Seçilen Filtreler
{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
{{ newGenerationFilterTitles[ngf] }}
İndirimli Tesisler
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
Seçimleri İptal Et
Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Akıllı Filtreler
Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gümüşhane Merkez Alt Bölgeleri
Gecelik Oda Fiyatı
Tüm Fiyatları Gör
Yıldız Sayısı
Konaklama Tipi
Tesis Türü
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Operatörler

Gümüşhane Merkez Otelleri

Gümüşhane Merkez için {{ (filteredHotels).length}} / 4 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

 • Akıllı Listeleme
 • Düşük Fiyat
 • Yüksek Fiyat
 • Puana Göre
 • Popülerliğe Göre
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Puan Ver {{ hotel.point == '10' ? hotel.point : (hotel.point | number:1) }}

{{ hotel.adi }}

{{ hotel.minPrice }} TL'dan başlayan fiyatlarla
 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.comment_count }} Misafir Yorumu

"{{ comment }}"

Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Rezervasyon İçin Arayın
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}
Puan: {{ hotel.score }} | Üyelik Şekli: {{ hotel.uyeliksekli }} | Affiliate: {{ hotel.affiliate_id }}
{{ newGenerationFilterTitles[itemIndex] }}
{{ features[attribute] }}

Gümüşhane Merkez Otelleri - En Uygun Otel Fiyatları

Şehir ismini yakınlarındaki gümüş madenlerinden almıştır.
Gümüşhane; Türkiye'nin Doğu Karadeniz Bölgesi'nde yer almaktadır. Doğuda Bayburt, batıda Giresun, kuzeyde Trabzon ve güneyde, Erzincan ile komşudur.

Gümüşhane'nin ismini yakınlarındaki gümüş madenlerinden aldığı rivayet edilmektedir. Gümüşhane'nin tarihi çok eskilere dayandığını kanıtlayan niteliklerde yapılan çalışmalarla bölgenin MÖ 3.500 tarihlerinde bölgede insan yerleşimine ve MÖ 3.000 tarihlerinde tarım yapıldığına dair izler bulunmuştur.

Gümüşhane'ye gerek iş için gerekse de tatil için gelenlerin konaklamada tercih edebilecekleri oteller yer almaktadır. Bu oteller arasında en çok Gümüşhane Merkez'de yer alanlar tercih edilmektedir. Gümüşhane Merkez otelleri kategorisinde butik oteller, kent otelleri, 3 yıldızlı oteller, 4 yıldızlı oteller ve 5 yıldızlı oteller tüm yıl açık olup hizmet vermektedir.

Gümüşhane Merkez otelleri şehir merkezinde olduğundan dolayı alışveriş yerlerine, bankalara, kamu binalarına yürüme mesafesinde yer almaktadır. Ayrıca Gümüşhane Merkez otelleri toplu taşıma ulaşım ağının da oldukça rahat kullanılabileceği bir konumda yer almaktadır.

Gümüşhane Merkez otelleri yıl boyunca tercih edilmektedir. Ancak en yoğun ve kalabalık dönemini yaz tatili olan haziran, temmuz ve ağustos aylarında yaşamaktadır. Bu sebeple bu aylara içerisinde Gümüşhane Merkez otelleri kategorisinde yer alan tesislerde konaklamayı düşünenlere tavsiyemiz kesinlikle erken rezervasyon yaptırmaları yönündedir.

Gümüşhane Merkez otelleri kategorisinde yer alan tesislere erken rezervasyon yaptırarak hem istediğiniz zaman aralıklarında konaklama yapabilir hem de erken rezervasyon fırsatlarından faydalanabilirsiniz. Ayrıca tüm Gümüşhane Merkez otellerini bu sayfadan fotoğrafları ve konumları ile ayrıntılı olarak inceleyebilir ve ön rezervasyonda yaptırabilirsiniz.

Gümüşhane'de araştırmacıların yaptığı arkeolojik çalışmalarda milattan önce 3.500 tarihlerinde bölgede insan yerleşimine ve milattan önce 3.000 tarihlerinde tarım yapıldığına dair izler bulunmuştur.
Gümüşhane, Doğu Karadeniz Bölgesi'nde yer alan, Türkiye'nin gümüş madenleri ile ünlü ilidir ve adını da zamanında bu bölgeden çıkarılan madenden almıştır. Gümüşhane; doğuda Bayburt, batıda Giresun, kuzeyde Trabzon ve güneyde Erzincan ile komşudur.

Gümüşhane Merkez yıl içerisinde iş adamlarına ve gezginlere sıklıkla ev sahipliği yapmaktadır. Gelenler ise konaklama öncelikli olarak Gümüşhane Merkez'de hizmet veren otelleri tercih etmektedir. Gümüşhane Merkez'de hizmet veren oteller; restoranlara, kafelere, kamu binalarına, bankalara ve alışveriş merkezlerine hem yakın hem de yürüme mesafesinde olmalarından dolayı da tercih edilmektedir.

Gümüşhane Merkez otel fiyatları ise tesislerin bulunduğu kategoriye göre farklı fiyatlara sahiptir. Bu kategorileri içerisinde hizmet veren küçük oteller daha uygun fiyatlara sahipken büyük oteller fiyat olarak biraz daha pahalı olabilmektedir. Bu sayfadan tüm Gümüşhane Merkez otel fiyatlarını ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz.

Gümüşhane Merkez otel fiyatları konaklamanın yapılacağı mevsime göre de değişiklik göstermektedir. Yaz sezonunda tatilinde başlaması ile Gümüşhane Merkez otel fiyatları diğer sezonlara oran bir miktar da artmaktadır.

Yaz sezonunda artan Gümüşhane otel fiyatları erken rezervasyon fırsatları ile ekarte edilebilmektedir. Sizlerde yaz tatili dönemlerinde Gümüşhane Merkez 'de yer alan otellerde konaklamayı düşünüyorsanız erken rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz. Hatta bu sayfada listelenen tüm otelleri fotoğrafları, konumları ve ayrıntılı özellikleri ile inceleyebilirsiniz. Ayrıca beğendiğiniz ve konaklamak istediğiniz otele de bu sayfadan ön rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Gümüşhane Merkez Hakkında
İsmini çevresindeki gümüş madenlerinden alan Gümüşhane Merkez, geçmişi MÖ 3500 yıllarına dek uzanan köklü bir geçmişe sahip…
Gümüşhane'nin merkez ilçesi olan Gümüşhane Merkez, gümüş ve Farsça hane ya da khane kelimelerinin birleşmesi sonucu oluşturmuş ismini. Gümüş ismi ise şehrin yakınlarındaki gümüş madenlerinden geliyor. Bizans döneminde Gümüşhane Merkez'in bugün bulunduğu yere Haldiya deniyormuş. 1850'li yıllarda Helen Revivalizmi'nin etkisi ile eğitimli Rumlar tarafından Gümüşhane Merkez'e Yunanca Gümüş Kenti anlamına gelen Argyropolis denmiş. Günümüzde ise Yunanistan'ın başkenti olan Atina'nın güneyinde ve Girit'te aynı isimli kentler bulunuyor.

Gümüşhane Merkez'de yapılan arkeolojik çalışmalar neticesinde, MÖ 3500 yıllarında bölgede yerleşimin olduğuna ve 3000'li yıllarda ise tarım yapıldığına dair izlere rastlanmış. Asurlular zamanında ise Gümüşhane Merkez, Aziz Hayaşa ülkesi olarak isimlendiriliyormuş. Hitit döneminde ise Karadeniz Bölgesi'nin otokton halkı Kaşkalar yaşıyormuş Gümüşhane Merkez'de. MÖ 9. yüzyılda Urartu hakimiyetine giren Gümüşhane Merkez, Kimmer, İskit, Pontus, Roma, Bizans ve Trabzon İmparatorluğu hakimiyetine girmiş. Kısa süre de Arap, Ermeni ve Türkmenler tarafından yönetilen Gümüşhane Merkez, Trabzon İmparatorluğu'nun yıkılmasının ardından 1514 yılında ise Osmanlı tarafından yönetilmiş. Onun öncesinde ise Akkoyunlu ve Safeviler tarafından yönetilen Gümüşhane Merkez, I. Dünya Savası sırasında 1916'dan 1918 yılına kadar Rus orduları tarafından işgal edilmiş. Gümüşhane Merkez'de yaşayan Ermineler 1915'de, Rumlar ise 1923 mübadelesinde Anadolu dışına gönderilmişler.

Kuzey Anadolu sıradağları içerisinde yer alan Gümüşhane Merkez'in coğrafyası oldukça engebeli bir yapıya sahip. Gümüşhane Merkez'in kuzeyinde Zigana ve Soğanlı Dağları, güneyinde ise Çoruh, Kelkit, Kop ve Otlukbeli bulunuyor. Kelkit Vadisi'nde yer alan düzlükler ise Gümüşhane Merkez'in önemli tarım alanlarından biri.

Gümüşhane Merkez'de genelde Karadeniz ikliminin etkileri görülüyor. Ancak bazı bölgelerde Doğu Anadolu ve Karadeniz iklimi arasında bir geçiş bulunuyor. Ancak Zigana, Doğu Anadolu'nun şiddetli soğuklarından koruyor Gümüşhane Merkez'i. Gümüşhane Merkez'i çevreleyen dağlar, kayın, meşe, ladin, köknar ve sarıçam ağaçlarından oluşan ormanlarla örtülü.

Gümüşhane Merkez'in ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanıyor. Tahıl tarlalarının büyük bir bölümü ise buğdaya ayrılmış durumda. Ancak buğday üretiminin büyük çoğunluğu Kelkit ilçesinden sağlanıyor. Şeker pancarının da Gümüşhane Merkez için önemi oldukça büyük. Meyvecilik de Gümüşhane Merkez'de bir hayli gelişmiş durumda, özellikle de elma.

Gümüşhane Merkez'de spor faaliyetleri de yoğun olarak gerçekleşiyor. Futbol ve voleybol takımlarının aktif bir şekilde liglerde boy gösterdiği Gümüşhane Merkez'de bir adet futbol stadyumu, bir adet de kapalı spor salonu yer alıyor.

2008 yılında kurulan Gümüşhane Devlet Üniversitesi de Gümüşhane Merkez'in önemli simgelerinden biri. Ancak Gümüşhane Merkez'in en önemli simgeleri hiç şüphesiz ilkçağdan beri işletilen gümüş yatakları. Ta ki 19. yüzyıla kadar. Günümüzde artık işletilmiyorlar ne yazık ki. Gümüşhane Merkez'de demir, bakır, çinko ve kurşun yatakları da bulunuyor. Yani anlayacağınız Gümüşhane Merkez'in yeraltı zenginlikleri oldukça fazla.

Gümüşhane Merkez otel tavsiyeleri
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
3
10
0 (850) 600 51 32
Çimenler Otel
Çimenler Otel
Yeni Mahalle Kazim Karabekir Caddesi No:4
Gümüşhane Merkez / Gümüşhane
Türkiye

-

Kendinizi evinizde hissedebileceğiniz bir yer. Çok beğendim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
3
10
0 (850) 600 51 32
Çimenler Otel
Çimenler Otel
Yeni Mahalle Kazim Karabekir Caddesi No:4
Gümüşhane Merkez / Gümüşhane
Türkiye

-

Burası çok güzel. Dağ manzarası muhteşem.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
3
10
0 (850) 600 51 32
Çimenler Otel
Çimenler Otel
Yeni Mahalle Kazim Karabekir Caddesi No:4
Gümüşhane Merkez / Gümüşhane
Türkiye

-

Burası bölgedeki en iyi otel. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)