz varsa eğer gezi listenize bu bölgeyi eklemeyi unutmayın.

13
Likya Yolu
10

-

Bu yaz Fethiye otellerinde tatilinizi geçirme planınız varsa, gezi listenizin üst sıralarına Likya Yolu'nu eklemeyi unutmayın. Üstelik Fethiye otel fiyatları oldukça uygun seçenekler sunuyor.

13
Ölüdeniz Plajı
10

-

Fethiye otellerinden birine rezervasyon yaptıysanız eğer gezi listenizin başına Ölüdeniz Plajı'nı muhakkak ekleyin. Fethiye otel fiyatları çeşitliliği sayesinde misafirlerine farklı alternatifler sunuyor.