Ölüdeniz Tabiat Parkı
Ölüdeniz Tabiat Parkı - Görsel 1
Ölüdeniz Tabiat Parkı - Görsel 2
Ölüdeniz Tabiat Parkı - Görsel 3
Ölüdeniz Tabiat Parkı - Görsel 4
6 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretli

Ölüdeniz Tabiat Parkı Hakkında

Muğla’ nın Fethiye ilçesinde bulunan Ölüdeniz Tabiat Parkı, 1978 yılında günübirlik orman içi dinlenme yeri olarak tesis edilmiş. 950 hektarlık bir alana sahip olan Ölüdeniz Tabiat Parkı’ nın 300 araçlık bir otoparkı ve yüksek sezonda günlük 5000 ziyaretçi potansiyeli yer alıyor.

Flora zenginliği açısından oldukça önemli bir yere sahip olan Ölüdeniz Tabiat Parkı, bazı arkeolojik kalıntılar da barındırıyor bünyesinde. Orman, deniz ve sarp kayalıklar, önemli bir turizm beldesi olan Ölüdeniz’ in doğal peyzaj değerini oluşturuyor.

Mersin, meneviş, keçiboynuzu, dat menengiç, zakkum, hayıt, kum zambağı, siklamenler ve makilere ev sahipliği yapan Ölüdeniz Tabiat Parkı, jeolojik ve jeomorfolojik özellikleri, bakir flora ve faunası, su sporları yapmaya elverişli denizi ve benzersiz kıyı manzaralarıyla olağanüstü bir yer. Günümüzde turistlerin eğlenme ve dinlenme ihtiyaçları için çeşitli düzenlemeler yapılıyor tabiat parkında.

Asıl ismi Kıdrak Tabiat Parkı olarak bilinse de, Ölüdeniz Tabiat Parkı ismiyle anılan alanda, yamaç paraşütü, doğa yürüyüşü, olta balıkçılığı gibi pek çok aktiviteye katılabilirsiniz. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Yorum / Değerlendirme

Ölüdeniz Tabiat Parkı
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?