Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Giriş
02.07.22
Çıkış
03.07.22
Lütfen Giriş-Çıkış tarihlerini seçiniz.
Kişiler
2
0
Haritayı görüntüle

Fiyat Aralığı

Kendi bütçenizi belirleyin
0 TL - 200 TL
200 TL - 400 TL
400 TL - 600 TL
600 TL - 800 TL
800 TL +

Basmane Pansiyonları:

Basmane için 10 otel listelendi.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Otel
İş Seyahati Oteli
4/5 Mükemmel
Basmane merkezine 9.3 km uzaklıkta
Otelz.com
%5 Tasarruf
Sadece Konaklama
1.344 TL
Otel
Aile Dostu
3.6/5 Çok İyi
Basmane merkezine 170 m uzaklıkta
Etstur
%6 Tasarruf
Oda-Kahvaltı
640 TL
Otel
Aile Dostu
3.7/5 Çok İyi
(1 değerlendirme)
Basmane merkezine 230 m uzaklıkta
Otelz.com
Sadece Konaklama
549 TL
Otel
Romantik Otel
3.8/5 Çok İyi
Basmane merkezine 90 m uzaklıkta
Otelz.com
Oda-Kahvaltı
750 TL
4.1/5 Mükemmel
(4 değerlendirme)
Basmane merkezine 210 m uzaklıkta
Otelz.com
Sadece Konaklama
1.100 TL
Otel
Aile Dostu
4.7/5 Mükemmel
Basmane merkezine 330 m uzaklıkta
Otelz.com
Oda-Kahvaltı
1.150 TL
Otel
Aile Dostu
3.9/5 Çok İyi
Basmane merkezine 70 m uzaklıkta
Otelz.com
Oda-Kahvaltı
449 TL
Otel
Şehir Oteli
3.6/5 Çok İyi
(5 değerlendirme)
Basmane merkezine 370 m uzaklıkta
Otelz.com
Oda-Kahvaltı
399 TL
Etstur
380 TL
En uygun fiyat
380 TL
Etstur
En uygun fiyat:
Etstur
380 TL
Otel
Şehir Oteli
0.8/5 Çok Kötü
(1 değerlendirme)
Basmane merkezine 460 m uzaklıkta
Otelz.com
%5 Tasarruf
Sadece Konaklama
270 TL
Otel
Şehir Oteli
3.6/5 Çok İyi
Basmane merkezine 120 m uzaklıkta
Otelz.com
%4 Tasarruf
Oda-Kahvaltı
528 TL

Basmane Pansiyonları

Basmane Pansiyonları

İzmir'in eski ve bir o kadar da güzel semtlerinden biri Basmane, Konak ilçesine bağlı bulunuyor. 1800'lü yıllarda basma fabrika ve atölyelerinin bu bölgede yaygın olmasından dolayı adının Basmane olarak kaldığı söyleniyor. Binlerce yıllık tarihiyle dolu olan dar sokaklarında gezinirken eski Türk evlerinin dokusunda tarihte kısa bir yolculuk yapabilirsiniz. Basmane, antik dönemden kalma surlar, hamam ve çeşmelere ev sahipliği yapıyor. İzmir'in merkezinde bir tarih yaşamak isterseniz, Basmane semtini ziyaret edebilir ve her İzmir yerlisinin şehir dışından gelen misafirlerini götürdüğü, Konak Saat Kulesi, Kemeraltı Çarşısı, Asansör gibi turistik yerleri görebilirsiniz. Yahudilerin İzmir'deki ilk yerleşim yeri olarak bilinen Basmane, tarihinde çok kültürlülük barındırıyor. Basmane pansiyonları ile şehrin tam merkezinde konaklayabilir ve her yere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Saat Kulesi'ni görebilir, Kemeraltı Çarşısı'nda hediyelik eşya bakabilir, Kızlarağası Hanı'nda bol köpüklü bir Türk kahvesi içebilirsiniz. Akşam üzeri tatlı tatlı esen deniz meltemine karşı çimlerde oturabilir, arkadaşlarınızla sohbet edebilir ya da sıcakkanlı İzmir halkıyla sohbetlere dalabilirsiniz. Tam pansiyon ya da yarım pansiyon olarak tercih edebileceğiniz odalarınızda Basmane'nin tarihi sokaklarında gezinebilir ve tarihi motiflerle süslü restoranlarını deneyebilirsiniz.

Basmane Konaklama

Basmane Konaklama

İzmir'in en merkezi semtlerinden biri olarak her yıl binlerce turisti ağırlayan Basmane, İzmir'in Konak ilçesinde bulunuyor. Konak ise her keseye ve her zevke uygun Basmane otelleri, eğlence yerleri ve restoranlar bulabilirsiniz. Bölgedeki pansiyonlar genellikle tam ve yarım pansiyon şeklinde çalışıyor. Tam pansiyonlar sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam yemeğinden oluşan 3 öğün yemek hizmeti sunuyor. Yarım pansiyonlarda konaklarsanız sabah kahvaltısı ve akşam yemeği hizmetinden yararlanabilirsiniz. Pansiyonları tercih ederek sadece oda da tercih edebilirsiniz. Apart otellerin odaların içinde sunduğu mutfaklar ve küçük ev aletleri ile kendi öğünlerinizi kendiniz hazırlayabilirsiniz. Tüm otel çeşitlerinin ücretlendirmesi belirlenirken otellerin merkeze uzaklıkları ya da turistik noktalara yakınlığı, konforu, hizmet kalitesi ve sunduğu imkanlar göz önüne alınıyor. Ege'nin en güzel şehirlerinden birinde tam merkezde konaklamak isterseniz Basmane güzel fırsatları sizin için bir arada toplamış görünüyor. Eski ile yeninin birleşimi olarak görülebilecek olan Basmane konaklama çeşitlerinde de aynı özelliğini koruyor. Pansiyonlarda konforu bir tatil geçirirken, Basmane'nin taş kaldırımlı sokaklarında, yıllara meydan okuyan o eski konaklarda yüzyıllar öncesinin tarihini yaşayabilirsiniz. Tarihi Basmane Oteller Sokağı'nı ziyaret ederek, Türk tarihinde izlerini gördüğümüz bilinen isimlerin evlerini, Halit Ziya Uşaklıgil'in bir dönem kalıp eserlerini yazdığı evi, Latife Hanım'ın babasının evi görebilirsiniz. Günümüzde de otel olarak kullanılabilen 19. yy'dan kalma bu tarihi evleri ziyaret edebilir, günümüzün çok kültürlü yapısını gözlemleyebilirsiniz.

Basmane Pansiyon Fiyatları

Basmane Pansiyon Fiyatları

Tarihle iç içe olmak ve yıllar öncesinden kalma taş yapılar içinde konaklamak isterseniz Basmane pansiyonları sizleri bu tarihe yolculuğa çıkarabilir. Basmane ve çevresi tarihi yapılara, han ve hamamlara, müze ve fuar alanlarına ev sahipliği yaparken konaklama çeşitliliğini de barındırıyor. Şehrin daha lüks yerlerine göre bu tarihi semt, pansiyonları ile tercih ediliyor. Şehrin tüm ulaşım ağının ortasında bulunan, tüm sayılan güzelliklere yürüme mesafesinde olan Basmane'de, pansiyonlar yakınında bulundukları turistik merkezlere göre fiyat politikalarını belirliyorlar. Tam pansiyon tercih ederek oda ve kahvaltınızı, konaklama bütçenize ekleyebilirsiniz. Kahvaltınızı tercih ettiğiniz otelin paketine göre açık büfe ya da standart olarak alabilirsiniz. Yine oteliniz ile yarım pansiyon olarak anlaşmışsanız ve yemeğinizi yemek isterseniz ücret karşılığında restoranından yararlanabilirsiniz. Yarım pansiyon seçerek sadece oda için ücret ödeyebilir ve öğünlerinizi İzmir'in zeytinyağlı yerli lezzetlerini deneyerek geçirebilirsiniz. Basmane pansiyonları en uygun seçenekleri ile hemen hemen her pansiyonun sunduğu imkanlar arasında telefon, internet, tv ve klima gibi hizmetler ücretsiz sunulabiliyor. Ayrıca opsiyona bağlı olarak ücretlendirilebilir uyandırma servisi, araç kiralama, kuru temizleme gibi hizmetlerden de yararlanabilirsiniz. Basmane pansiyon fiyatları ile tatilinizi doya doya geçirecek bütçeyi kendinize ayırabilirsiniz.

Basmane Gezilecek Yerler

Basmane Gezilecek Yerler

Tarihiyle dolu dolu olan, her adımında tarihten bir yaprak görebileceğiniz Konak-Basmane bölgesi İzmir'i keşfetmek isteyenler için uzun bir gezilecek yerler listesi sunuyor. Ege'nin incisi İzmir' daha yakından tanımak ve tarihini öğrenmek için Basmane'den başlayabilirsiniz.

  • Osmanlı sultanlarından 2. Abdülhamit'in tahta çıkışının 25. yıl anısına 1901 yılında inşa edilen İzmir Saat Kulesi, İzmir'in simgesel yapılarından biri olarak biliniyor. Her İzmir görselinde gördüğümüz İzmir Saat Kulesi'nin yüksekliğinin 25 metre olduğu biliniyor ve saati günümüzde de kullanılıyor.
  • Basmane Garı'nın inşasına 1800'lü yıllarda İngilizler ve Fransızlar tarafından başlandığı biliniyor. İzmir-Turgutlu demir yolunun başlangıcı olan bu gar 1934'te Türkiye Cumhuriyeti'ne geçmiştir. Günümüzde de metro istasyonu ve birçok tren hattının durağı olarak kullanılıyor.
  • 17. yy'da inşa edildiği söylenen Basmane Hamamı'nı ziyaret ederek, bu hamamı kullanabilir ve günlük hayatın karmaşasından kurutulup ruhunuz ve bedeniniz yumuşacık çıkabilirsiniz.
  • Rum Ortodoks Cemaati tarafından inşa edilen Aziz Vukolos Kilisesi, günümüzde bir kültür merkezi olarak kullanılıyor. Restorasyonu sırasında Mikail, Cebrail ve Aziz Yuhanna'nın temsili resimlerinin bulunduğu biliniyor.
  • 1800'lü yıllarda yapılmış olan Dönertaş Sebili, su mimarisinin en önemli örneklerinden biri olarak kabul ediliyor.
  • Uzunluğu 5 km olan ve içerisinde yaklaşık 15.000 iş yerini barındıran Kemeraltı Çarşısı, dünyanın en büyük açık hava alışveriş merkezlerinden biri olarak biliniyor ve ticarette doğu batı sentezini oluşturuyor. Çarşının içinde Kızlarağası Hanı'nın meşhur Türk kahvesini içebilirsiniz.

Basmane Pansiyonları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Basmane bölgesinde Covid sertifikalı tesisler var mıdır?
Basmane bölgesindeki Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı Güvenli Turizm Sertifikalı otelleri Basmane Pansiyonları - En Uygun Basmane Pansiyon Fiyatları sayfamızda bulunan filtre alanını kullanarak filtreleyebilir, size en uygun tesisleri inceleyebilirsiniz.
Basmane Pansiyonları için en popüler tesis özellikleri nelerdir?
Basmane Pansiyonları için en popüler tesis özellikleri: Kahvaltı dahil.
Basmane Pansiyonları için ödeme yöntemleri nasıldır?
Basmane Pansiyonları için Otelde ödeme,taksitli ödeme seçenekleri bulunan tesisleri filtre alanımızı kullanarak inceleyebilirsiniz.