Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Doğal Güzellikler
Turistik Yerler
Müzeler

Küçükkuyu Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Küçükkuyu civarında görülmesi gereken 5 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Çanakkale Adatepe Zeytinyağı Müzesi
Müzeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Çanakkale
Mıhlı Şelalesi
Doğal Güzellikler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme3/5 Çok İyi
(1 yorum)
Çanakkale
Zeus Altarı

Zeus Altarı

Ücretsiz
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Çanakkale
Mıhlı Çayı
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme2.2/5 Ortalama
(16 yorum)
Çanakkale
Gargara Antik Kenti
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Çanakkale

5 mekandan 5 tanesi gösteriliyor

Küçükkuyu Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler İçin Yapılan Yorumlar
1/5 Kötü
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1
05.09.2020
Misafir
Mıhlı Çayı için yapılan yorum
Gittiğim en kötü yer
İnsanların parasını almak için kurulmuş tezgah. Gereksiz veya paranızı çöpe atacaksanız gidebilirsiniz. Hayatımda gittiğim en kötü yer. Kişi başı masa parası 50 tl ?

Küçükkuyu Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Çanakkale Adatepe Zeytinyağı Müzesi, Küçükkuyu gezilecek yerler listesinde yer alıyor. Küçükkuyu girişinde bulunan bu müze, ülkemizde türünün ilk örneği olarak karşınıza çıkıyor. Damak tadımız için olmazsa olmazlarımız arasında yer alan zeytinyağının üretimi, filtrelenmesi, saklanması gibi aşamaları gözlemleyebileceğiniz Çanakkale Adatepe Zeytinyağı Müzesi, her sene pek çok meraklı turisti kendisine çekiyor.

Haftanın 7 günü açık olan bu müzeyi ziyaret ederek zeytinyağının zeytin dalından sofralarınıza kadar olan tüm yolculuğunu öğrenebilir, bununla birlikte müze dükkanından zeytinyağı, taze zeytin, mutfak gereçleri ve de doğal zeytinyağı sabunu gibi hatıralık hediyeler de satın alabilirsiniz.

Çanakkale Adatepe Zeytinyağı Müzesi, Küçükkuyu gezilecek mekanlar rotanıza mutlaka eklemenizi tavsiye ettiğimiz mekanlar arasında yer alyor.

Küçükkuyu doğal güzellikleri bakımından, misafirlerine enfes bir deneyim de sunuyor. Mıhlı Şelalesi, Küçükkuyu gezilecek yerler arasında bulunmasının yanı sıra sahip olduğu mükemmel doğa ile de ziyaretçilerini etkisi altına alıyor.

Özellikle yaz sezonunda sıcak havalardan bunalan yerli halkın ve turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği Mıhlı Şelalesi, bölgede bulunan tarihi taş köprüsü ve de muhteşem serin suyu ile sizleri de kendisine çekebilir. Şelalenin olduğu alanda, yüzebileceğiniz unutulmaz bir gölet sizleri bekliyor.

Mıhlı Çayı üzerinde yer alan taş köprünün ise Roma dönemine dek uzandığı tahmin ediliyor. Çay üzerinde ilerledikçe yine bu bölgede yer alan ve Rumlardan kaldığı ifade edilen değirmeni de görebilirsiniz. Bu bağlamda Mıhlı Şelalesi bölgesi, ziyaretçilerine ufak bir Küçükkuyu tarihi yerler gezisi de vadediyor.

Küçükkuyu ve çevresindeki bölgeler, tarihin pek çok dönemine tanıklık etmiş alanlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıuot. Bu şekilde düşünüldüğünde Küçükkuyu tarihi yerler açısından da zengin bir deneyim sunuyor. Gargara Antik Kenti, Küçükkuyu gezilecek mekanlar listesi arasında tarihi bir değere sahip olması ile de öne çıkıyor.

Gargara Antik Kenti ve bölgesinden Homeros’un İlyada’sında da sıklıkla bahsediliyor. Destandaki bir anlatıya göre Zeus’un Ege’nin mavisi ile İda’nın (Kazdağları) yeşili arasındaki bir bölgede kekik kokuları içerisinde yaptığı bir kahvaltının tadını asla unutamadığı söyleniyor. İşte bu bölge, Gargaron olarak karşımıza çıkıyor.

Özellikle antik kent kültürlerini seven ve araştırmak isteyen bir tarih tutkunu iseniz bu destanlara girecek kadar eski kenti Küçükkuyu gezilecek yerler rotanıza eklemenizi öneriyoruz. Bu bölgedeki kalıntıları görebilir aynı zamanda sahil kısmındaki serin sularda derin bir nefes alabilirsiniz.

Kazdağları, Küçükkuyu gezilecek yerler listenizde mutlaka yer alması gereken bir mekan olarak karşınıza çıkıyor. Oksijene doyabileceğiniz havasu, yeşillin her tonunu görebileceğiniz ormanları, içerisinde akan ırmakları ve şelaleleri ile eşine az rastlanır bir güzelliğe sahip olan Kazdağları Çanakkale, Balıkesir ve Küçükkuyu doğal güzellikleri arasında önemli bir konumda bulunuyor.

Bölgeyi ziyaret ettiğinizde tüm bu nefes kesici güzelliklerin yanı sıra doğal yaşam alanları içerisindeki sincap, tavşan, karaca gibi canlıları da gözlemleyebilme şansını elde edebilirsiniz. Kazdağları, sahip olduğu bu güzelliklerin yanı sıra mitolojik öyküler ve anlatılara da ev sahipliği yapması ile kültürümüz için de önemli bir yere sahip.

Dünyadaki ilk güzellik yarışmalarının mekanı olan bu bölgede Truva savaşlarının da cereyan ettiği anlatılıyor. Siz de doğadan derin bir nefes çekmek, antik kültür ve doğanın birleşimi olan bir mekanda şehir hayatının stresinden bir parça uzaklaşabilmek için Kazdağları bölgesini, Küçükkuyu gezilecek yerler rotanıza ekleyebilirsiniz.

Küçükkuyu birbirinden özel ve nadide mekanlara sahip. Stresssiz ve huzurlu bir tatil rotası oluşturmak istiyorsanız Küçükkuyu sizin için oldukça doğru bir tercih olarak karşınıza çıkabilir. Bu bağlamda doğal güzellikler ve yerel yaşamı görebileceğiniz Yeşilyurt Köyü ve Adatepe Köyü’nü, ziyaret listenize ekleyebilir ve sakinlik içerisinde bir gezi planlayabilirsiniz.

Bölgeyi ziyaret ettiğinizde yerel pansiyonlarda kalabilir, Yeşilyurt ve civar yerleşim yerlerinden elde edilen doğal yiyeceklerle enfes kahvaltılar yapabilirsiniz. Köy ekmeği, doğal bal, süt, reçel, civardan toplanan çeşitli otlar ile hazırlanan yöre yemekleri ve kahvaltıları ile Küçükkuyu seyahatiniz esnasında doğal lezzetleri tadabilir ve yöre pazarlarını gezerek sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz.

Tarihin izlerini gözlemleyebileceğiniz sevimli yapıların da yer aldığı Yeşilyurt ve Adatepe, Küçükkuyu gezilecek yerler listeniz için mükemmel bir rota olabilir.

Küçükkuyu, gezilecek yerler bakımından zengin bir listeye sahip olduğu gibi konumu dolayısıyla çevresinde de çeşitli güzellik ve mekanları barındırıyor. Küçükkuyu çevresinde gezilecek yerler rotası oluşturmak istiyorsanız sizlere Sarıkız Tepesi, Hasanboğuldu Şelalesi, Kadırga Koyu gibi doğal mekanları önerebiliriz. Edremit’te.

yer alan Tahtakuşlar Etnografya Galerisi de listenize eklemenizi önerdiğimiz mekanlar arasında yer alıyor.

Genel hatları ile bakıldığında Küçükkuyu ziyareti için yaz ve bahar sezonları tercih ediliyor. Eğer sizler de Küçükkuyu ve çevresinde doğa ile iç içe bir gezi gerçekleştirerek tüm rotaları öğrenmek istiyorsanız bölgeye özel olarak düzenlenen kültür turlarına katılabilirsiniz.

Küçükkuyu tatilinizi bireysel olarak planlamak ve kendinize özel bir Küçükkuyu gezilecek yerler rotası oluşturmak istiyorsanız sizler için hazırladığımız bu rehberden faydalanabilirsiniz. Küçükkuyu ziyaretinizi yakın illerden gerçekleştirecekseniz günübirlik bir gezi planını tercih edebilirsiniz. Bölgeye detaylı bir gezi gerçekleştirmek, tüm köyleri ve mekanları derinlemesine keşfetmek istiyorsanız konaklamalı bir gezi planı oluşturabilirsiniz.

Küçükkuyu otelleri sayfalarımıza göz atarak hayailni kurduğunuz tatil için size en uygun oteli seçerek, anında rezervasyon yaptırabilir, Küçükkuyu’nun keyfini sürmeye başlayabilirsiniz.

Küçükkuyu Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Küçükkuyu için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
Küçükkuyu için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : Mıhlı Çayı, Zeus Altarı, Gargara Antik Kenti, Küçükkuyu konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Küçükkuyu için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Küçükkuyu için gezilecek ücretsiz yerler : Mıhlı Şelalesi, Mıhlı Çayı, Çanakkale Adatepe Zeytinyağı Müzesi, Küçükkuyu konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Küçükkuyu için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Küçükkuyu için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Mıhlı Şelalesi, Mıhlı Çayı, Çanakkale Adatepe Zeytinyağı Müzesi, Küçükkuyu konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Küçükkuyu için gezilecek yerler nelerdir?
Küçükkuyu için gezilecek yerler : Mıhlı Şelalesi, Mıhlı Çayı, Çanakkale Adatepe Zeytinyağı Müzesi, Küçükkuyu konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.