Avusor Yaylası

+ 6 Fotoğraf
5/5
Mükemmel
2 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Avusor Yaylası Hakkında

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde yer alan Avusor Yaylası, çoğunlukla Lazların yaşadığı bir yayla olma özelliği taşıyor. Ayder Yaylası’ndan Kavrun Yaylası’na giderken ilk sola saptığınızda, Avusor Yaylası yoluna girmiş oluyorsunuz. Avusor Yaylası’nın aşağıdaki kısmı, ahşap ve genellikle taş evlerden meydana geliyor. Bu bölümde yaklaşık olarak 50 adet ev yer alıyor. Avusor Yaylası’nın yukarı kısmında da yine 50 civarında ev mevcut. Ancak buradaki evler, çığ tehlikesinden dolayı bir insan boyundan kısa olacak şekilde inşa edilmiş. Evler, soğuğa karşı tezekle örtülmüş. Kemerli Kaçkar Dağları’nın alt yerleşkesi olan Avusor Yaylası, aynı ismi taşıyan Avusor Gölü’yle de ünlü bir yayla. Olur da bir gün yolunuz Rize’ye düşerse eğer, Avusor Yaylası’nı da görmeyi ihmal etmeyin. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Yorum / Değerlendirme

5/5
Mükemmel
2 değerlendirme
Avusor Yaylası
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
27.07.2014
Fırat koç
Ayder'e 12 km dağ yolundan gittik. Normal binek araçlar bence çıkmamalı bu yola. Zirveye vardığımızda sisten bir şey göremedik. Derme çatma bir yerde çay içtik. Çok matah bir yer değil. Gitmesek de olurmuş...
5/5 Mükemmel
27.07.2014
Fırat koç
Ayder\'e 12 km dag yolundan gittik. Normal binek araclar bence cikmamali bu yola..zirveye vardigimizda sisten bisey goremedik. Derme catma bi yerde cay ictik. Cok matah bir yer degil. Gitmesekte olurmus..