Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
TrabzonTrabzon OtelleriTrabzon PansiyonlarıTrabzon Butik OtelleriTrabzon ApartlarıTrabzon Günlük DairelerTrabzon Balayı OtelleriEn İyi Trabzon OtelleriTrabzon Gezilecek Yerler ve Tarihi YerlerTrabzon Restoranları ve Yemek YerleriTrabzon Aktiviteleri ve Yapılacak ŞeylerTrabzon Merkez OtelleriTrabzon Merkez PansiyonlarıTrabzon Merkez Butik OtelleriTrabzon Merkez ApartlarıAile Dostu Trabzon Merkez ApartlarıHayvan Dostu Trabzon Merkez OtelleriHayvan Dostu Trabzon OtelleriLüks Trabzon Merkez OtelleriLüks Trabzon OtelleriHayvan Dostu Trabzon ApartlarıLüks Trabzon Butik OtelleriTam Pansiyon Trabzon Merkez OtelleriLüks Trabzon Merkez Butik OtelleriTam Pansiyon Trabzon OtelleriUltra Her Şey Dahil Trabzon Merkez OtelleriUltra Her Şey Dahil Trabzon OtelleriHayvan Dostu Trabzon Merkez ApartlarıHayvan Dostu Trabzon Merkez PansiyonlarıHayvan Dostu Trabzon PansiyonlarıTrabzon Merkez Yetişkin OtelleriTrabzon Yetişkin OtelleriAile Dostu Trabzon Merkez PansiyonlarıHer Şey Dahil Trabzon Merkez OtelleriHer Şey Dahil Trabzon OtelleriAile Dostu Trabzon PansiyonlarıHayvan Dostu Trabzon Butik OtelleriHayvan Dostu Trabzon Merkez Butik OtelleriYarım Pansiyon Trabzon Merkez OtelleriYarım Pansiyon Trabzon OtelleriUcuz ve Ekonomik Trabzon Merkez OtelleriUcuz ve Ekonomik Trabzon OtelleriUcuz ve Ekonomik Trabzon Butik OtelleriUcuz ve Ekonomik Trabzon Merkez Butik OtelleriAile Dostu Trabzon Butik OtelleriAile Dostu Trabzon Merkez Butik OtelleriUcuz ve Ekonomik Trabzon ApartlarıUcuz ve Ekonomik Trabzon Merkez ApartlarıAile Dostu Trabzon ApartlarıTrabzon Merkez Gezilecek Yerler ve Tarihi YerlerKaradeniz Bölgesi OtelleriGümüşhane Yakınındaki OtellerRize Yakınındaki Oteller29 Ekim OtelleriTrabzon VillalarıTrabzon Tatil KöyleriKaradeniz Bölgesi Balayı Otelleri
Neredekal.com
Trabzon
Trabzon Aktiviteleri
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Aktivite-Eğlence

Gezgin Türü

Aileler için Uygun
Çocuklara Uygun
Çiftlere Uygun

Trabzon Aktiviteleri ve Yapılacak Şeyler:

Trabzon civarında yapılacak 1 aktivite.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Henüz Puanlanmamış
Trabzon

Trabzon Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler

Göğe kadar uzanan oksijen deposu yaylaları, yılın her mevsimi ziyaretçi akınına uğrayan Sümela Manastırı, karpostal gibi görüntüsü ile büyüleyen Uzungöl’ü, müptelası olacağınız zengin yemek çeşitleri, yeşilin binbir tonu ile çevrilmiş ormanları, gürül gürül akan şelaleleri ve yüzlerce yıl öncesine dayanan tarihi ile içinize işler Trabzon.

Göğe kadar uzanan oksijen deposu yaylaları, yılın her mevsimi ziyaretçi akınına uğrayan Sümela Manastırı, karpostal gibi görüntüsü ile büyüleyen Uzungöl’ü, müptelası olacağınız zengin yemek çeşitleri, yeşilin binbir tonu ile çevrilmiş ormanları, gürül gürül akan şelaleleri ve yüzlerce yıl öncesine dayanan tarihi ile içinize işler Trabzon. Adım attığınız anda düşlediğinizden çok daha güzel bir yer olduğuna karar verirsiniz. Çünkü düşlerinizde bile yeşilin bu kadar yeşil olacağını ve mavinin bu kadar içinize işleyeceğini kestiremezsiniz. Doğanın en güzel renkleri seferber olmuştur Trabzon’un rengine renk, güzelliğine güzellik katmak için. Bu şehirdeki gezinizi daha da eğlenceli kılmak istiyorsanız birkaç aktiviteye de dahil olabilirsiniz. Konaklama seçenekleri için uygun Trabzon otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Yayla Şenlikleri: Geleneklerine bağlı neşeli, eğlenceli Karadeniz halkının birçoğu her yıl bahar aylarında yaylalara çıkıp, ekim ayına kadar yaylada konaklar. Tüm bu süreçte yaylalarda birbirinden renkli, eğlenceli şenlikler düzenlenir. Bayram havasında geçen festivallerde; kemençeler çalar, dev horon halkaları kurulur ve konserler, gösterilerle daha da renklenir. Sizde Karadeniz ruhuna daha yakından dokunmak ve doyasıya eğlenmek istiyorsanız şenliklere katılmanızı öneririz.

Plajlar: Yaz sıcaklarından bunaldığınızda Trabzon ve çevresinde hem doğa ile iç içe olup, hem de masmavi denizde serinleyebileceğiniz plajlar var. Kalecik Plajı, Akçakale Plajı, Beşikdüzü Pirinçlik Plajı ve Çarşıbaşı Halk Plajıdır. Trabzon istediğiniz her şeyi sunar size; ister yaylalarda göğe kadar uzanan yeşilin içinde doğa ile iç içe olun, isterseniz de masmavi sularda yorgunluğunuzu atın mutlaka size göre bir şeyler vardır Trabzon’da.

Yamaç Paraşütü: Son yıllarda Karadeniz’de, özellikle Trabzon çevresinde yapılacak en popüler aktivitelerden biridir yamaç paraşütü. Gökyüzüne daha yakından dokunmak, bu eşsiz coğrafyanın güzelliklerine bir de tepeden bakmak ve özgürlük hissini tüm hücrelerinizde hissetmek istiyorsanız yamaç paraşütü yapabilirsiniz. Uzungöl - Karastel Tepesi / Uzungöl -Karaçımah Tepesi en çok tercih edilen ve sık kullanılan yamaç paraşütü alanıdır.

Uzungöl: Doğal bir film platosu gibi olan ve birçoğumuzun kartpostallardan aşina olduğu ´Uzungöl´, nefes kesen güzellikleri ile büyüler ziyaret edenleri. Kır çiçekleri ile çevrili dik yamaçları ve muhteşem orman örtüsü ile Alplerin güzelliğini geride bırakıyor adeta. Oksijen deposu havası, içtikçe içmek isteyeceğiniz suyu ve yeşilin binbir tonu şaşırtır sizi. Etrafındaki kır çiçekleri, orkideler, ormangülleri ve çuha çiçeklerinin kokuları eşliğinde bir renk cümbüşüne dönüşüyor Uzungöl’de.

Trabzon Kalesi: Şehri en güzel izleyebileceğiniz yerlerden biridir denizden tepelere kadar uzanan Trabzon Kalesi. Yörenin en iyi korunmuş alanıdır burası. Her şeyi geride bırakıp, uzaklaşmak ve Trabzon’un güzelliklerine bir de tepeden bakmak istiyorsanız en doğru adreslerden biridir burası.

Uzungöl Fotoğraf Safari Rotaları: Trabzon’un en çarpıcı güzelliklerinden biri olan Uzungöl’de yapılan fotoğraf safari turlarına katılmanızı, bu eşsiz coğrafyanın güzelliklerine daha yakından dokunmanızı öneririz. Yol boyunca kesintisiz yemyeşil ormanlar, dağların arasından akan irili ufaklı şelaleler ve kimi zaman azgın kimi zaman sakin akan dereler, fotoğraf çekmek isteyenler için muhteşem kareler oluşturur. Uzungöl’de hem profesyonel gruplar, hem de amatör gruplar için rehber eşliğinde yapılan birbirinden cezbedici rotalar vardır.

Doğa Yürüyüşü: Trabzon ve çevresinde yapılacak en keyifli aktivitedir doğa yürüyüşü. Yemyeşil ormanlar, gürül gürül akan şelaleler, göğe yakın yaylalar ve kır çiçekleri ile çevrili patika yollar birçok yürüyüş rotası seçeneği sunar sizlere. Göz alabildiğince uzanan yeşilin içinde kaybolmak ve sıfırlanmak istiyorsanız Karadeniz’in doğal güzellikleri içinde kaybolmayı deneyin.

Popüler Trabzon Otelleri
Tümünü gör