Seçilen Filtreler
{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
{{ newGenerationFilterTitles[ngf] }}
İndirimli Tesisler
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
Seçimleri İptal Et
Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Akıllı Filtreler
Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Kahta Alt Bölgeleri
Gecelik Oda Fiyatı
Tüm Fiyatları Gör
Yıldız Sayısı
Konaklama Tipi
Tesis Türü
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Operatörler

Kahta Otelleri

Kahta için {{ (filteredHotels).length}} / 6 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

 • Akıllı Listeleme
 • Düşük Fiyat
 • Yüksek Fiyat
 • Puana Göre
 • Popülerliğe Göre
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Puan Ver {{ hotel.point == '10' ? hotel.point : (hotel.point | number:1) }}

{{ hotel.adi }}

{{ hotel.minPrice }} TL'dan başlayan fiyatlarla
 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.comment_count }} Misafir Yorumu

"{{ comment }}"

Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Rezervasyon İçin Arayın
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}
Puan: {{ hotel.score }} | Üyelik Şekli: {{ hotel.uyeliksekli }} | Affiliate: {{ hotel.affiliate_id }}
{{ newGenerationFilterTitles[itemIndex] }}
{{ features[attribute] }}

Kahta Otelleri - En Uygun Otel Fiyatları

Nemrut Dağı'nın eteklerinde, otantik bir konaklama imkanı sunan Kahta Otelleri, turistik seyahat amacıyla şehre gelenleri büyük bir keyifle ağırlıyor…
Adıyaman'ın en büyük ilçesi Kahta. İlçenin eski merkezi Eski Kahta olarak adlandırılıyor ve bu otantik bölge Nemrut Dağı'nın eteklerinde konuşlanmış durumda.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin turistik bölgelerinden biri olan Kahta'da, gezip görmeniz gereken pek çok tarihi mekan yer alıyor. Bunların başında ise dünyanın 1. harikası olan ve en büyük açık hava müzesi olarak bilinen Nemrut Dağı Milli Parkı geliyor elbette.

Her yıl hatırı sayılır ölçüde turist ağırlayan Kahta'da pek çok konaklama alternatifinin bulunduğunu söyleyebiliriz. Daha çok şehir otellerinden oluşan Kahta otelleri, turistik gezginler için oldukça ideal bir konaklama seçeneği. Kahta otellerinin sunduğu havaalanı ve otogar transferi, tur masası gibi hizmetler, turistik amaçlı olarak şehre gelenlerin işlerini bir hayli kolaylaştırıyor. Kahta otellerinin en önemli özelliklerinden biri de eşsiz dağ manzaraları. Misafirler seyrine doyum olmaz dağ manzarası eşliğinde, bölgenin enfes kebaplarının tadına bakma şansına erişebiliyorlar Kahta otellerinde. Sıcak yaz günlerinde Kahta otellerinde konaklarsanız eğer, otellerde bulunan açık havuzlardan da yararlanabiliyorsunuz.

Kahta otellerinde konakladığınız süre boyunca; Cendere Köprüsü'nü, Eski Kahta Kalesi'ni, Arsemia Antik Kenti'ni, Karakuş Tümülüsü'nü ve çevrede bulunan daha pek çok eşsiz kalıntıyı mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

Siz de yakın bir zaman içerisinde Adıyaman'a turistik seyahat amacıyla gelmeyi planlıyorsanız eğer, konaklamak için Kahta'yı tercih edebilir ve Kahta otelleri arasından size en uygun olanında rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Adıyaman'a turistik bir gezi için geldiğinizde konaklama yapabileceğiniz Kahta otelleri, uygun fiyatlı olmalarıyla gezginlerin yüzlerini güldürüyor…
Kahta, Adıyaman'ın en büyük ilçesi. İlçe merkezi yeni ve eski olarak ikiye ayrılıyor ve eski merkez adı üzerine Eski Kahta olarak adlandırılmış. Nemrut Dağı'nın eteklerinde konumlanmış olan Kahta, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin otantik dokusuna yakışır bir atmosfere sahip.

Bulunduğu coğrafi bölgenin en turistik bölgelerinden biri olan Kahta, gezilip görülmesi gereken birçok tarihi mekana ev sahipliği yapıyor. Yolunuz Kahta'ya düştüğünde, özellikle dünyanın 1. harikası olan ve en büyük açık hava müzesi olarak bilinen Nemrut Dağı Milli Parkı'nı mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

Aslında Kahta'ya yolunuz düşmesin, direk buraya turistik bir gezi planlayın. Çünkü bu bölgeyi öyle ayaküstü keşfedemezsiniz, uzun soluklu bir konaklama yapmanız şart burada. Zaten bölgede pek çok konaklama alternatifi bulunuyor. Turistik seyahat amacıyla şehre gelenleri büyük bir keyifle ağırlayan Kahta otelleri, fiyatlarıyla da fazlasıyla dikkat çekiyor.

Kahta otel fiyatları, gezginlerin yüzlerini güldürüyor adeta. Her bütçeye hitap eden Kahta otel fiyatları, daha çok oda fiyatı bazında ücretlendirildiğinden oldukça uygun oluyor. Kahta otel fiyatlarını en çok etkileyen unsur ise otelin turistik bölgelere olan yakınlığı. Bunu otelin hizmet kalitesi ve misafirlere sunulan olanaklar takip ediyor. Genel olarak 2019 Kahta otel fiyatlarına baktığımızda, ortalama 145 TL gibi bir rakam çıkıyor karşımıza.

Siz de turistik seyahat amacıyla Adıyaman'a geldiğinizde konaklamak için bütçenize uygun olan bir Kahta otelinde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Unutmayın, erken rezervasyon Kahta otel fiyatlarından çok daha uyguna yararlanmanızı sağlayabilir.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Kahta Hakkında
Adını Komagene Krallığı ile dünyaya duyurmuş olan Kahta, Nemrut Dağı'nın eteklerinde kurulmuş tarihi bir ilçedir.
Kahta; Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan Adıyaman'ın en büyük ilçesidir. Kahta ilçesi, doğuda Gerger ilçesi, güney ve güneydoğuda Şanlıurfa, güneybatıda Samsat ilçesi, batıda Adıyaman, kuzeyde Sincik ilçesi ve Malatya ile komşudur. Şu anda Kahta'nın doğu ve güneydoğu kesimindeki sınırını Atatürk Baraj Gölü meydana getirmektedir. Eski ilçe merkezi Eski Kâhta'dır ve Nemrut Dağı'nın hemen eteklerinde yer almaktadır. Kahta ilçesi günümüzde merkez ve antik Kahta bölgesi olarak ikiye ayrılmaktadır. Kahta şehri; şu anda bulunduğu yere Cumhuriyetin ilk yıllarında taşınmış olup daha önceki zamanlarda şimdiki Kocahisar Köyü'nün yani antik Kahta'nın olduğu yerde bulunuyordu.

Kahta sadece Türkiye'den değil dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilerin akınına uğramaktadır. Bu kadar çok ilgi görmesinde tabi ki de dünyanın en büyük açık hava müzeleri arasında yer alan Nemrut Dağı ören yeri büyük bir paya sahip. Ayrıca; Kahta Cendere Köprüsü, Eski Kahta Kalesi, Arsemia Antik Kenti, Karakuş Tümülüsü, Arsameia Ören Yeri gibi antik yerler de gelenler tarafından ziyaret edilmektedir. Kahta'nın dört bir yanında eşsiz değere kalıntılar bulunmaktadır. Dünyadaki en büyük Zeus heykeli de Nemrut Dağı Milli Parkı öreninde bulunmaktadır.

Kahta'ya tatil ve keşif için gelen gezginlerin konaklamada tercih edebilecekleri farklı kategorilerde birçok otel tüm yıl açık olup misafirlerini ağırlamaktadır. Bu otelleri; fotoğrafları, konumları, özellikleri ile birlikte Kahta otelleri sayfasından inceleyebilirsiniz. Ayrıca beğendiğiniz ve konaklamak istediğiniz zevkinize ve bütçenize uygun otele yine bu sayfadan ön rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Kahta otel tavsiyeleri
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
1
10
0 (850) 600 25 57
Zeus Otel Adıyaman
Zeus Otel Adıyaman
M. Kemal Caddesi No:20
Kahta / Adıyaman
Türkiye

-

Nemrut Dağı'na gittiğinizde tek kalınacak yer.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)