Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Akseki Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler:

Akseki civarında görülmesi gereken 5 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Akseki Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu
Öğretmenevi
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Antalya
Düdencik Mağarası
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Antalya
Gürleyik Mağarası
Doğal Güzellikler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Antalya
Kartallı Mağara
Doğal Güzellikler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Antalya
Akseki Dipsiz Göl
Doğal Güzellikler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme4.75/5 Mükemmel
(4.75 değerlendirme)
Antalya
Akseki Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler İçin Yapılan Yorumlar
5/5 Mükemmel
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
27.08.2020
Misafir
Akseki Dipsiz Göl için yapılan yorum
Sülek Yaylası içinde yer alıyor
Bu göl Bozkır ilçesi sınırlarında sülek yaylası içinde yer almaktadır. Sülek yaylası içinde değişik köylerin yayla evleri bulunmaktadır yolu asfalt olmuştur.

Akseki Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Batı torosların güneyinde kurulan ve eski adı Marulye (Uzak Ulemalar Diyarı) olan Alseki'nin, ilk çağ tarihi Etiler'e kadar uzananır. Helenistik ve Roma çağlarında Side ve Alanya'da aynı paralelde yaşantısını sürdürmüştür. Oroandlar, Homonadlar, İsaurialılar kabileleri ve Romalılardan sonra kavimler göçü sırasında Orta Asya ve Sibir Türklerinin yerleşik hayata geçtikleri ilk bölgedir. Liman kenti olan Side'den başlayarak, Konya üzerinden Orta Anadolu'ya açılan ticaret yolunda bu kabileler Roma dönemi ve sonraki dönemlerde kervanlara zarar vermiştir.Bu bölgede ilk çağlardan kalma burçlar, köprü ayakları ve kadim şehir kalıntıları bulunmaktadır. M.Ö. 395 yılına kadar Roma imparatorluğunun elinde kalan Akseki, değişik milletler tarafından her zaman ele geçirilmek istenmiştir. Bunun nedeni ise büyük ve kerestesi değerli olan ormanlık alanların bulunmasıydı.

Akseki, Roma imparatorluğunun ikiye bölünmesinden sonra, M.Ö. 323 - 312 yılları arasında Pers egemenliği altına girmiş ve M.Ö. 329 yılında Makedonyalıların eline geçmiştir. 13. yüzyılın ortalarında Selçuklu egemenliği altına giren Akseki yöresi, daha sonraları Osmanlı ve Karanaboğulları arasında birkaç kez el değiştirmiştir. 1471 yılında ise Gedik Mehmet Paşa tarafından Alanya ile birlikte Osmanlı topraklarına katılmıştır.

Akseki Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Akseki için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Akseki için gezilecek ücretsiz yerler : Akseki Dipsiz Göl, Gürleyik Mağarası, Düdencik Mağarası, Akseki konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Akseki için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Akseki için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Akseki Dipsiz Göl, Kartallı Mağara, Akseki Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu, Akseki konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Akseki için gezilecek yerler nelerdir?
Akseki için gezilecek yerler : Akseki Dipsiz Göl, Gürleyik Mağarası, Düdencik Mağarası, Akseki konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.