Seçilen Filtreler
{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
{{ newGenerationFilterTitles[ngf] }}
İndirimli Tesisler
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
Seçimleri İptal Et
Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Akıllı Filtreler
Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Yüksekova Alt Bölgeleri
Gecelik Oda Fiyatı
Tüm Fiyatları Gör
Yıldız Sayısı
Konaklama Tipi
Tesis Türü
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Operatörler

Yüksekova Otelleri

Yüksekova için {{ (filteredHotels).length}} / 4 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Sertifikalı

Yüksekova Otelleri

Yüksekova Otelleri

Yüksekova Otelleri

M.Ö. 7000'lere kadar uzanan geçmişi ile en köklü tarihi kentler arasında anılan Yüksekova, modern devrini Hakkari iline bağlı bir ilçe olarak sürdürüyor. Hakkari'nin üç ilçesinden birisi olan yöre, Türkiye'nin güneydoğu ucunda bulunuyor. Türkiye-İran-Irak sınırlarının kesiştiği noktada konumlanıyor. Türkiye'nin stratejik öneme sahip ilçelerinden birisi olan Yüksekova; İran, Irak ve Van'ın Başkale ilçesi ile komşuluk ediyor. 2000 metreye varan bir yükselti üzerinde, dağlar arasında kalan ovalık bir alanda yer alan bir saklı cenneti andırıyor. İçinde barındırdığı doğal ve tarihi güzellikler ile hem tarihe hem insan ruhuna ayna tutuyor. Kapalı havzasıyla kış aylarını soğuk geçirse de baharla beraber üstüne çöken, şaşkınlık uyandıracak güzelliğine kapılıp gidebilirsiniz. Yüksekova, üzerini örten bembeyaz karın kalkmasıyla birlikte uykudan uyanan bir prensesi andırıyor. Yüksekova otelleri, doğasını ve tarihini sunduğu konuklarını kusursuzca ağırlayabilecek donanıma ve kaliteye sahip bulunuyor. Birbirinden farklı inanca ve kültüre sahip insanların bir arada, barış içerisinde yaşadığı; geleneklerin halen devam ettiği Yüksekova'da içtenlik ve samimiyetin en duru haline tanık olabilirsiniz. Kapalı bir ova olan ve bu haliyle korunaklı, selim, sevimli bir çocuğu andıran ilçenin her yanı ayrı bir ilgi uyandırıyor. Uçsuz bucaksız doğasının her yanında tarihi bir kitap gibi açıyor. Her yerin aksine, minik ve tatlı tarihi miraslara denk geleceğiniz Yüksekova'da tabiatın, insanın ve mimarinin en bozulmamış halini görebilirsiniz.

Yüksekova Otel Fiyatları

Yüksekova Otel Fiyatları

Yüksekova otellerinde çalışmaya ve hizmete olan içten bağlılık dikkat çekiyor. Hizmet etmekten zevk alan ve bundan mutluluk duyan ilçe otelleri, hizmet ve olanak yelpazesini memnuniyeti üzerine oluşturuyor. Misafirperver ilçe otelleri kaliteli hizmet ve konfor açısından beklentilerinizin üstünde hizmet sunuyor. İçten karşılama ve titiz hizmete doğal ve rahat tavırlar eşlik ediyor. İlçenin türlü olanakları arasından konaklama tarzınıza ve bütçenize uygun oteli tercih edebilir ve sanki memleketinize gelmişçesine rahat ve keyifli günler geçirebilirsiniz. Yaz aylarıyla birlikte ivme kazanan yayla turizmi, Yüksekova otel fiyatları üzerinde artışa neden olabiliyor. Öncelikli fiyat unsuru olan sezon dönemi haricinde kalan diğer fiyat faktörlerini ise şu şekilde belirtebiliriz;

 • Otelin konumu,
 • Sahip olduğu yıldız sayısı,
 • Yemek hizmeti ve öğün tercihi,
 • Konaklama konsepti,
 • Ücret haricinde kalan ek hizmetler.

Sezon döneminde yaşayan fiyat artışına karşılık, dönem dönem uygulanan indirim kampanyaları fiyatlar üzerinde olumlu etki oluşturuyor. Otelinizin sunduğu erken rezervasyon kampanyalarını değerlendirerek tarzınıza uygun konsepte çok daha cazip fiyatlara erişebilirsiniz. Üstelik yerinizi ayırmış olmanın verdiği huzurla tatil hayallerinize odaklanabilirsiniz.

Yüksekova Ucuz Oteller

Yüksekova Ucuz Oteller

Yüksekova; tatilseverlere modern olanaklardan tarihe, doğa sporlarından pikniğe varıncaya dek türlü tatil ve gezi olanakları sunuyor. Misafirlerini dinlendirmeyi ilke edinen Yüksekova otelleri ise konaklama beklentilerinizi fazlasıyla karşılıyor. Birbirinden farklı otel alternatiflerine sahip olan Yüksekova ucuz oteller bakımından da türlü konsept olanaklarına sahip bulunuyor. Beldenin misafirperver işletmeleri maharetli ve çok yönlü hizmet politikaları ile göze çarpıyor. Her bütçeyi düşünüyor ve tatil yapmak isteyen herkesi memnuniyetle ağırlıyor. Coğrafi konumunun önemi ile yıl boyunca sayısız konuk ağırlayan ilçe otellerinin farklı bütçelere hitap eden çeşitliliğini değerlendirebilirsiniz. İlçenin farklı konumlarında bulunan ucuz seçenekler arasından uygun bulduğunuz seçimi yapabilirsiniz. Vaktini dışarda geçirmek ve konaklamaya az bütçe ayırmak isteyenlerin tercihi olan ucuz otel seçenekleri sunduğu farklı konseptlerde seçim yapmanızı kolaylaştırıyor. İlçe otellerinin sunduğu tam pansiyon, yarım pansiyon, oda-kahvaltı veya sadece oda seçenekleri arasından dileğiniz konsepti tercih edebilirsiniz. Ayrıca ucuz otel avantajları tarafından uygulan erken rezervasyon kampanyalarını değerlendirerek konaklama ücretlerini çok daha cazip hale getirebilirsiniz. Uygun fiyatları ile göze çarpan bazı otel seçenekleri ise oda veya daire şeklinde dizayn edilmiş konaklama seçenekleri sunuyor. Sunulan seçenekler arasında hizmet ve olanaklara göre fiyat farklılığı görülebiliyor. Yüksekova'nın cep dostu otel işletmeleri tarafından sunulan bazı hizmetleri ise hamam, restoran, çalışma alanı, otopark, lobi, ulaşım gibi seçenekler oluyor. Konuklarını ev rahatlığında ağırlayan otellerin bazıları ise çocuklar için uygunluk gösteriyor. Aileniz ve kalabalık arkadaş gruplarınızla çıkacağınız tatiller için gözde merkezlerden olan Yüksekova'da ekonomik ve huzurlu bir tatil olanağına erişebilirsiniz.

Yüksekova Gezilecek Yerler

Yüksekova Gezilecek Yerler

Konuklarını hoş tutmak için kusursuzca ağırlayan Yüksekova otelleri en uygun konumlardasunduğu hizmet ile kolay ve rahat bir gezi deneyimi imkanı sunuyor. Saklı cennet Yüksekova'nın öncelikli merak uyandıran yanı ise uçsuz bucaksız ovaları oluyor. Kimi yerinde çarşaf gibi dümdüz, kimi yerinde yüksekçe olan Yüksekova ovalarında kendinizi kuşlar kadar özgür hissedebilirsiniz. Tertemiz havasıyla içinizi açan büyülü ilçenin özellikle yaz aylarında yeşilin her tonunu barındıran, rengarenk çiçeklerle dolan yaylalarına doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz. En ünlü yaylası olan Tirşin Yaylası'nı önerebiliriz. Gezilecek yerler ve yapılacak aktiviteler;

 • Assur saldırılarını önlemek için yapılmış olan, kayalara oyulmuş dev boyutlu evlerden oluşan Dirheler,
 • Hakkari beylerinden Melik Muhammed Esat tarafından inşa edilen ve pek çok öğrenci yetiştirmiş olan Tarihi Melik Muhammed Esat Medresesi,
 • Hakkari beylerinden Abdullah'a ait olduğu söylenen, iki kattan oluşan Kayme Sarayı,
 • Urartular dönemine ait resimler barındıran Kekyaşin ve Topuzava anıtları,
 • Yüksekova'nın batısında süzülen asil deresi Orişe,
 • Urartular dönemine ait Hırvata Köyü Kalıntıları.

Doğa gezilerinize ilçe merkezi ziyaretinizle tatlı molalar verebilir; yöre insanının maharetli ellerinden çıkan yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. İlçe merkezinde tüm sevimliliği ile duran Koç Heykeli'ni ziyaret edebilir; esrarını inceleyebilirsiniz.

Yüksekova Otelleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Son 3 günde, Neredekal kullanıcıları Yüksekova için ₺200 den başlayan fiyatlarla çift kişilik oda buldu. Ortalama fiyat ₺850 dir.

Son 72 saatte, kullanıcılar bu gece için Yüksekova otellerinde ₺200 ile ₺1500 fiyatları arasında otel buldu.

Son 72 saatte, kullanıcılar bu hafta sonu için Yüksekova otellerinde ₺200 den başlayan fiyatlarla oda buldu. 4 yıldızlı otel fiyatları ₺1500 den başlıyor.

Neredekal aracılığıyla en çok aranan oteller semtlerindedir.

Arama formunda gelen Yakınımdaki Oteller alanına tıklayarak, konumunuza yakın otelleri listeleyebilirsiniz.