Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Ölüdeniz Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar:

Ölüdeniz civarında görülmesi gereken 5 yer.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Parklar
Çalışma saatleri bilinmiyor
Henüz Puanlanmamış
Muğla
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Henüz Puanlanmamış
Muğla
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
3.9/5 Çok İyi
(3.9 değerlendirme)
Muğla
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Henüz Puanlanmamış
Muğla
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
5/5 Mükemmel
(5 değerlendirme)
Muğla

Ölüdeniz Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Ülkemizin en çok bilinen turizm merkezlerinden biri olan Ölüdeniz'de gezilecek pek çok doğa harikası yer var...

Yalnızca Türkiye'de değil; dünyada da popüler turizm merkezlerinden biri olan Fethiye Ölüdeniz bir eşi daha bulunmayan doğa harikası varlıkları ile her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapıyor.

Eğer siz de tatilinizi Ölüdeniz'de geçirmeye karar verirseniz gezmenizi önerdiğimiz yerlere bir göz atın...

Ölüdeniz denince akla gelen ilk görüntü elbette muhteşem güzellikteki Ölüdeniz Plajı'dır. Ölüdeniz lagünü, plajın batısında kalır. Çam ağaçlarıyla bezeli tepelerle çevrili olan lagün, açık denize dar bir geçiş verir. Koruma altında olan bölge, nefis kumlu plajı, turkuaz renkli ılık denizi ile gerçek bir doğa harikasıdır. Birçok defa dünyanın en güzel plajları listesine girmeyi başaran Ölüdeniz Plajı ve lagününe siz de herkes gibi aşık olacaksınız...

Ölüdeniz'de gezmenizi tavsiye ettiğimiz bir doğa harikası da Kıdrak Koyu'dur. Belcekız'a 3 km uzaklıkta yer alan Kıdrak Koyu, sık çam ağaçları, tertemiz plajı ve deniziyle ideal bir günübirlik mesire yeridir.

Yol üzerindeki ikinci önemli yer Kelebekler Vadisi'dir. Adını temmuz ve ağustos ayında burada görülen Kaplan Kelebekleri'nden alan vadiye giriş zordur. Ancak Ölüdeniz'den buraya düzenli tekne turları yapılmaktadır. Günlük tekne turları, Belcekız Plajı'ndan hemen her gün saat 11.00’da yapılmaktadır. Kelebekler Vadisi'nden başka, St Nicholas Adası ve çevredeki diğer küçük koylar da gezebileceğiniz yerlerden.

Ölüdeniz'de gezebileceğiniz bir diğer yer de Babadağ'dır. Bölgede ilk yamaç paraşütünün yapıldığı yer olan Babadağ aynı zamanda bir turistik gezi merkezi. Burada doğa yürüyüşleri ve kamp gibi aktiviterler de yapabilirsiniz.

Ölüdeniz'e yakın konumda bulunan Patara Antik Kenti, Saklıkent Kanyonu, Tlos Antik Kenti, Kabak Vadisi de gezebileceğiniz yerler arasında.

Ölüdeniz Alt Bölgeleri

Hisarönü OtelleriOvacık Otelleri
Daha fazla gör