Hakkari Merkez Otelleri

Hakkari adı, eskiden Van Gölü'nün güneyinde ve bir bölümü de İran’a doğru uzanan yörelere yerleşmiş 'Hakkar' kabilesinin isminden gelmektedir.Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

İndirim ve Fırsatlar

Türü

Yıldız

Konaklama Tipi

Tesis Özellikleri

Aktiviteler

Hakkari Merkez Otelleri

Toplam 2 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Lütfen seçiniz
  • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

"Hakkariye'ye göre epey iyi"

"Nice 4 yıldızlı otelden başarılı"

10

Misafir yorumu

3 yorum

Hakkari Merkez Otelleri ve Hakkari Merkez Otel Fiyatları

Hakkari adı, eskiden Van Gölü'nün güneyinde ve bir bölümü de İran'a doğru uzanan yörelere yerleşmiş 'Hakkar' kabilesinin isminden gelmektedir.

Hakkari, Türkiye Cumhuriyeti'nin Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan ilimizdir. Doğuda İran ve güneyde Irak ile komşu olan Hakkari, batıda Şırnak, kuzeyde ise Van ile komşudur. Hakkari'nin yüksek noktası 4150 metreye ulaşan Cilo Dağı, Hakkari il sınırları içerisindedir. Yörede yapılan araştırmalarda ele geçen belgelerden ve çevrede bulunan kaya isimlerinden bölgede tarih öncesi çağlarda yerleşim yeri olduğu, sırayla Sümer, Akad, Urartu ve Asur medeniyetlerinin uzun yıllar boyunca yaşadıklarına dair izler saptanmıştır.

Hakkari derin vadileri, buzul gölleri, yüksek şelaleleri, rengarenk ot ve çiçeklerle bezenmiş Alpin çayırları, soğuk suların aktığı serin yaylaları ile dağcılık, su ve kara avcılığı, kış sporları, doğa yürüyüşü ve raftingin rahatlıkla yapılabileceği turizm açısından zengin doğal kaynaklara sahiptir. İnsanoğluna doğal güzellikleri ile adeta meydan okuyan bu manzaraya başka yerde rastlamak mümkün değildir. Bunun yanında M.Ö. 7000'li yıllara kadar uzanan zengin tarihi geçmişe sahip çeşitli kültür ve medeniyet izlerini taşıyan tarihi eserlerin varlığı da turizm açısından ayrı bir potansiyel oluşturmaktadır.

Hakkari Merkez'e yıl içerisinde gerek iş amacıyla gerekse keşif için gelen gezginler konaklamada Hakkari Merkez otelleri kategorisinde yer alan tesisleri tercih etmektedir. Hakkari Merkez otelleri, şehrin merkezinde yer almasından dolayı valiliğe, kamu binalarına, restoranlara, bankaları ve çarşıya yürüme mesafesinde yer almaktadır.

Hakkari Merkez otelleri kategorisinde hizmet veren oteller arasında kent otelleri, 3 yıldızlı oteller, 4 yıldızlı oteller ve 5 yıldızlı oteller hizmet vermektedir. Oda kahvaltı, yarım pansiyon ve tam pansiyon şeklinde konaklama tipleri ile hizmet veren Hakkari Merkez otelleri dört mevsim konaklamada tercih edilmeye devam ediyor.

Hakkari'nn adı 'Hakkar' kabilesinin isminden gelmekte olup Arap dili, coğrafyası ve tarihlerinde bölge adı 'Hakkariye' olarak geçmekte ve ''Hakkarlar'ın Şehri'' anlamına gelmektedir.

Hakkari Merkez, Türkiye Cumhuriyeti'nin Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan Hakkari ilinin merkezidir. Hakkari doğuda İran ve güneyde Irak devletleri ile sınır komşusudur. Batıda ise Şırnak, kuzeyde Van ile komşudur. Hakkari ve çevresinde uzmanları yaptığı araştırmalar sonucunda ele geçen belgelerden ve çevrede bulunan kaya isimlerinden bölgede tarih öncesi çağlardan bu yana yerleşimin olduğu saptanmıştır. Hakkari ve çevresinde tarihler boyunca sırasıyla Sümerler, Akadlar, Urartular ve Asurların yaşadıkları tespit edilmiştir.

Doğal güzellikleri ve tarihi dokusu ile dikkat çeken Hakkari yıl içerisinde misafirlerini ağırlama devam ediyor. Gelenlerin ise konaklamada gönül rahatlığıyla tercih edebilecekleri Hakkari Merkez otelleri tüm yıl açık olup kusursuz bir hizmet vermektedir. Hakkari Merkez otelleri kategorisinde kent otelleri, 3 yıldızlı oteller, 4 yıldızlı oteller ve 5 yıldızlı oteller hizmet vermektedir.

Hakkari Merkez otelleri en yoğun ve kalabalık dönemini yaz sezonunda yaşamaktadır. Yaz sezonunda tatilin de başlamasının etkisiyle Hakkari Merkez otel fiyatları bir miktar artmaktadır. Bu artıştan da olumsuz yönde etkilenmemek için erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Hakkari Merkez otel fiyatları otellerin bulunduğu kategoriye göre ve konaklama tipine göre de farklı fiyatları sahiptir. Tam pansiyon ya da oda kahvaltı konaklama tiplerinin fiyatları da farklı olmaktadır. Hakkari Merkez otel fiyatları otellerin konaklama yapan misafirlerine sunduğu imkanlara ve sağladığı olanaklara göre de değişmektedir.

Hakkari Merkez otel fiyatları ve otelleri bu sayfadan ayrıntı olarak konumları, fotoğrafları ve iletişim numaraları ile listelenmektedir. Bu listeden zevkine ve bütçenize uygun tesis ile iletişime geçerek ön rezervasyon yaptırabilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın