Gümüşhane Merkez Otelleri

En iyi 5 otel, en uygun fiyatlar

Gümüşhane Merkez Hakkında

İsmini çevresindeki gümüş madenlerinden alan Gümüşhane Merkez, geçmişi MÖ 3500 yıllarına dek uzanan köklü bir geçmişe sahip…

Gümüşhane'nin merkez ilçesi olan Gümüşhane Merkez, gümüş ve Farsça hane ya da khane kelimelerinin birleşmesi sonucu oluşturmuş ismini. Gümüş ismi ise şehrin yakınlarındaki gümüş madenlerinden geliyor. Bizans döneminde Gümüşhane Merkez'in bugün bulunduğu yere Haldiya deniyormuş. 1850'li yıllarda Helen Revivalizmi'nin etkisi ile eğitimli Rumlar tarafından Gümüşhane Merkez'e Yunanca Gümüş Kenti anlamına gelen Argyropolis denmiş. Günümüzde ise Yunanistan'ın başkenti olan Atina'nın güneyinde ve Girit'te aynı isimli kentler bulunuyor.

Gümüşhane Merkez'de yapılan arkeolojik çalışmalar neticesinde, MÖ 3500 yıllarında bölgede yerleşimin olduğuna ve 3000'li yıllarda ise tarım yapıldığına dair izlere rastlanmış. Asurlular zamanında ise Gümüşhane Merkez, Aziz Hayaşa ülkesi olarak isimlendiriliyormuş. Hitit döneminde ise Karadeniz Bölgesi'nin otokton halkı Kaşkalar yaşıyormuş Gümüşhane Merkez'de. MÖ 9. yüzyılda Urartu hakimiyetine giren Gümüşhane Merkez, Kimmer, İskit, Pontus, Roma, Bizans ve Trabzon İmparatorluğu hakimiyetine girmiş. Kısa süre de Arap, Ermeni ve Türkmenler tarafından yönetilen Gümüşhane Merkez, Trabzon İmparatorluğu'nun yıkılmasının ardından 1514 yılında ise Osmanlı tarafından yönetilmiş. Onun öncesinde ise Akkoyunlu ve Safeviler tarafından yönetilen Gümüşhane Merkez, I. Dünya Savası sırasında 1916'dan 1918 yılına kadar Rus orduları tarafından işgal edilmiş. Gümüşhane Merkez'de yaşayan Ermineler 1915'de, Rumlar ise 1923 mübadelesinde Anadolu dışına gönderilmişler.

Kuzey Anadolu sıradağları içerisinde yer alan Gümüşhane Merkez'in coğrafyası oldukça engebeli bir yapıya sahip. Gümüşhane Merkez'in kuzeyinde Zigana ve Soğanlı Dağları, güneyinde ise Çoruh, Kelkit, Kop ve Otlukbeli bulunuyor. Kelkit Vadisi'nde yer alan düzlükler ise Gümüşhane Merkez'in önemli tarım alanlarından biri.

Gümüşhane Merkez'de genelde Karadeniz ikliminin etkileri görülüyor. Ancak bazı bölgelerde Doğu Anadolu ve Karadeniz iklimi arasında bir geçiş bulunuyor. Ancak Zigana, Doğu Anadolu'nun şiddetli soğuklarından koruyor Gümüşhane Merkez'i. Gümüşhane Merkez'i çevreleyen dağlar, kayın, meşe, ladin, köknar ve sarıçam ağaçlarından oluşan ormanlarla örtülü.

Gümüşhane Merkez'in ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanıyor. Tahıl tarlalarının büyük bir bölümü ise buğdaya ayrılmış durumda. Ancak buğday üretiminin büyük çoğunluğu Kelkit ilçesinden sağlanıyor. Şeker pancarının da Gümüşhane Merkez için önemi oldukça büyük. Meyvecilik de Gümüşhane Merkez'de bir hayli gelişmiş durumda, özellikle de elma.

Gümüşhane Merkez'de spor faaliyetleri de yoğun olarak gerçekleşiyor. Futbol ve voleybol takımlarının aktif bir şekilde liglerde boy gösterdiği Gümüşhane Merkez'de bir adet futbol stadyumu, bir adet de kapalı spor salonu yer alıyor.

2008 yılında kurulan Gümüşhane Devlet Üniversitesi de Gümüşhane Merkez'in önemli simgelerinden biri. Ancak Gümüşhane Merkez'in en önemli simgeleri hiç şüphesiz ilkçağdan beri işletilen gümüş yatakları. Ta ki 19. yüzyıla kadar. Günümüzde artık işletilmiyorlar ne yazık ki. Gümüşhane Merkez'de demir, bakır, çinko ve kurşun yatakları da bulunuyor. Yani anlayacağınız Gümüşhane Merkez'in yeraltı zenginlikleri oldukça fazla.

Gümüşhane Merkez Gezilecek Yerler

Gümüşhane Merkez Otel Fiyatları

Gümüşhane'nin ismini yakınlarındaki gümüş madenlerinden aldığı rivayet edilmektedir. Gümüşhane'nin tarihi çok eskilere dayandığını kanıtlayan niteliklerde yapılan çalışmalarla bölgenin MÖ 3.500 tarihlerinde bölgede insan yerleşimine ve MÖ 3.000 tarihlerinde tarım yapıldığına dair izler bulunmuştur.

Harşit Otel Gümüşhane Merkez

Gümüşhane Merkez - Otel - 1 Misafir Yorumu

Harşit Otel, Gümüşhane'nin merkezinde misafirlerini yılın dört mevsimi ağırlamaktadır. Her sabah misafirlerin damak zevkine uygun açık büfe kahvaltı tesis bünyesindeki restoran alanında servis edilmektedir. Tesisin tüm konaklama birimlerinden ve ortak kullanılan alanlarından Wi – Fi erişimli kablosuz internet ağına ulaşım ücretsizdir. Harşit Otel'in ahşap parke zemine sahip konaklama birimlerinde gardırop misafirlerin konforu için bulunmaktadır. Tüm odalarda merkezi petekli ısıtma sistemi mevcuttur. Sade mobilyalarla dizaynı tamamlanmış bazı konaklama birimlerinde rahat bir koltuk mevcuttur. Uydu kanallarının yayınına sahip düz ekran TV ve 24 saat sıcak suya sahip duşlu özel banyo tüm birimlerde yer alır. Misafirler tesis bünyesindeki restoran alanında misafirler ızgara...

Gümüşhane'ye gerek iş için gerekse de tatil için gelenlerin konaklamada tercih edebilecekleri oteller yer almaktadır. Bu oteller arasında en çok Gümüşhane Merkez'de yer alanlar tercih edilmektedir. Gümüşhane Merkez otelleri kategorisinde butik oteller, kent otelleri, 3 yıldızlı oteller, 4 yıldızlı oteller ve 5 yıldızlı oteller tüm yıl açık olup hizmet vermektedir.

Çimenler Otel Gümüşhane Merkez

Gümüşhane Merkez - Otel - 3 Misafir Yorumu

Çimenler Otel, konum olarak Merkez/Gümüşhane'de yer alır. Trabzon Havalimanı'na araç ile 1 saat 28 dakikalık sürüş mesafesindedir. Çimenler Otel; Sümela Manastırı, Zigana Kayak Merkezi, Kromni Vadisi, Artabel Gölleri Tabiat Parkı, Lapazan Yaylası, Altındere Vadisi, Karaca Mağarası, Vazelon Manastırı, Santa, Kürtün Barajı gibi sembolik ve tarihi yerlere yakın konumda yer almaktadır. Çimenler Otel genel özellikler olarak; 24 saat açık resepsiyon, otopark, otel genelinde ücretsiz Wi-Fi, havalimanı gidiş/dönüş transfer servisi, araç kiralama, oda servisi, faks/fotokopi, resepsiyonda emanet kasa, bagaj muhafazası, ütü, kuru temizleme, çamaşırhane, masaj, kuaför, konferans salonu gibi hizmetler vermektedir. Bu hizmetler ücretli ya da ücretsiz olarak değişiklik göstermektedir. Çimenler...

Gümüşhane Merkez otelleri şehir merkezinde olduğundan dolayı alışveriş yerlerine, bankalara, kamu binalarına yürüme mesafesinde yer almaktadır. Ayrıca Gümüşhane Merkez otelleri toplu taşıma ulaşım ağının da oldukça rahat kullanılabileceği bir konumda yer almaktadır.

Gümüşhane Merkez otelleri yıl boyunca tercih edilmektedir. Ancak en yoğun ve kalabalık dönemini yaz tatili olan haziran, temmuz ve ağustos aylarında yaşamaktadır. Bu sebeple bu aylara içerisinde Gümüşhane Merkez otelleri kategorisinde yer alan tesislerde konaklamayı düşünenlere tavsiyemiz kesinlikle erken rezervasyon yaptırmaları yönündedir.

Gümüşhane Merkez otelleri kategorisinde yer alan tesislere erken rezervasyon yaptırarak hem istediğiniz zaman aralıklarında konaklama yapabilir hem de erken rezervasyon fırsatlarından faydalanabilirsiniz. Ayrıca tüm Gümüşhane Merkez otellerini bu sayfadan fotoğrafları ve konumları ile ayrıntılı olarak inceleyebilir ve ön rezervasyonda yaptırabilirsiniz.

Gümüşhane Merkez yıl içerisinde iş adamlarına ve gezginlere sıklıkla ev sahipliği yapmaktadır. Gelenler ise konaklama öncelikli olarak Gümüşhane Merkez'de hizmet veren otelleri tercih etmektedir. Gümüşhane Merkez'de hizmet veren oteller; restoranlara, kafelere, kamu binalarına, bankalara ve alışveriş merkezlerine hem yakın hem de yürüme mesafesinde olmalarından dolayı da tercih edilmektedir.

Gümüşhane Merkez otel fiyatları ise tesislerin bulunduğu kategoriye göre farklı fiyatlara sahiptir. Bu kategorileri içerisinde hizmet veren küçük oteller daha uygun fiyatlara sahipken büyük oteller fiyat olarak biraz daha pahalı olabilmektedir. Bu sayfadan tüm Gümüşhane Merkez otel fiyatlarını ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz.

Gümüşhane Merkez otel fiyatları konaklamanın yapılacağı mevsime göre de değişiklik göstermektedir. Yaz sezonunda tatilinde başlaması ile Gümüşhane Merkez otel fiyatları diğer sezonlara oran bir miktar da artmaktadır.

Yaz sezonunda artan Gümüşhane otel fiyatları erken rezervasyon fırsatları ile ekarte edilebilmektedir. Sizlerde yaz tatili dönemlerinde Gümüşhane Merkez 'de yer alan otellerde konaklamayı düşünüyorsanız erken rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz. Hatta bu sayfada listelenen tüm otelleri fotoğrafları, konumları ve ayrıntılı özellikleri ile inceleyebilirsiniz. Ayrıca beğendiğiniz ve konaklamak istediğiniz otele de bu sayfadan ön rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Gümüşhane Merkez Otelleri İçin Sıkça Sorulan Sorular

Gümüşhane Merkez Otelleri için en uygun fiyatlı otelleri, listeleme sayfasında "En Düşük Fiyata Göre" sırala seçeneği ile kolayca görüntüleyebilirsiniz. Hızlı erişim için şu adrese tıklayın.

Gümüşhane Merkez Otelleri için en ucuz fiyat 75 TL. Üstelik birçok tesiste ödemenizi tesisin kendisine de yapabilirsiniz. Hızlı erişim için şu adrese tıklayın.

Tabi ki en ideal yöntem daha önce burada konaklama yapmış misafirlerin görüşlerine başvurmak. Binlerce kullanıcımız binlerce değerli yorumla size en doğru seçimi yapmanız için yol göstermiş olacaktır. Tesisleri puana göre kolayca sıralayabilirsiniz. Hızlı erişim için şu adrese tıklayın.

Her şey dahil sisteminde öncelikli olarak sabah, öğlen ve akşam yemekleri başta olmak üzere birçok hizmeti ücretsiz olarak alırsınız. Gümüşhane Merkez için her şey dahil sisteminde çalışanları görmek için, listeleme sayfasındaki filtrede yer alan "Konaklama Tipi" alanından "Her Şey Dahil" seçeneğini işaretlemeniz yeterli. Hızlı erişim için şu adrese tıklayın.

Daha keyifli ve renkli bir tatil için gittiğiniz bölgedeki gezilecek yerleri önceden bilmekte fayda var.Gümüşhane Merkez için gezilecek yerlerin tümüne linkten erişebilirsiniz.

Gümüşhane Merkez yol tarifi sayfamızdan, bulunduğunuz bölgeden mesafeyi ve en hızlı rota seçeneklerini bulabilirsiniz. Eğer kendi aracınızla gitmeyecekseniz, alternatif ulaşım yolları için birçok ipucu da veriyoruz. Hızlı erişim için buradan erişebilirsiniz.

Gümüşhane Merkez ve civarında yer alan apartların hemen hepsini listeliyoruz. Apart oteller size ev konforunda, üstelik kendi yemeğinizi yapabileceğiniz başta ocak, fırın gibi araçları temin eder. Son dönemde git gide bu yönde konaklamaya görece ekonomik de olmasından talep artıyor. Hızlı erişim için buradan erişebilirsiniz.

Gümüşhane Merkez hava durumunu takip etmeniz, olası hava değişikliklerine hazırlıksız yakalanmamanızı sağlayacaktır. Gümüşhane Merkez hava durumu için hemen tıklayın.

Gümüşhane Merkez Otel Yorumları

10

Harşit Otel

Onur ayaz - 27 Aralık 2019, Cuma 15:29

Güzel bir mekan

Güzel bir mekan. Şirin ve temiz. Çay on numara. İlgili personeller ve güler yüzlü insanlar hizmet vermekte.

10

Çimenler Otel

Çimenler Otel - 24 Şubat 2014, Pazartesi 17:15

Çok beğendim

Kendinizi evinizde hissedebileceğiniz bir yer. Çok beğendim.