Boğazlıyan
Neredekal.com
Yozgat Otelleri
Boğazlıyan Otelleri
Giriş
28.05.22
Çıkış
29.05.22
Lütfen Giriş-Çıkış tarihlerini seçiniz.
Kişiler
2
0

Tesis Türü

Otel

Konsept/Tema

Hayvan Dostu
Şehir Oteli

Fiyat Aralığı

Kendi bütçenizi belirleyin
0 TL - 200 TL
200 TL - 400 TL
400 TL - 600 TL
600 TL - 800 TL
800 TL +

Her bütçeye uygun seçenekleriyle Boğazlıyan Otelleri neredekal.com’da! Neredekal.com’da, birbirinden farklı konseptlerde hizmet veren en uygun Boğazlıyan Otel seçeneklerinin tesis özelliklerini inceleyebilir, konumlarına göz atabilir ve değerlendirmelerden faydalanarak tatilinizi planlayabilirsiniz. Neredekal.com sayesinde en uygun Boğazlıyan otellerine hızlı ve pratik bir şekilde ulaşabilir, tatil bütçenizden tasarruf edebilirsiniz. Bu sayede, dilerseniz Boğazlıyan 5 yıldız otel seçeneklerini tercih ederek lüks bir tatil keyfi yapabilir dilerseniz de Boğazlıyan Otelleri

Her şey dahil seçenekleri ile tatilin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Farklı lokasyonlardaki tatil fırsatlarını değerlendirmek ve keyifli yeni deneyimler edinmek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.

Boğazlıyan Otelleri:

Boğazlıyan için 0 otel listelendi.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kriterlerinize uygun tesis bulamadık
Arama tarihini değiştir
Arama lokasyonunu değiştir

Boğazlıyan Otelleri

Boğazlıyan Otelleri

Yozgat'ın bir ilçesi olan Boğazlıyan, İç Anadolu Bölgesi'nde yer alıyor. Bölgenin büyük bir kısmında tarım faaliyetleri görülüyor. Karasal iklimin yaşandığı Boğazlıyan'da kış mevsimi biraz sert geçebiliyor. Bölge konumu dolayısıyla ülkenin çeşitli yerlerinden kolayca ulaşım imkanına sahip. Tarihte uzun yıllar yerleşim yeri olarak kullanılmış bölgede bu tarihin kalıntılarını görebilmek mümkün. İlçenin tanınmasında en önemli etkenlerin sahip olduğu kültürel zenginlik ve kaplıcalar olduğunu söyleyebiliriz. Çeşitli hastalıklara iyi geldiği bilinen termal sular, bölgeyi sağlık turizmi açısından destekliyor. Her dönem ziyaret edilebilecek kaplıcalar, en yoğun zamanlarını tatil dönemlerinde yaşıyor. Bölgeye Yozgat'dan toplu taşımayla ve kendi özel aracınızla ulaşabilirsiniz. Bölgede, araç kiralayıp gezintilerinizi de yapabilmeniz mümkün. Keyifli zamanlar geçirebileceğiniz tatilleriniz sırasında Boğazlıyan otelleri size en iyi konaklama hizmetini sağlıyor. Bölgede güvenle konaklayabileceğiniz bu oteller, tatiliniz süresince ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz bir hizmet sunuyor. Bölgede hizmet veren kaplıca otellerinde yılın her dönemi konaklayabilirsiniz. Kaplıca otelleri sağlık tatilinin yanı sıra farklı bir tatil deneyimi sunuyor. Bu otelleri ailenizle veya arkadaş gruplarınızla planlayacağınız tatillerde rahatça tercih edebilirsiniz. Farklı kullanıcı tiplerine uygun otelleri bölgede bulabilmek mümkün.

Boğazlıyan Termal Otelleri

Boğazlıyan Termal Otelleri

Bölgenin farklı noktaların farklı türde konaklama hizmetleri sunuluyor. Bunlardan bir tanesi de termal oteller oluyor. Boğazlıyan'da geçirmek istediğiniz bir tatil için bölgede oldukça ilgi çeken termal otellerde konaklayabilirsiniz. Bölgede huzurlu ve keyifli bir tatil yapmanıza yardımcı olacak oteller bulabilirsiniz. Farklı bir tatil deneyimi sunan otellerde güvenle, keyif dolu bir tatil geçirebilmek mümkün. Şifa kaynağı olarak bilinen termal suların varlığı bölgeyi çekici kılıyor. Boğazlıyan termal otel seçenekleri bölgede oldukça ilgi çekiyor. Çeşitli hastalıklar için tedavi edici özellikleri bulunan termal sular bölgede üç ayrı jeotermal kuyudan çıkarılıyor. Çeşitli termal havuzlar otellerde kullanıcıların hizmetine sunuluyor. Termal otelleri yalnızca bir sağlık tatili olarak değerlendirmek yanlış olabilir. Otellerde sunulan hamam, SPA, yemek hizmetleri, spor aktiviteleri, sosyal alanlar bulunabilir. Bu hizmetlerle eşsiz bir tatil geçirebilirsiniz. Termal otellere bir tatil planı yaparken dikkat etmeniz gereken bir nokta bulunuyor. Bu otellerde bulunan termal suların sağlık bakanlığı onaylı olması fazlasıyla önem taşıyor. Sağlık bakanlığı onaylı termal otellerde güvenle konaklayabilirsiniz. Termal otellerde tatilinizi geçirirken aynı zamanda bölgeyi de gezebilmeniz mümkün. Özel aracınızla veya kiralayabileceğiniz araçlarla bu gezintileri yapabilirsiniz. Boğazlıyan otelleri en uygun konaklama seçenekleriyle misafirlerini ağırlıyor.

Boğazlıyan Otel Fiyatları

Boğazlıyan Otel Fiyatları

Farklı bütçelere veya tatil tiplerine uygun oteller bulabilmek mümkün. Otellerde fiyatların belirlenmesinde bazı etkenler rol oynayabiliyor. Boğazlıyan otel fiyatları üzerinde etkili olan bazı noktaları şu şekilde inceleyebiliriz.

 • Bölgede hizmet sağlayan birbirinden farklı konseptlere sahip oteller bulabilmek mümkün. Termal oteller, apart oteller, pansiyonlar gibi işletmeler kendi fiyatlandırmalarını belirliyor.
 • Farklı konumlarda konaklama hizmetlerini bölgede bulabilmek mümkün. Merkezi noktada, bölgenin popüler yerlerinde konaklamanın fiyatları yüksek oluyor. Ayrıca bölgede bulunan kaplıcalara yakın yerlerde konaklamak da konaklama fiyatlarının yükselmesini sağlayabilecek bir başka etken.
 • Konaklama hizmeti alabileceğiniz otellerde sunulan yemek hizmetlerine fiyatlar düzenleniyor. Açık büfe yemek hizmetleri sunan, günde üç öğün yemek veren oteller yüksek fiyatlı oluyor. Otelinizde fazla zaman geçirmeyi düşünmüyorsanız, çevreyi gezeceğiniz bir tatil planlıyorsanız yarım pansiyon olarak günde bir veya iki defa yemek hizmeti sunan otelleri tercih edebilirsiniz. Bu seçenek konaklama fiyatlarının düşmesini sağlayabilir. Aynı zamanda bölgenin yöresel tatlarını deneme fırsatınız oluyor.
 • Otellerde bulunan spor alanları, havuzlar, hamam ve SPA gibi hizmetler fiyatları yükseltebiliyor. Bu hizmetler otellerin yıldız sayısının aynı zamanda da konaklama ücretini belirliyor.
 • Otellerde konaklamak isteyeceğiniz odanın keyifli bir manzarası olması, odanızın büyüklüğü fiyatları belirlemede etkili oluyor. Ailenizle oldukça konforlu bir şekilde konaklayabileceğiniz, geniş bir suit odanın fiyatları yükselebiliyor.

Boğazlıyan Gezilecek Yerler

Boğazlıyan Gezilecek Yerler

Tatilinize renk katabileceğiniz bölge gezintileri yapabilmek mümkün. Gezilecek yerler ve yapılacak aktiviteler ;

 • Akköprü: Kesme taş ve molozdan yapılmış köprü şu an bazı dökülmelerden dolayı kullanılmıyor. İki kemerli bu güzel köprüyü tatiliniz sırasında gezebilirsiniz. Bu köprü bölgede ulaşım amacıyla kullanılıyor.
 • Osmanlı Arması: Üzerindeki yazıya göre 1900 yılında yapıldığı düşünülen arma taş üstüne oyulmuş. Bu eseri sergilendiği Yozgat Müzesi'nde görebilirsiniz.
 • Yazıkışla Tapınağı: 1. veya 2. yy'da yapılmış olduğu düşünülen tapınak büyük bir kısmı sağlam bir şekilde duruyor. Yazıkışla Köyü'nde bulunan bu yapıyı ziyaret edebilirsiniz.
 • Bahariye Kaplıcaları (Cavlak Boğazlıyan Kaplıcaları): Bölgede bulunan bu kaplıcaları ziyaret edebilirsiniz. Bazı rahatsızlıklara iyi geldiği bilinen termal sulardan faydalanabilirsiniz ve termal havuzlarda keyifli zaman geçirebilirsiniz.
 • Özler Yeraltı Şehri: 218 metre uzunluğundaki yer altı şehrinin MS 300'lü yıllarda yapıldığı düşünülüyor. Çalışmaların devam ettiği bölgenin bir kısmı temizlenmiş.
 • Karakoç Yer Altı Şehri: Karaköy Köyü'nde bulunan bu yer altı şehrinde çalışmalar hala devam ediyor. Girişleri çökmüş olan bu yapının şimdiki girişi ise bir evden sağlanabiliyor. Dilerseniz bölgede bir gezinti yapabilirsiniz.
 • Aşağıhasinli Yer Altı Şehri: Karakoç gibi girişleri çökmüş olan bu yer altı şehrine ancak bir evden geçilebiliyor ve şu an ziyarete açık değil. Bir mahallenin altında bulunan bu yer altı şehrinin çevresi gezilip görebilirsiniz.

Bu noktaları inceleyip ilginizi çekenleri tatil rotanıza ekleyebilir, keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

Boğazlıyan Otelleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Boğazlıyan bölgesinde Covid sertifikalı tesisler var mıdır?
Boğazlıyan bölgesindeki Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı Güvenli Turizm Sertifikalı otelleri Boğazlıyan Otel Fiyatları - En İyi Boğazlıyan Otelleri sayfamızda bulunan filtre alanını kullanarak filtreleyebilir, size en uygun tesisleri inceleyebilirsiniz.
Boğazlıyan Otelleri için en popüler tesis özellikleri nelerdir?
Boğazlıyan Otelleri için en popüler tesis özellikleri: Kahvaltı dahil.
Boğazlıyan Otelleri için ödeme yöntemleri nasıldır?
Boğazlıyan Otelleri için Otelde ödeme,taksitli ödeme seçenekleri bulunan tesisleri filtre alanımızı kullanarak inceleyebilirsiniz.