Seçilen Filtreler

{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
İndirim ve Fırsatlar {{ discount }}
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
{{ placeLabels[place] }}
{{ districtLabels[id] }}
Temizle

Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

{{ lokasyon }} Alt Bölgeleri

Gecelik Oda Fiyatı

Tüm Fiyatları Gör

Yıldız Sayısı

Konaklama Tipi

Tesis Türü

İndirim ve Fırsatlar

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Operatörler

Hakkari Merkez Otelleri

Hakkari Merkez için {{ (filteredHotels).length}} / 2 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

 • Akıllı Listeleme
 • Düşük Fiyat
 • Yüksek Fiyat
 • Puana göre
 • Popülerliğe göre
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.

{{ hotel.minPrice }} TL'dan başlayan fiyatlarla
 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}

"{{ comment }}"

Puan Ver {{ hotel.point == '10' ? hotel.point : (hotel.point | number:1) }}

Misafir yorumu

{{ hotel.comment_count }} yorum
Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Ücretsiz Çağrı Hattı
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}

Hakkari Merkez Otelleri - En Uygun Otel Fiyatları

Hakkari adı, eskiden Van Gölü'nün güneyinde ve bir bölümü de İran'a doğru uzanan yörelere yerleşmiş 'Hakkar' kabilesinin isminden gelmektedir.

Hakkari, Türkiye Cumhuriyeti'nin Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan ilimizdir. Doğuda İran ve güneyde Irak ile komşu olan Hakkari, batıda Şırnak, kuzeyde ise Van ile komşudur. Hakkari'nin yüksek noktası 4150 metreye ulaşan Cilo Dağı, Hakkari il sınırları içerisindedir. Yörede yapılan araştırmalarda ele geçen belgelerden ve çevrede bulunan kaya isimlerinden bölgede tarih öncesi çağlarda yerleşim yeri olduğu, sırayla Sümer, Akad, Urartu ve Asur medeniyetlerinin uzun yıllar boyunca yaşadıklarına dair izler saptanmıştır.

Hakkari derin vadileri, buzul gölleri, yüksek şelaleleri, rengarenk ot ve çiçeklerle bezenmiş Alpin çayırları, soğuk suların aktığı serin yaylaları ile dağcılık, su ve kara avcılığı, kış sporları, doğa yürüyüşü ve raftingin rahatlıkla yapılabileceği turizm açısından zengin doğal kaynaklara sahiptir. İnsanoğluna doğal güzellikleri ile adeta meydan okuyan bu manzaraya başka yerde rastlamak mümkün değildir. Bunun yanında M.Ö. 7000'li yıllara kadar uzanan zengin tarihi geçmişe sahip çeşitli kültür ve medeniyet izlerini taşıyan tarihi eserlerin varlığı da turizm açısından ayrı bir potansiyel oluşturmaktadır.

Hakkari Merkez'e yıl içerisinde gerek iş amacıyla gerekse keşif için gelen gezginler konaklamada Hakkari Merkez otelleri kategorisinde yer alan tesisleri tercih etmektedir. Hakkari Merkez otelleri, şehrin merkezinde yer almasından dolayı valiliğe, kamu binalarına, restoranlara, bankaları ve çarşıya yürüme mesafesinde yer almaktadır.

Hakkari Merkez otelleri kategorisinde hizmet veren oteller arasında kent otelleri, 3 yıldızlı oteller, 4 yıldızlı oteller ve 5 yıldızlı oteller hizmet vermektedir. Oda kahvaltı, yarım pansiyon ve tam pansiyon şeklinde konaklama tipleri ile hizmet veren Hakkari Merkez otelleri dört mevsim konaklamada tercih edilmeye devam ediyor.

Hakkari'nn adı 'Hakkar' kabilesinin isminden gelmekte olup Arap dili, coğrafyası ve tarihlerinde bölge adı 'Hakkariye' olarak geçmekte ve ''Hakkarlar'ın Şehri'' anlamına gelmektedir.

Hakkari Merkez, Türkiye Cumhuriyeti'nin Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan Hakkari ilinin merkezidir. Hakkari doğuda İran ve güneyde Irak devletleri ile sınır komşusudur. Batıda ise Şırnak, kuzeyde Van ile komşudur. Hakkari ve çevresinde uzmanları yaptığı araştırmalar sonucunda ele geçen belgelerden ve çevrede bulunan kaya isimlerinden bölgede tarih öncesi çağlardan bu yana yerleşimin olduğu saptanmıştır. Hakkari ve çevresinde tarihler boyunca sırasıyla Sümerler, Akadlar, Urartular ve Asurların yaşadıkları tespit edilmiştir.

Doğal güzellikleri ve tarihi dokusu ile dikkat çeken Hakkari yıl içerisinde misafirlerini ağırlama devam ediyor. Gelenlerin ise konaklamada gönül rahatlığıyla tercih edebilecekleri Hakkari Merkez otelleri tüm yıl açık olup kusursuz bir hizmet vermektedir. Hakkari Merkez otelleri kategorisinde kent otelleri, 3 yıldızlı oteller, 4 yıldızlı oteller ve 5 yıldızlı oteller hizmet vermektedir.

Hakkari Merkez otelleri en yoğun ve kalabalık dönemini yaz sezonunda yaşamaktadır. Yaz sezonunda tatilin de başlamasının etkisiyle Hakkari Merkez otel fiyatları bir miktar artmaktadır. Bu artıştan da olumsuz yönde etkilenmemek için erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Hakkari Merkez otel fiyatları otellerin bulunduğu kategoriye göre ve konaklama tipine göre de farklı fiyatları sahiptir. Tam pansiyon ya da oda kahvaltı konaklama tiplerinin fiyatları da farklı olmaktadır. Hakkari Merkez otel fiyatları otellerin konaklama yapan misafirlerine sunduğu imkanlara ve sağladığı olanaklara göre de değişmektedir.

Hakkari Merkez otel fiyatları ve otelleri bu sayfadan ayrıntı olarak konumları, fotoğrafları ve iletişim numaraları ile listelenmektedir. Bu listeden zevkine ve bütçenize uygun tesis ile iletişime geçerek ön rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Hakkari Merkez Hakkında

Ülkemizin en güney doğusunda yer alan Hakkari Merkez, UNESCO dünya mirasları arasında yer alıyor…

Türkiye'nin en güney doğusunda bulunan Hakkari Merkez, Yüksekova, Şemdinli ve Çukurca ilçelerine bağlı 4 belde, 122 köy, 368 mezradan oluşuyor. Hakkari Merkez'de 239.455, şehir merkezine bağlı kırsal kesimlerde 97.126 olmak üzere toplam 336.581 nüfusu bulunuyor. Hakkari Merkez'in %87,6'sı dağlık, %10,3'ü platoluk, %2,1 ise ovalık bir yapıya sahip.

Hakkari Merkez, gerek konumu gerek coğrafi yapısı itibariyle birçok medeniyete beşiklik etmiş bir yer. Med, Pers, Selevkos, Abbasi, Selçuklu, Moğol, Karakoyunlu, Akkoyunlu ve Osmanlı hakimiyetine giren Hakkari Merkez, Unesco tarafından dünya mirası içine alınmış. Ters lalesi ile bir hayli ünlü olan Hakkari Merkez, bal üretimi ile de ülke ekonomisine katkı sağlıyor. Ayrıca Hakkari Merkez'e yakın bir kayak merkezi de bulunuyor.

Karasal iklimin hüküm sürdüğü Hakkari Merkez'de yazlar kurak ve sıcak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçiyor. Kış aylarında ortalama sıcaklık -5 derece, yaz aylarında ise 25 derece olarak görülüyor. Hakkari Merkez'de şimdiye kadar en düşük sıcaklık -22,7 derece, en yüksek sıcaklık ise 37 derece olarak kaydedilmiş.

Hakkari Merkez otel tavsiyeleri

 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
Hotel Sibar
Hotel Sibar

-

Çok temiz ve konforlu

Çok temiz ve konforlu. Bence Hakkari'nin en iyi, en güvenli otelidir.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Hotel Sibar
Hotel Sibar

-

Şehrin en nezih oteli

Şehrin en nezih oteli. Konaklama ücreti gayet uygun olan nadide yerlerden. Hizmet ve konfor standartların üzerinde.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Hotel Şenler
Hotel Şenler

-

Hakkariye'ye göre epey iyi

Hakkari'ye göre epey iyi bir otel.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Hotel Şenler
Hotel Şenler

-

Nice 4 yıldızlı otelden başarılı

Yenilenmiş baştan aşağı, nice 4 yıldızlı otellerden çok daha şık ve konforlu.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Hotel Şenler
Hotel Şenler

-

Şartlara göre oldukça iyi

Servisi ve çalışanları çok samimi iyi insanlar. Otel de oldukça şartlara göre iyi.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Hotel Sibar
Hotel Sibar

-

Otel güzel, hizmet yavaş

Otel güzel ancak hizmet oldukça yavaş.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Hotel Sibar
Hotel Sibar

-

Hizmet ve konfor standartların üzerinde

Şehrin en nezih oteli, konaklama ücreti gayet uygun olan nadide yerlerden. Hizmet ve konfor standartların üzerinde...

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)