Trabzon bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Trabzon Aktiviteleri

Göğe kadar uzanan oksijen deposu yaylaları, yılın her mevsimi ziyaretçi akınına uğrayan Sümela Manastırı, karpostal gibi görüntüsü ile büyüleyen Uzungöl’ü, müptelası olacağınız zengin yemek çeşitleri, yeşilin binbir tonu ile çevrilmiş ormanları, gürül gürül akan şelaleleri ve yüzlerce yıl öncesine dayanan tarihi ile içinize işler Trabzon.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Trabzon Yapılacak Şeyler

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Trabzon Görülecek Yerler - Trabzon En İyi 10 Yapılacak Şey

Göğe kadar uzanan oksijen deposu yaylaları, yılın her mevsimi ziyaretçi akınına uğrayan Sümela Manastırı, karpostal gibi görüntüsü ile büyüleyen Uzungöl'ü, müptelası olacağınız zengin yemek çeşitleri, yeşilin binbir tonu ile çevrilmiş ormanları, gürül gürül akan şelaleleri ve yüzlerce yıl öncesine dayanan tarihi ile içinize işler Trabzon.
Göğe kadar uzanan oksijen deposu yaylaları, yılın her mevsimi ziyaretçi akınına uğrayan Sümela Manastırı, karpostal gibi görüntüsü ile büyüleyen Uzungöl'ü, müptelası olacağınız zengin yemek çeşitleri, yeşilin binbir tonu ile çevrilmiş ormanları, gürül gürül akan şelaleleri ve yüzlerce yıl öncesine dayanan tarihi ile içinize işler Trabzon. Adım attığınız anda düşlediğinizden çok daha güzel bir yer olduğuna karar verirsiniz. Çünkü düşlerinizde bile yeşilin bu kadar yeşil olacağını ve mavinin bu kadar içinize işleyeceğini kestiremezsiniz. Doğanın en güzel renkleri seferber olmuştur Trabzon'un rengine renk, güzelliğine güzellik katmak için. Bu şehirdeki gezinizi daha da eğlenceli kılmak istiyorsanız birkaç aktiviteye de dahil olabilirsiniz. Konaklama seçenekleri için uygun Trabzon otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Yayla Şenlikleri: Geleneklerine bağlı neşeli, eğlenceli Karadeniz halkının birçoğu her yıl bahar aylarında yaylalara çıkıp, ekim ayına kadar yaylada konaklar. Tüm bu süreçte yaylalarda birbirinden renkli, eğlenceli şenlikler düzenlenir. Bayram havasında geçen festivallerde; kemençeler çalar, dev horon halkaları kurulur ve konserler, gösterilerle daha da renklenir. Sizde Karadeniz ruhuna daha yakından dokunmak ve doyasıya eğlenmek istiyorsanız şenliklere katılmanızı öneririz.

Plajlar: Yaz sıcaklarından bunaldığınızda Trabzon ve çevresinde hem doğa ile iç içe olup, hem de masmavi denizde serinleyebileceğiniz plajlar var. Kalecik Plajı, Akçakale Plajı, Beşikdüzü Pirinçlik Plajı ve Çarşıbaşı Halk Plajıdır. Trabzon istediğiniz her şeyi sunar size; ister yaylalarda göğe kadar uzanan yeşilin içinde doğa ile iç içe olun, isterseniz de masmavi sularda yorgunluğunuzu atın mutlaka size göre bir şeyler vardır Trabzon'da.

Yamaç Paraşütü: Son yıllarda Karadeniz'de, özellikle Trabzon çevresinde yapılacak en popüler aktivitelerden biridir yamaç paraşütü. Gökyüzüne daha yakından dokunmak, bu eşsiz coğrafyanın güzelliklerine bir de tepeden bakmak ve özgürlük hissini tüm hücrelerinizde hissetmek istiyorsanız yamaç paraşütü yapabilirsiniz. Uzungöl - Karastel Tepesi / Uzungöl -Karaçımah Tepesi en çok tercih edilen ve sık kullanılan yamaç paraşütü alanıdır.

Uzungöl: Doğal bir film platosu gibi olan ve birçoğumuzun kartpostallardan aşina olduğu ´Uzungöl´, nefes kesen güzellikleri ile büyüler ziyaret edenleri. Kır çiçekleri ile çevrili dik yamaçları ve muhteşem orman örtüsü ile Alplerin güzelliğini geride bırakıyor adeta. Oksijen deposu havası, içtikçe içmek isteyeceğiniz suyu ve yeşilin binbir tonu şaşırtır sizi. Etrafındaki kır çiçekleri, orkideler, ormangülleri ve çuha çiçeklerinin kokuları eşliğinde bir renk cümbüşüne dönüşüyor Uzungöl'de.

Trabzon Kalesi: Şehri en güzel izleyebileceğiniz yerlerden biridir denizden tepelere kadar uzanan Trabzon Kalesi. Yörenin en iyi korunmuş alanıdır burası. Her şeyi geride bırakıp, uzaklaşmak ve Trabzon'un güzelliklerine bir de tepeden bakmak istiyorsanız en doğru adreslerden biridir burası.

Uzungöl Fotoğraf Safari Rotaları: Trabzon'un en çarpıcı güzelliklerinden biri olan Uzungöl'de yapılan fotoğraf safari turlarına katılmanızı, bu eşsiz coğrafyanın güzelliklerine daha yakından dokunmanızı öneririz. Yol boyunca kesintisiz yemyeşil ormanlar, dağların arasından akan irili ufaklı şelaleler ve kimi zaman azgın kimi zaman sakin akan dereler, fotoğraf çekmek isteyenler için muhteşem kareler oluşturur. Uzungöl'de hem profesyonel gruplar, hem de amatör gruplar için rehber eşliğinde yapılan birbirinden cezbedici rotalar vardır.

Doğa Yürüyüşü: Trabzon ve çevresinde yapılacak en keyifli aktivitedir doğa yürüyüşü. Yemyeşil ormanlar, gürül gürül akan şelaleler, göğe yakın yaylalar ve kır çiçekleri ile çevrili patika yollar birçok yürüyüş rotası seçeneği sunar sizlere. Göz alabildiğince uzanan yeşilin içinde kaybolmak ve sıfırlanmak istiyorsanız Karadeniz'in doğal güzellikleri içinde kaybolmayı deneyin.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın