Seçilen Filtreler
{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
{{ newGenerationFilterTitles[ngf] }}
İndirimli Tesisler
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
Temizle
Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Akıllı Filtreler
Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

{{ lokasyon }} Alt Bölgeleri
Gecelik Oda Fiyatı
Tüm Fiyatları Gör
Yıldız Sayısı
Konaklama Tipi
Tesis Türü
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Operatörler

Dereli Otelleri

Dereli için {{ (filteredHotels).length}} / 4 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

 • Akıllı Listeleme
 • Düşük Fiyat
 • Yüksek Fiyat
 • Puana göre
 • Popülerliğe göre
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Puan Ver {{ hotel.point == '10' ? hotel.point : (hotel.point | number:1) }}

{{ hotel.adi }}

{{ hotel.minPrice }} TL'dan başlayan fiyatlarla
 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.comment_count }} Misafir Yorumu

"{{ comment }}"

Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Rezervasyon İçin Arayın
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}
Puan: {{ hotel.score }} | Üyelik Şekli: {{ hotel.uyeliksekli }} | Affiliate: {{ hotel.affiliate_id }}
{{ newGenerationFilterTitles[itemIndex] }}
{{ features[attribute] }}

Dereli Otelleri - En Uygun Otel Fiyatları

Fındık üretimi ve yaylaları ile bilinen Dereli, doğayla baş başa kalabileceğiniz muhteşem konaklama alternatiflerine ev sahipliği yapıyor…
Giresun'un ilçelerinden biri olan Dereli, Aksu Vadisi üzerinde bulunuyor. Fındık üretimi açısından oldukça önemli bir yere sahip olan Dereli'de, çok sayıda orman köyü yer alıyor. Daha çok iç turizm ile doğa ve yayla turizminin hakim olduğu Dereli, Doğu Karadeniz'in en önemli yaylarından Kümbet Yaylası'na ve Bektaş Yaylası'na ev sahipliği yapıyor.

Dereli'de turizmi geliştirmek adına her yaz Temmuz ayının ikinci Pazar günü Kümbet Yaylası'nda yayla şenlikleri düzenleniyor. Bununla birlikte yıllardır her yıl 6 Mayıs'ta Hıdırellez Şenlikleri ile Dereli'de bir cümbüş yaşanıyor. Dereli'de yer alan ve civar köyler ile Karadeniz'i kuşbaşı gören Guskun Tepesi, ilçe için önemli bir yer tutuyor.

Süre gelen yayla turizmi ve doğal güzellikleri ile Dereli'de, konaklama yapabileceğiniz pek çok alternatif bulunuyor. Butik otellerden kent otellerine ve dağ evlerine kadar birçok seçenek yer alıyor Dereli otelleri arasında.

Dereli otelleri, ahşap modern dekorasyonları ile misafirlerine konforlu bir konaklama imkanı sunuyor. Yemyeşil bir doğaya ev sahipliği yapan Dereli otellerinin çoğu, harika bir manzara sunuyor konuklarına. Dereli otelleri, doğayla baş başa kalabileceğiniz eşsiz birer konaklama alternatifi olarak çıkıyor karşımıza.

Dereli otel fiyatları da her gelir düzeyine hitap ediyor. Oldukça uygun olan Dereli otel fiyatları, çoğunlukla oda fiyatı olarak ücretlendiriliyor. Ancak içlerinde kişi başı fiyatlarla da hizmet veren oteller var. Yayla şenliklerinin olduğu dönemlerde ve yaz aylarında Dereli otel fiyatlarında biraz artış gözlenebiliyor ancak her bütçeye uygun bir otel bulabilmek mümkün Dereli'de. Genel olarak 2018 Dereli otel fiyatlarının 70 TL ile 165 TL arasında değiştiğini söyleyebiliriz.

Dereli otellerinde konakladığınız süre boyunca; Meryem Ana Manastırı'nı ve Kuşluhan Kalesi'ni görmeyi sakın ihmal etmeyin.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Dereli Hakkında
Yaylaları ve fındığı ile ünlü bir Karadeniz ilçesi; Dereli…
Giresun'un ilçelerinden biri olan Dereli, şehrin güneyinde, Şebinkarahisar yolunun 32. km'sinde, Aksu Vadisi üzerinde bulunuyor. 1926 yılında nahiye, 1 Nisan 1958 yılında ise ilçe olan Dereli, daha öncesinde aynı yerde birkaç ev ile Türk ve Rum esnafın dükkanının yer aldığı Dölçukuru isminde bir köymüş. Bu köy, 1500'lü yıllara dek uzanan bir tarihi geçmişe sahip. Dölçukuru, Yar Ali Bey adında bir Türkmen beyinin tımarıymış ve bu kişi 400 has akçe vergi ödüyormuş.

Dereli'nin tarihi, Giresun açısından da oldukça önemli. Her ne kadar Giresun 1937 yılında fethedilip Türklerin yerleştirildiği bir şehir olsa da, Dereli'de bundan çok çok öncesinde Türk nüfusu bulunuyormuş zaten. Kuşluhan ve Zırlıhan köyleri üzerinden gelen Oğuz Türkmen boyları, Dereli'nin güneyine yerleşmişler. Bu olay Selçuklu dönemine rastlıyor hatta.

Günümüzde ise Dereli'de herhangi bir fabrika ve üretim tesisi yer almıyor. Sadece yeni bir hidroelektrik santrali kuruluyor. Nüfusu ise gurbetçi halktan oluşuyor. Fındık, Dereli'nin en önemli tarımı ürünü. İlçenin bazı köyleri orman köyü ve orman köylüsünü kalkındırma amaçlı kooperatifler de yer alıyor Dereli'de. Tüm bunların yanı sıra büyük ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği ile tatlı su balıkçılığının da önemli bir yeri var Dereli'de. Dereli, organik tarıma çok elverişli olmasına rağmen, nüfusun sürekli göç vermesi dolayısıyla pek uygulanamıyor.

Dereli, ülkemizin en önemli doğa ve yayla turizm bölgelerinden biri. Doğu Karadeniz'in en önemli yaylaları olan Kümbet Yaylası ve Bektaş Yaylası burada bulunuyor. Yaz aylarında bu yaylalarda yayla şenlikleri düzenleniyor. Dereli'deki en önemli tarihi eserler ise; Giresun Meryem Ana Manastırı, Kuşluhan Kalesi, kemer köprüler, tekkeler ve ocak yerleri.

Dereli otel tavsiyeleri
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
3
10
0 (850) 602 43 43
Birun Kümbet Dağ Evi
Birun Kümbet Dağ Evi
Kümbet Köyü Koçkayası Mesire Yeri P.K.22
Dereli / Giresun
Türkiye
Muhteşem bir otel

-

Karadeniz'i karış karış gezdik, gerçekten Kümbet Yaylası gibi güzel bir yayla daha görmedim. En önemlisi yapı yok. Her yer doğa ve her yerde doğal insanlar görebiliyorsunuz. Araplardan eser olmaması da güzel bir şey. Kaldığımız otel Birun Kümbet ise gerçekten muhteşem bir otel. Doğa ile bu kadar uyumlu, kocaman bir alanda ufak evlerle olayı çözmüşler. Türkiye'de böyle yatırımcılar görmek istiyoruz, doğayı yok eden değil - doğaya katkı veren.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
3
10
0 (850) 602 54 34
Onur Sena Otel & Restaurant
Onur Sena Otel & Restaurant
Dereli Kümbet Yolu Üzeri Yüce Köyü Dereli
Dereli / Giresun
Türkiye
Personel güler yüzlü

-

2 gece kaldık. Her şey çok güzeldi. Özellikle personelin güler yüzü, ilgisi, alakası, başta Serdar olmak üzere hepsine teşekkür ediyoruz. Haftaya yine oradayız.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
3
10
0 (850) 602 43 43
Birun Kümbet Dağ Evi
Birun Kümbet Dağ Evi
Kümbet Köyü Koçkayası Mesire Yeri P.K.22
Dereli / Giresun
Türkiye
Gördüğüm manzara harikulade

-

Ben Adanalıyım, 2016 yılı Şubat ayı içerisinde oğlumun Giresun'da olması vesilesi ile eşim ve oğlumla gittim. Hafta sonu daha önceden de gittiğim Kümbet Yaylası'na ve oradan da Birun Birun Kümbet Dağ Evi'ne gittik, gördüğüm manzara harikulade idi, inşallah buraları tahrip etmeden ileriki nesillere taşımayı başarabiliriz. Tesislerde çalışan herkese çok teşekkürler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (1)