Küçükyalı Otelleri

Maltepe’nin Marmara Denizi’ne açılan kapılarından biridir, Küçükyalı.Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

İndirim ve Fırsatlar

Türü

Yıldız

Konaklama Tipi

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Aktiviteler

Küçükyalı Otelleri

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Lütfen seçiniz
  • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

Küçükyalı Otelleri ve Küçükyalı Otel Fiyatları

Maltepe'nin Marmara Denizi'ne açılan kapılarından biridir, Küçükyalı.

Küçükyalı, İstanbul Anadolu yakasında bulunan Maltepe'ye bağlı bir semttir. Semtin Marmara Denizi'ne de kıyısı bulunmaktadır. Küçükyalı sahil şeridinde sabahın ilk ışıklarından, gece yarısına kadar insanların gelip gittiğini görmek mümkündür. Gerek spor yapmak için gelenler gerek bir şeyler yemek ve içmek için gelenler sayesinde sahil şeridi gün boyunca hareketlidir.

Küçükyalı sınırları içinde arkeolojik park bulunmaktadır. Satyros Manastırı veya Bryas Sarayı'nın olduğu düşünülen kalıntılar, antik site olarak adlandırılan yerin içinde kalmaktadır. Bölgede İtalyan bir kazı ekip tarafından çalışmalar yürütülmektedir. Yapılan bu kazılarda çıkan yerlerin incelenmesi sonucu oldukça ilginç ve önemli bulgulara rastlanmıştır. 2000 yılından bu yana devam edilen kazı çalışmalarında görkemli kalıntılara da ulaşılmıştır.

Böylesine önemli antik bir siteye ev sahipliği yapan Küçükyalı, yılın her dönemi yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilmektedir. Ziyaretçilerin birçoğu konaklamada da Küçükyalı otellerini tercih etmektedir. Küçükyalı otelleri, semtin konumu itibariyle hem denize yakındır hem de tarihi kalıntıların bulunduğu antik siteye. Küçükyalı otelleri, sunmuş oldukları hizmete göre sınıflandırılmış olsalar da tesislerin hepsi misafirlerine en iyi hizmeti vermek için kendilerini sürekli olarak yenilemektedir.

Küçükyalı otelleri, deniz havasının ve şehir havasının aynı anda yaşanabileceği konumlarda bulunmaktadır. Küçükyalı otellerinin sahil manzarası olduğu gibi enfes bir şehir manzarası da bulunmaktadır.

8000 yıllık geçmişe sahip olan İstanbul'un, modern ve antik yüzünün bir araya geldiği semt; Küçükyalı.

Küçükyalı'nın ev sahipliği yaptığı antik kalıntılar, 8000 yıllık geçmişi bulunan İstanbul'un eski dönemlerine ışık tutmaktadır. Yıllarca ilgi bekledikten sonra 2010 yılı itibariyle başlayan kazı çalışmalarıyla ortaya çıkarılan Küçükyalı antik kenti 2011 yılında Arkeopark olarak ilan edilmiştir. Semtte ortaya çıkan antik bulgular Küçükyalı'nın olduğu kadar İstanbul'un tarihine de ışık tutmaktadır.

Küçükyalı Arkeopark'ta günümüze kadar sağlam kalan ve en dikkat çeken yapı, çevrenin yıpratıcı etkilerinden muazzam bir şekilde korunmayı başarmış olan sarnıçtır. Sarnıçta yapılan araştırmalar ve hesaplamalar sonucunda yapının 9. Yüzyıl'a ait olduğu saptanmıştır. Ayrıca sarnıcın 2700 metreküp su depolayabildiği hesaplanmıştır. Ortaya çıkan bu veriler bilim insanlarını oldukça şaşırtmıştır. Çünkü antik dünya standartlarına göre bu sayı oldukça büyük. Bu da oldukça kalabalık bir insan topluluğunun ihtiyacına göre yapıldığını ortaya koymaktadır.

Bu kadar önemli bulguların keşfedildiği bu semte, yılın her dönemi yerli ve yabancı pek çok turist ziyarete gelmektedir. Her dönem bu kadar çok ziyaretçiyi ağırlayan Küçükyalı otelleri misafirlerine sunmuş olduğu hizmetlerle de hep gözde olmaktadır. Küçükyalı otel fiyatları tesislerin misafirlerine sağladığı imkanlara göre değişmektedir. Otelin sınıfı ve konumu da Küçükyalı otel fiyatları üzerinde etkilidir.

Küçükyalı otel fiyatları, yaz sezonunda bir miktar artış göstermektedir. Bu artış miktarını ekarte etmek için erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmanızı tavsiye ederiz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın