Seçilen Filtreler
{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
{{ newGenerationFilterTitles[ngf] }}
İndirimli Tesisler
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
Seçimleri İptal Et
Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Akıllı Filtreler
Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Hasankeyf Alt Bölgeleri
Gecelik Oda Fiyatı
Tüm Fiyatları Gör
Yıldız Sayısı
Konaklama Tipi
Tesis Türü
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Operatörler

Hasankeyf Otelleri

Hasankeyf için {{ (filteredHotels).length}} / 0 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

    Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Sertifikalı

Hasankeyf Otelleri

Tarihin birçok dönemine yolculuk yapabileceğiniz Hasankeyf, Batman'ın en çok ziyaret edilen ilçesidir.

Hasankeyf'te bulunan 4000'den fazla mağara, kiliseler, camiler, kaleler ve köprüler farklı dönemlerin izlerini taşımaktadır.

Hasankeyf'in tarihi atmosferine eşlik eden yapılar arasında güzel bir gezi planınızı varsa, şimdiden Hasankeyf otellerinin birinde rezervasyon yaptırmanızı öneririz. Hasankeyf'te bulunan oteller hem lüks hem de butik otel kategorisinde hizmet vermektedir.

Hasankeyf lüks otellerinin sayısı oldukça azdır. Buradaki sayılı lüks oteller, kusursuz bir hizmet sunmaktadır misafirlerine. Türk-İslam tarihinin en önemli noktalarından biri olan Hasankeyf'te her bütçeye uygun konaklama tesisi bulabilirsiniz.

Hasankeyf'te yer alan butik otellerin sayısı, lüks otellere göre daha fazladır. Butik oteller genellikle oda kahvaltı hizmeti vermektedir. Hasankeyf'te yer alan oteller ilçenin gezilecek yerlerine de oldukça yakındır.

Hem tarihi bir gezi için hem de doğal güzelliklere yakın olmak için Hasankeyf otellerinin birinde rezervasyonunuzu hemen gerçekleştirmenizi öneririz. Hasankeyf'teki konaklama tesislerini Neredeka.com üzerinden araştırabilirsiniz.

Doğayla tarihin iç içe olduğu Hasankeyf, keşfedilmeyi bekleyen tarihi yapıtlarıyla sizleri bekliyor.

Hasankeyf Batman turistler tarafından sıkça ziyaret edilmesinden ve barındırdığı tarihi değerlerden dolayı birçok konaklama tesisine sahiptir. Hasankeyf'te yer alan oteller genellikle lüks otel ve butik otel kategorisinde hizmet vermektedir.

Bu gizemli ilçenin tarihine yakından tanık olmak için Hasankeyf otellerinde kendinize erkenden yer ayırabilirsiniz.

Çok turistin ziyaret etmesi, yerli turistler kadar yabancı turistlerin de yoğun ilgi gösterdiği bir bölge olması Hasankeyf otel fiyatlarının çok yüksek olduğunu düşündürmesin. Hasankeyf'teki otel fiyatları her bütçeye hitap etmektedir.

Gerek lüks oteller gerekse butik oteller her yıl olduğu gibi bu yıl da fiyatlarında pek değişiklik yapmıyor. Otel yetkilileri belli dönemlerde kampanyalar sunuyor ve bu durum Hasankeyf 2021 otel fiyatlarını her bütçeye uygun hale getiriyor. Hemen hatırlatalım; otellerin sundukları hizmetler ve oda kategorilerine göre fiyatlarda farklılık olmaktadır.

Ekonomik fiyatlara sahip olan Hasankeyf otellerinin sunduğu kampanyaları takip ederek gezinizi daha da ekonomik hale getirebilirsiniz.

Hasankeyf 2021 otel fiyatlarını Neredekal.com üzerinden inceleyebilir ve bütçenize uygun bir otelde rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Hasankeyf Hakkında
Orta Çağ'da Kaya Kale anlamına gelen "Hısnı Keyfa" şehri olarak adlandırılan Hasankeyf; doğal kayalarıyla, mağaralarıyla ve ibadet mekanlarıyla tarihinin derin izlerini gözler önüne seriyor.

Hasankeyf, günümüzde Batman'ın bir ilçesidir. Batman'a yaklaşık olarak 49 kilometre uzaklıktadır. Hasankeyf'in nüfusu 1975 yılında 13.823 iken 2000 yılında nüfusu 7493'e kadar düşüş göstermiştir.

Hasankeyf tarihi 10.000 yıl öncesine gitmektedir ve köklü tarihine ait birçok yapısı günümüze kadar gelebilmiştir. Tarihi 10.000 yıl öncesine gitse de ne zaman yerleşim alanı olarak kullanılmaya başlandığı ve kimler tarafından kurulduğu bilinmemektedir. Biz gizemini hep korumuştur Hasankeyf.

Hasankeyf Batman, tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. M. 1101 yılında Artuklulukar, 1232 yılında Eyyubiler, 1515 yılında Osmanlıların himayesine girmiştir. Hangi medeniyetin altına girerse girsin hep önemli bir bölge olmuştur Hasankeyf. Günümüzde de olduğu gibi… Tabii çok eski dönemlere kadar gidersek eğer; bu benzersiz bölge Bizanslılara ve Romalılara da ev sahipliği yapmıştır.

Hasankeyf hem doğanın hem de tarihin kaynaştığı yerlerden biri olması sebebiyle, günümüzde turistler tarafından sürekli ziyaret edilmektedir. Üstelik sadece yerli değil yabancı turistlerden de yoğun ilgi görmektedir.

Türkiye'nin önemli akarsularından biri olan Dicle Nehri'nin de tüm güzelliğini gözler önüne serer Hasankeyf. Dicle Nehri üzerinde bulunsan On Kemerli DDY Köprüsü de tüm ihtişamıyla karşılar ziyaretçilerini.

Hasankeyf Batman'da sayısız gezilecek yerleriyle ve sahip olduğu kalıntılarla unutulmaz bir yolculuk sunar misafirlerine. Mağaraları, manastırları, camileri, köprüleri, kaleleri farklı dönemlerin esintilerini yaşatır.

Hasankeyf tarihine daha yakından tanık olmak için, Hasankeyf otellerinin birinde rezervasyon yaptırmanızı öneririz. Hasankeyf otellerini Neredekal.com üzerinden araştırabilirsiniz.

Hasankeyf Otelleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yok olmadan görmeniz gereken bir yer Hasankeyf. Peki Hasankeyf'e ulaşmanın en kolay yolu nedir? Hasankeyfe en yakın havalimanı olan Batman'a inmek ve havalimanından araç kiralamak. Batman Havalimanı - Hasankeyf arası yaklaşık 46 km, en fazla 1 saatte rahatlıkla ulaşılabiliyor. Ayrıca Hasankeyf'e Mardin havaalanından da kolaylıkla ulaşabiliyorusnuz. Bunun dıışında Batman'a kara ve demir yolları ile de ulaşım sağlanabiliyor. Hasankeyfin Mardin'e uzaklığı 110 Midyata uzaklığı ise sadece 44 kilometre olarak gösteriliyor. Tüm bunların yanı sıra Batman'a kara ve demir yolu ile de ulaşılabiliyor. Batman merkezden sürekli olarak Hasankeyfe minibüs kalkıyor. Dolayısı ise hasankeyf otelleri ulaşım imkanları oldukça çeşitli ve kolay sayılıyor. İnsanlığın en eski yerleişm yerlerinden biri olan Mezopatamyada yer alan Hasankeyf mutlaka görülmesi gereken ve önemini yitirmemesi gereken özel bir bölge.

Doğal kayalarıyla, mağaralarıyla ve ibadet mekânlarıyla tarihinin derin izlerini gözler önüne seren ve ülkemizin en ünlü ilçelerden biri olarak dikkat çeken Hasankeyf, kapılarını her yıl binlerce turiste açıyor. Kalabalık gruplar, genç çiftler, gezginler derken birçok farklı grubu misafir eden bölgeyi aileler de sıklıkla ziyaret ediyor. Bu sebeple Hasankeyf aile otelleri de devamlı yoğun kapasite ile çalışıyor. Peki, Hasankeyteki aileye uygun oteller nasıl ve nerede yer alıyor? Ailecek konaklanacak Hasankeyf otelleri bölgenin hemen her yerinde yer alıyor. Çünkü burada yer alan tüm tesisler hizmet kalitelerini ailelerin de konaklayabileceği seviyede tutuyor. Yemek ve kültür turunun yanı sıra konaklamada da ailelerin severek konakladığı yerlerin başında Hasankeyf butik aile otelleri geliyor. Sıcak ve samimi bir ortamda güzel bir taril için tercih edilen butik oteller dışında Hasankeyfte ailelerin kalacağı apart ve pansiyonlar da bulunuyor.

Hasankeyf 5 yıldızlı oteller lüksüne ve konforuna düşkün ziyaretçilerin favorisi. Sundukları olanaklardan hizmet kalitesine, zevkli dekorasyonlarından konforlu odalarına kadar her detayın düşünüldüğü en iyi Hasankeyf otelleri her bütçe ve zevkten tatilciye hitap ediyor. Özellikle açık büfeye ek alakart restoran, SPA hizmetleri, açık havuz, özel plaj alanı gibi olanaklara sahip olabilen Hasankeyf en iyi otelleri lüks konseptte aileler, çiftler ya da arkadaş grupları gönül rahatlığıyla konaklayabilir. En iyi Hatay 5 yıldızlı oteller ise bölgenin popüler tatil destinasyonlarına dağılmış durumda. Bunun için Gerçüş, Beşiri, Sason, Kozluk gibi ilçelerde yer alan otelleri de detaylı inceleyebilirsiniz.

Orta Çağ'da Kaya Kale anlamına gelen "Hısnı Keyfa" şehri olarak adlandırılan Hasankeyf; doğal kayalarıyla, mağaralarıyla ve ibadet mekanlarıyla tarihinin derin izlerini gözler önüne seriyor. Daha öncede söylediğimiz gibi burada lüks otel sayısı oldukça az fakat havuzku hasankeyf oteli butik oteller başta olmak üzere lüks klasmanındaki otellerde de mevcut. içinde havuzu olan hasankeyf butik tesisleri genellikler tam pansiyon, herşey dahil, yarım pansiyon gibi seçenekler sunuyor. Hasankeyf tarihine daha yakından tanık olmak için, Hasankeyf otellerinin birinde rezervasyon yaptırmanızı öneririz.