Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Aktivite-Eğlence
Konser
Festival

Gezgin Türü

Aileler için Uygun
Çocuklara Uygun
Çiftlere Uygun

Kars Aktiviteleri

Kars civarında yapılacak 6 aktivite.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kuzeydoğa Derneği Yaban Hayat Gezisi
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Kars
Serhat Doğa Ve Kültür Festivali
Konser
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Kars
Geleneksel Gravyer Ve Kaşar Peyniri Festivali
Konser
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Kars
Kuş Gözlemciliği
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Kars
Atlı Kızakla Safari & Kar Kızağı
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Kars
Uluslararası Altın At Kristal Buz Festivali
Festival
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Kars

6 mekandan 6 tanesi gösteriliyor

Kars Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler

Kars’a Doğu Ekspresi ile Gidin: Bir kere Kars’a gelecekseniz mutlaka Doğu Ekspresi ile gelmenizi tavsiye ediyoruz. Zira bir sürü farklı deneyim yaşamaya hazırsanız, gelişinizin de buna yakışır olması gerektiği inancındayız. Doğu Ekspresi Hakkında Merak Edilen 10 Şey başlıklı yazımızı okuyarak, aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını öğrenebilirsiniz.

Çıldır Gölü’nde Balık Avlayın: Yalnız Çıldır Gölü’nde bu iş olta balıkçılığına pek benzemez. Donmuş bir gölde balık avlamaktan bahsediyoruz. Yani önce buzu kıracak sonra buzun üzerinde balık tutacaksınız. Kulağa oldukça farklı geliyor değil mi? Göl üzerinde fayton turu da yapabilir ya da kızağa binebilirsiniz.

Sarıkamış’ta Kayak ya da Snowboard Yapın: Yalnızca Alpler’de görülen kristal özellikli karı ile ülkemizin en güzel kayak merkezlerinden biri olan Sarıkamış Kayak Merkezi’nde mutlaka kayak ya da snowboard yapmanızı tavsiye ediyoruz. Zira parkurlar da oldukça şahane ve kar uzun süre yerden kalkmıyor Sarıkamış’ta.

Arabayla Şehri Gezin: Şehri gezin dediysek, şehir merkezinde tur atın demiyoruz. Kars’ın toplu ulaşımla gidilmesi mümkün olmayan köy yollarında bir road trip yapın diyoruz. Ancak bu sayede Kars’ın sahip olduğu o muhteşem doğal güzelliğe şahit olabilirsiniz.

Kars Mutfağını Deneyimleyin: Kars’ın gerçekten de oldukça farklı ve lezzetli bir mutfağı var. E buraya kadar gelmişken de bu lezzetleri denemeden dönmek olmaz. Başta kaz eti olmak üzere, piti ve hangeli denemenizi öneriyoruz.

Ani Harabeleri’ni Görün: Ani Harabeleri zaten olmazsa olmaz. Kars’a gelip de Ani Harabeleri’ni görmemek Kars’ı hiç gezmemişsiniz sayar sizi. Ermenistan sınırında yer alan ve muhteşem bir atmosfere sahip olan Ani Harabeleri’ndeki eserler gezinizin en can alıcı noktalarından biri olacak hiç şüphesiz.

Şehir Turu Yapın: Şehir turunu yürüyerek yapmanız gerekiyor. Bol bol yürüyün ki eşsiz Barok mimari serilsin gözlerinizin önüne. Birden kendinizi bir Avrupa şehrinde hissetmeniz olası. Zira görsel olarak Kars’ın şehir merkezi oldukça şaşırtacak sizleri.

Kaşar Peyniri ve Bal Alın: Dönmeden Kars’ın meşhur kaşar peynirinden ve balından almayı ihmal etmeyin. Boğatepe Köyü’nün kooperatifini önerebiliriz.

Kars Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kars için ailelere uygun aktiviteler nelerdir?
Kars için ailelere uygun aktiviteler : Geleneksel Gravyer Ve Kaşar Peyniri Festivali, Serhat Doğa Ve Kültür Festivali, Kuzeydoğa Derneği Yaban Hayat Gezisi, Kars konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Kars için ücretsiz yapılacak aktiviteler nelerdir?
Kars için ücretsiz yapılacak aktiviteler : Geleneksel Gravyer Ve Kaşar Peyniri Festivali, Serhat Doğa Ve Kültür Festivali, Kuzeydoğa Derneği Yaban Hayat Gezisi, Kars konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Kars için kalabalık gruplara uygun aktiviteler nelerdir?
Kars için kalabalık gruplara uygun aktiviteler : Geleneksel Gravyer Ve Kaşar Peyniri Festivali, Serhat Doğa Ve Kültür Festivali, Kuzeydoğa Derneği Yaban Hayat Gezisi, Kars konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Kars için çiftlere uygun aktiviteler nelerdir?
Kars için çiftlere uygun aktiviteler : Geleneksel Gravyer Ve Kaşar Peyniri Festivali, Kuzeydoğa Derneği Yaban Hayat Gezisi, Sarıkamış Kış Oyunları Festivali , Kars konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Kars için aktiviteler nelerdir?
Kars için aktiviteler : Geleneksel Gravyer Ve Kaşar Peyniri Festivali, Serhat Doğa Ve Kültür Festivali, Kuzeydoğa Derneği Yaban Hayat Gezisi, Kars konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.