Seçilen Filtreler

{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
İndirim ve Fırsatlar {{ discount }}
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
{{ placeLabels[place] }}
{{ districtLabels[id] }}
Temizle

Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

{{ lokasyon }} Alt Bölgeleri

Gecelik Oda Fiyatı

Tüm Fiyatları Gör

Yıldız Sayısı

Konaklama Tipi

Tesis Türü

İndirim ve Fırsatlar

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Operatörler

Dereli Otelleri

Dereli için {{ (filteredHotels).length}} / 3 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

 • Akıllı Listeleme
 • Düşük Fiyat
 • Yüksek Fiyat
 • Puana göre
 • Popülerliğe göre
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.

{{ hotel.minPrice }} TL'dan başlayan fiyatlarla
 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}

"{{ comment }}"

Puan Ver {{ hotel.point == '10' ? hotel.point : (hotel.point | number:1) }}

Misafir yorumu

{{ hotel.comment_count }} yorum
Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Rezervasyon İçin Arayın
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}

Dereli Otelleri - En Uygun Otel Fiyatları

Fındık üretimi ve yaylaları ile bilinen Dereli, doğayla baş başa kalabileceğiniz muhteşem konaklama alternatiflerine ev sahipliği yapıyor…

Giresun'un ilçelerinden biri olan Dereli, Aksu Vadisi üzerinde bulunuyor. Fındık üretimi açısından oldukça önemli bir yere sahip olan Dereli'de, çok sayıda orman köyü yer alıyor. Daha çok iç turizm ile doğa ve yayla turizminin hakim olduğu Dereli, Doğu Karadeniz'in en önemli yaylarından Kümbet Yaylası'na ve Bektaş Yaylası'na ev sahipliği yapıyor.

Dereli'de turizmi geliştirmek adına her yaz Temmuz ayının ikinci Pazar günü Kümbet Yaylası'nda yayla şenlikleri düzenleniyor. Bununla birlikte yıllardır her yıl 6 Mayıs'ta Hıdırellez Şenlikleri ile Dereli'de bir cümbüş yaşanıyor. Dereli'de yer alan ve civar köyler ile Karadeniz'i kuşbaşı gören Guskun Tepesi, ilçe için önemli bir yer tutuyor.

Süre gelen yayla turizmi ve doğal güzellikleri ile Dereli'de, konaklama yapabileceğiniz pek çok alternatif bulunuyor. Butik otellerden kent otellerine ve dağ evlerine kadar birçok seçenek yer alıyor Dereli otelleri arasında.

Dereli otelleri, ahşap modern dekorasyonları ile misafirlerine konforlu bir konaklama imkanı sunuyor. Yemyeşil bir doğaya ev sahipliği yapan Dereli otellerinin çoğu, harika bir manzara sunuyor konuklarına. Dereli otelleri, doğayla baş başa kalabileceğiniz eşsiz birer konaklama alternatifi olarak çıkıyor karşımıza.

Dereli otel fiyatları da her gelir düzeyine hitap ediyor. Oldukça uygun olan Dereli otel fiyatları, çoğunlukla oda fiyatı olarak ücretlendiriliyor. Ancak içlerinde kişi başı fiyatlarla da hizmet veren oteller var. Yayla şenliklerinin olduğu dönemlerde ve yaz aylarında Dereli otel fiyatlarında biraz artış gözlenebiliyor ancak her bütçeye uygun bir otel bulabilmek mümkün Dereli'de. Genel olarak 2018 Dereli otel fiyatlarının 70 TL ile 165 TL arasında değiştiğini söyleyebiliriz.

Dereli otellerinde konakladığınız süre boyunca; Meryem Ana Manastırı'nı ve Kuşluhan Kalesi'ni görmeyi sakın ihmal etmeyin.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Dereli Hakkında

Yaylaları ve fındığı ile ünlü bir Karadeniz ilçesi; Dereli…

Giresun'un ilçelerinden biri olan Dereli, şehrin güneyinde, Şebinkarahisar yolunun 32. km'sinde, Aksu Vadisi üzerinde bulunuyor. 1926 yılında nahiye, 1 Nisan 1958 yılında ise ilçe olan Dereli, daha öncesinde aynı yerde birkaç ev ile Türk ve Rum esnafın dükkanının yer aldığı Dölçukuru isminde bir köymüş. Bu köy, 1500'lü yıllara dek uzanan bir tarihi geçmişe sahip. Dölçukuru, Yar Ali Bey adında bir Türkmen beyinin tımarıymış ve bu kişi 400 has akçe vergi ödüyormuş.

Dereli'nin tarihi, Giresun açısından da oldukça önemli. Her ne kadar Giresun 1937 yılında fethedilip Türklerin yerleştirildiği bir şehir olsa da, Dereli'de bundan çok çok öncesinde Türk nüfusu bulunuyormuş zaten. Kuşluhan ve Zırlıhan köyleri üzerinden gelen Oğuz Türkmen boyları, Dereli'nin güneyine yerleşmişler. Bu olay Selçuklu dönemine rastlıyor hatta.

Günümüzde ise Dereli'de herhangi bir fabrika ve üretim tesisi yer almıyor. Sadece yeni bir hidroelektrik santrali kuruluyor. Nüfusu ise gurbetçi halktan oluşuyor. Fındık, Dereli'nin en önemli tarımı ürünü. İlçenin bazı köyleri orman köyü ve orman köylüsünü kalkındırma amaçlı kooperatifler de yer alıyor Dereli'de. Tüm bunların yanı sıra büyük ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği ile tatlı su balıkçılığının da önemli bir yeri var Dereli'de. Dereli, organik tarıma çok elverişli olmasına rağmen, nüfusun sürekli göç vermesi dolayısıyla pek uygulanamıyor.

Dereli, ülkemizin en önemli doğa ve yayla turizm bölgelerinden biri. Doğu Karadeniz'in en önemli yaylaları olan Kümbet Yaylası ve Bektaş Yaylası burada bulunuyor. Yaz aylarında bu yaylalarda yayla şenlikleri düzenleniyor. Dereli'deki en önemli tarihi eserler ise; Giresun Meryem Ana Manastırı, Kuşluhan Kalesi, kemer köprüler, tekkeler ve ocak yerleri.

Dereli otel tavsiyeleri

 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
Birun Kümbet Dağ Evi
Birun Kümbet Dağ Evi

-

Gördüğüm manzara harikulade

Ben Adanalıyım, 2016 yılı Şubat ayı içerisinde oğlumun Giresun'da olması vesilesi ile eşim ve oğlumla gittim. Hafta sonu daha önceden de gittiğim Kümbet Yaylası'na ve oradan da Birun Birun Kümbet Dağ Evi'ne gittik, gördüğüm manzara harikulade idi, inşallah buraları tahrip etmeden ileriki nesillere taşımayı başarabiliriz. Tesislerde çalışan herkese çok teşekkürler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (1)