Kars Yapılacak Şeyler ve Görülecek Yerler:

Kars civarında yapılacak 0 aktivite.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kriterlerinize uygun sonuç bulunamadı.

Kars Yapılacak Şeyler ve Görülecek Yerler

Tarihin ve maceranın izini sürebileceğiniz Kars’ta, hayatınız boyunca hiç unutamayacağınız deneyimler yaşamaya hazır olun…

Buradaki dünya, daha önce ne ülkemizde ne de dünyanın herhangi bir yerinde rastlayabileceğiniz cinsten. Evet, Kars ülkemizin en doğu ucu ama buradaki atmosfer gerçekten de bambaşka. Şehrin her köşesinden farklı bir macera fışkırıyor desek yeridir. Lezzetli mutfağı, eşsiz mimariye sahip şehir merkezi ve dört bir yanına dağılmış doğal güzellikleri ile Kars, farklı deneyimleri bir arada sunuyor. Sizler için hazırladığımız Kars’ta yapılacak şeyler listemize göz atmadan bu yolculuğa çıkayım demeyin sakın. Konaklama seçenekleri için uygun Kars otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Kars’a Doğu Ekspresi ile Gidin: Bir kere Kars’a gelecekseniz mutlaka Doğu Ekspresi ile gelmenizi tavsiye ediyoruz. Zira bir sürü farklı deneyim yaşamaya hazırsanız, gelişinizin de buna yakışır olması gerektiği inancındayız. Doğu Ekspresi Hakkında Merak Edilen 10 Şey başlıklı yazımızı okuyarak, aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını öğrenebilirsiniz.

Çıldır Gölü’nde Balık Avlayın: Yalnız Çıldır Gölü’nde bu iş olta balıkçılığına pek benzemez. Donmuş bir gölde balık avlamaktan bahsediyoruz. Yani önce buzu kıracak sonra buzun üzerinde balık tutacaksınız. Kulağa oldukça farklı geliyor değil mi? Göl üzerinde fayton turu da yapabilir ya da kızağa binebilirsiniz.

Sarıkamış’ta Kayak ya da Snowboard Yapın: Yalnızca Alpler’de görülen kristal özellikli karı ile ülkemizin en güzel kayak merkezlerinden biri olan Sarıkamış Kayak Merkezi’nde mutlaka kayak ya da snowboard yapmanızı tavsiye ediyoruz. Zira parkurlar da oldukça şahane ve kar uzun süre yerden kalkmıyor Sarıkamış’ta.

Arabayla Şehri Gezin: Şehri gezin dediysek, şehir merkezinde tur atın demiyoruz. Kars’ın toplu ulaşımla gidilmesi mümkün olmayan köy yollarında bir road trip yapın diyoruz. Ancak bu sayede Kars’ın sahip olduğu o muhteşem doğal güzelliğe şahit olabilirsiniz.

Kars Mutfağını Deneyimleyin: Kars’ın gerçekten de oldukça farklı ve lezzetli bir mutfağı var. E buraya kadar gelmişken de bu lezzetleri denemeden dönmek olmaz. Başta kaz eti olmak üzere, piti ve hangeli denemenizi öneriyoruz.

Ani Harabeleri’ni Görün: Ani Harabeleri zaten olmazsa olmaz. Kars’a gelip de Ani Harabeleri’ni görmemek Kars’ı hiç gezmemişsiniz sayar sizi. Ermenistan sınırında yer alan ve muhteşem bir atmosfere sahip olan Ani Harabeleri’ndeki eserler gezinizin en can alıcı noktalarından biri olacak hiç şüphesiz.

Şehir Turu Yapın: Şehir turunu yürüyerek yapmanız gerekiyor. Bol bol yürüyün ki eşsiz Barok mimari serilsin gözlerinizin önüne. Birden kendinizi bir Avrupa şehrinde hissetmeniz olası. Zira görsel olarak Kars’ın şehir merkezi oldukça şaşırtacak sizleri.

Kaşar Peyniri ve Bal Alın: Dönmeden Kars’ın meşhur kaşar peynirinden ve balından almayı ihmal etmeyin. Boğatepe Köyü’nün kooperatifini önerebiliriz.