Küçükkuyu bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Küçükkuyu Gezilecek YerlerKelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Küçükkuyu Gezilecek Yerler

Toplam 4 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Mıhlı Çayı

"Gittiğim en kötü yer"

"Pişman olduk gitmeyin"

3.4

Misafir yorumu

14 yorum

Mıhlı Şelalesi

"Görmeye değer"

6.0

Misafir yorumu

1 yorum

Küçükkuyu Tarihi Mekanlar

Eski bir yerleşim yeri olan Küçükkuyu'nun eski adı Gargaron imiş. Bir süe Lidaya, Pers ve Bergama krallıklarının egemenliğinde kalan Gargaron, daha sonra Biznas hakimiyetine girmiş.

Ormanları, zeytin ve zeytin yağı, endemik bitkileri ve bereketli denizi ile dikkati çeken Gargaron, tarih boyunca sürekli istilalara uğramış. Osmanlı ve Cu huriyet dönemlerinde Girit ve Midilli'den gelen Türkler, sonradan Karadeniz'den gelen balıkçılar, yörede yaşayan Yörük ve Türkmenlerin bir araya gelmesiyle, Küçükkuyu'da bir gerçek Anadolu mozayiği ortaya çıkmıştır.

Ege'nin başladığı yer olan Küçükkuyu'nun çevresinde, gezilmeye görülmeye değer Assos, Truva, Bergama gibi tarihi kentler de bulunmaktadır. Küçükkuyu'da konaklayanların, kolay bir şekilde ulaşabilecekleri, Milli Mücadele'nin başlangıcı olan Çanakkale Savaşları'nın yaşandığı, savaş yerlerini, şehitlikleri ve müzeleri ziyaret etmeleri de son derece kolaydır.

Özel nusratlı taşından yapılmış ve bir mimarlık dehası olan evleri ile Yeşilyurt Köyü, önü deniz arkası dağ olan Adatepe Köyü ve yakınındaki Zeus Altarı, Afrodit Kaplıcaları ile Başdeğirmen bölgesi Küçükkuyu çevresinde gezilmeye görülmeye değer yerlerdir.

Zeus Altarı, Küçükkuyu'dan 3 km uzaklıkta, Adatepe Köyü'nün hemen yanı başında bir tepenin üzerindedir. Edremit Körfezi'ne kuşbakışı bakan ve çok güzel bir manzaraya sahip olan altarın hemen yanında Çanakkale Savaşları'na aktılan Erdem Dede'nin yatırı da bulunmaktadır.

Afrodit Kaplıcası, adını mitolojdeki güzellik tanrıçası Afrodit'ten almıştır. Şifalı sularında derman aramaya geldikleri kaplıcanın ne zaman yapıldığı bilinmemektedir. Ancak Cenevizliler tarafından onarıldığı sanılmaktadır. İlyada Destanı'na göre Zeus hastalanan güzellik tanrıçasını yanından uzaklaştırır. Afrodit İda Dağı'nda bir mağaraya konur. Bu mağarada 42 derece sıcak suda yıkanan Afrodit, eski güzellğine kavuşur. Ancak Zeus'un yanına bir daha dönmez. O gün bu gündür Afrodit Kaplıcası, güzelleşmek isteyenlere güzellik, iyileşmek isteyenlere şifa dağıtır durur.

16 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
16
Güzel bir yer
9

-

buralara yürüme mesafesinde yazlık evimde yaşıyorum genel olarak güzel bir yer tavsiye ederim fakat küçükkuyu'ya geliyorsanız bir otel tutun ve denize gidin ege denizine istiyorsanız zeus altarı veya mıhlı şelalesi gibi yerlerede gidebilirsiniz

16
Gittiğim en kötü yer
1

-

İnsanların parasını almak için kurulmuş tezgah. Gereksiz veya paranızı çöpe atacaksanız gidebilirsiniz. Hayatımda gittiğim en kötü yer. Kişi başı masa parası 50 tl ?

16
Pişman olduk gitmeyin
1

-

Kesinlikle gitmeyin 2020 ağustos 4 te gittik 30 TL giriş ücreti su kenarında da masa ücreti 50 tl istiyorlar zorba işletme özel mülk deyip insanları soymaya çalışıyorlar adma gibi mangal yerleri bile yapılmamış İşletme Sosyal mesafe kuralını takmıyor Pişman olduk gitmeyin Eminim sizde pişman olacaksınız

16
Berbat yollar
1

-

Her şeyden para alan sevimsiz bir işletme. Berbat yollar ve gezilecek yeri yok. Gitmeyin değmez.

16
Rezalet bir hizmet mevcut
1

-

Yollar aşırı berbat. Piknik yeri için rezalet bir hizmet mevcut. Girişte 20'şer lira istediler. Ayrıyeten masa için 30 lira istediler. Bir girip bakabilir miyiz, eşyalarımız arabada, sonra çıkıp alırız hemfikir olursak dedik. Hayır, olmaz, benim o parayı sizden almamız lazım dediler. Masa almak istemiyoruz, bizim masamız var, sandalyemiz var dedik. O zaman da kuralları çiğnemiş sayarız dediler. Sakın gitmeyin. Daha .. Devamını Göster

16
Her şeyden para alıyorlar
2

-

Girişten tutun oturduğunuz yere her şeyden para alıyorlar. Giriş 20 TL, masa 30 TL, su bile 2,5 TL. Ayrıca yolları berbat. Kesinlikle arabanızı o yola vurup gitmeyin.

16
Yolları çok berbat
2

-

Gittiğime pişman oldum. Doğru dürüst levha yok. Yolları çok berbat. Ayrıca giriş araç için ayrı, araçsız girmek için ayrı para alıyorlar. Özel mülkmüş. Yazık, hem insanların parasını al hem de berbat bir yolda insanları mağdur et. Gitmeye değmez bir yer. Kesinlikle tavsiye etmem. Belediyenin böyle bir yere el atması gerekir. İnternetten fotoğraflarına bakın, yeterli olur.

16
Ahım şahım bir yer değil
1

-

Burada yapılan yorumlara inanmadım, gittim. İnanmadığıma pişman oldum. Hem bizi soyuyorlar hem de ahım şahım bir yer değil. Gitmeyin derim.

16
Arazi aracınız yoksa gitmeyin
2

-

Yolu korkunç kötü. Arazi aracınız yoksa gitmeyin. Yaşlı, hamile ve çocukluysanız çok dik bir yürüme yolu var, gitmeyin. Mekan çok dar, bayram tatillerinde, vs. acayip kalabalık oluyor, parayla bile oturacak yer bulamazsınız... Şelale güzel mi? Fena değil ama deniz varken ne yapacaksınız şelaleyi, fanteziye gerek yok. Hiç değmez, arabanızı parçalamayın. Kendinizi yormayın, zaten yakında biriken çöplerden girilemez ha.. Devamını Göster

16
Görmeye değer
6

-

Gelmişken görmeye değer.

16
Her yeri betonla kaplı
2

-

Otopark para, yaya girişi para, masaya oturmak para, göreceğiniz de pek bir şey yok. Her yeri betonla kaplı, insan eli ile berbat edilmiş bir yer. Vaktinizi ve paranızı boşa harcamayın. Adabınızı boş yere bozmayayım. Girişte pek çok insanın giriş ücreti nedeni ile mekan sahibi ile tartışana şahit oldum.

16
Doğaya giriş parayla
2

-

Doğa deniyor, doğaya girmek parayla. Tek 5 TL, arabayla 10 kişi olsan 20 TL. Bir de özel mülkmüş, Osmanlı'dan kalmış haa bir de ayriyeten masa parası, ister otur ister oturma, umarım Balıkesir Belediyesi dikkate alır yorumları.

16
20 TL araç başı
2

-

20 TL araç başı. Tek kişi de olsan aynı. Her taraf beton, doğallık yok. Kısaca değmez.

16
Hacer şebnem Türk tarafından...
10

-

Mıhlı Çay yolu kötü olmakla beraber oldukça güzel bir mekan. Ancak böyle bir mekanın işletmesi nasıl olur da bu kadar kaba, tek derdi insanlardan nasıl para kopartabiliriz olan adamlara verilir anlayamadım. Önce giriş ücreti, sonra da masa ücreti istiyorlar. Biz masa istemediğimizi, sadece çaya girmek istediğimizi söylediğimizde de, çayın yanına inmek için masa ücretini ödemenin zorunlu olduğunu söylediler. Duruma i.. Devamını Göster

16
duygu tarafından...
10

-

Altınoluk'a 3. gelişim ve birçok yerini gezdim diyebilirim. Gerçekten muhteşem yerleri var. Bugün de Mıhlı Şelalesi'ne gitmek istedik fakat işletmecisi başarısız, esnaflıktan bir haber, ticaret kültürü sıfır biri. Bu nedenden dolayı bir daha oraya asla gitmem ve kimseye de tavsiye etmem. Hoş geldiniz demekten dahi aciz olan kişiler işlettiği sürece.

16
Rıdvan kuru tarafından...
10

-

Yolu bozuk ama çok güzel bir mekan ve aynı zamanda soğuk suyu ferahlatıyor, miss gibi.