Seçilen Filtreler
{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
{{ newGenerationFilterTitles[ngf] }}
İndirimli Tesisler
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
Seçimleri İptal Et
Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Akıllı Filtreler
Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Zeytinbağı Alt Bölgeleri
Gecelik Oda Fiyatı
Tüm Fiyatları Gör
Yıldız Sayısı
Konaklama Tipi
Tesis Türü
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Operatörler

Zeytinbağı Otelleri

Zeytinbağı için {{ (filteredHotels).length}} / 0 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

    Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Sertifikalı

Zeytinbağı Otelleri

Halk tarafından bilinen adı Trilye olan Zeytinbağı, misafirlerini zamanda kısa bir yolculuğa davet ediyor.
Zeytinbağı, Marmara Bölgesi'nde yer alan yeşil Bursa'nın Mudanya ilçesine bağlı bir beldedir. Bozulmamış doğası, tertemiz denizi, tarihi kilisesi, eski Rum evleri ve balıkçıları ile bambaşka bir yer. Küçük bir sahil kasabası olan eski adı ile Trilye yeni adı ile Zeytinbağı Bursalıların olduğu kadar komşu illerde yaşayanların da kaçamak noktası. Hafta sonu tatillerinde, günübirlik kaçışlarda ya da resmi tatillerde şehrin gürültüsünden ve karmaşasından kaçmak isteyenlerin ilk adresi olmakta Zeytinbağı. Hafta içi çok fazla bir yoğunluk görülmeyen Zeytinbağı'nda hafta sonları özellikle de Pazar günleri oldukça hareketli geçmektedir.

Bursa'ya iş için ya da tatil için gelen yerli ve yabancı turistler içerisinde sakin ve doğa ile iç içe ama şehre de yakın bir konaklama arayanlar Zeytinbağı otelleri kategorisinde yer alan konaklama otellerini tercih etmektedir.

Zeytinbağı'nın daracık sokaklarında eski mimarinin hiç bozulmadan küçük restorasyonlarla yenilenen otelleri gelen turistlerin büyük ilgisini çekiyor. Tüm beldenin yürünerek keşfedilebileceği bir lokasyonda bulunan Zeytinbağı otelleri misafirlerine huzurlu ve sessiz bir ortamda dinlenceyi garanti ediyor.

Zeytinbağı otelleri ayrıca Bursa'nın en güzel balık lokantalarının da bulunduğu bir yerdir. Denizin kenarında sıralanmış balık lokantalarında zeytinyağlı ile yapılmış en lezzetli mezelerin, deniz ürünlerinin tadına bakabilir, sevdiğiniz balığın en tazesini yiyebilirsiniz.

Zeytinbağı otelleri beldenin merkezinde konumlanmıştır. Merkez de olmasının da etkisiyle Zeytinbağı otellerine Bursa'dan hem toplu taşıma araçları ile hem de kendi aracınız ile rahatça ulaşabilirsiniz.

Zeytinbağı otelleri yaz kış açık olup misafirlerini ağırlamaktadır. Ancak yaz tatilini ve kısa tatilleri de fırsat bilen Zeytinbağı severler fırsat buldukları her an bu belde de konaklama yapmayı tercih etmektedir. Bu sebeple Zeytinbağı otelleri kategorisinde yer alan konaklama otellerine erken rezervasyon yaptırmak önemlidir.

Zeytinbağı otelleri kategorisinde yer alan konaklama otellerine ve fiyatlarına Neredekal.com Zeytinbağı sayfasından ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu sayfadan konaklama yapmak istediğiniz Zeytinbağı oteline öne rezervasyon da yaptırabileceğinizi hatırlatma isteriz.

Şimdiden keyifli ve huzur dolu bir tatil geçirmenizi dileriz.

Kemerli Kilisesi, Çam Tepesi, Taş Mektebi, Medikion Manastırı, eski Rum evleri ve cumbalı Türk evleri ile yemyeşil bir doğanın denizle buluştuğu sakin bir sahil kasabası Zeytinbağı.
Zeytinbağı ya da yöre halkının değişiyle Trilye, Marmara Bölgesi'nde yer alan Bursa'nın Mudanya ilçesine bağlı eski ve tarihi bire sahil kasabasıdır. Doğasını ve eski mimarisini yüzyıllardır hiç bozmadan korumayı başaran ender yerlerden biri olan Trilye yılın on iki ayında da misafirlerini ağırlamaktadır.

Hiç el değmemiş ve tahribata uğramamış yemyeşil doğası ve tertemiz denizi ile Zeytinbağı hafta sonu, günübirlik ve kısa tatilleri değerlendirmek için eşsiz bir rota. Hafta sonları özellikle Bursalılar'ın ve yakın çevrede yaşayanların büyük ilgi gösterdiği Zeytinbağı'nda birbirinden güzel balık lokantaları, kahvaltı mekanları ve konaklama otelleri yer almaktadır.

Zeytinbağı otel fiyatları beldede yer alan otellerin konumuna, bulunduğu kategoriye göre farklılaşmaktadır. Ayrıca Zeytinbağı otel fiyatları sadece otelin bulunduğu farklı kategoriye göre değil konaklama yapan misafire sunulmakta olan hizmete göre de değişiklik göstermektedir.

Zeytinbağı otel fiyatları üzerinde etkili olan diğer bir nokta da konaklama yapmak istenilen sezon. Yaz sezonu ve tatil ayları olan haziran, temmuz ve ağustosta Zeytinbağı otel fiyatları diğer ayları göre bir miktar daha fazla olmaktadır.

Yaz sezonun artan Zeytinbağı otel fiyatları, erken rezervasyon indirimleri ile daha ekonomik bir hale gelebilmektedir. Kimi otellerin zaman zaman açıkladığı erken rezervasyon avantajları Zeytinbağı otel fiyatları üzerinde de etkili olmaktadır.

Zeytinbağı otel fiyatları ve otelleri Nerdekal.com Zeytinbağı sayfasından incelenebilmektedir. Ayrıca bu sayfadan beğendiğiniz otele ön rezervasyon yaptırabileceğinizi de hatırlatmak isteriz.

Şimdiden keyifli ve güzel bir tatil geçirmeniz dileğiyle.

Zeytinbağı Hakkında
Bizans, Rum ve Osmanlı mimarisinin izlerini taşıyan ve 1980'den bu yana birinci derecede SİT alanı olan Zeytinbağı, tertemiz havası, tarihi mimarisi, zeytini, zeytinyağı, lezzetli balıkları ile özellikle kısa kaçamaklar için çok favori son zamanlarda...
Tirilye adıyla da anılmaktadır bu görülesi sahil kasabası.

Zeytinbağı Konumu:Mudanya'nın 11 km batısında, Marmara kıyısında şirin bir sahil beldesidir Zeytinbağı.

Zeytinbağı Genel Nüfusu: 2400 civarında olan Zeytinbağı nüfusu yaz aylarında katlanarak artmaktadır.

Zeytinbağı İklimi:Zeytinbağı'nda yazların sıcak, kışların ise ılık ve yağışlı geçtiği ılıman Marmara iklimi görülmektedir.

Zeytinbağı Geçim Kaynakları:Zeytinbağı halkının geçim kaynağı zeytincilik, balıkçılık ve şarapçılıktır.

Zeytinbağı Görülmesi Gereken Yerler:13. yy sonlarında inşa edilen, Bakire Meryem'e adanan ve dünyada duvarlarına resim yapılan ilk kilise olduğu söylenen Kemerli Kilise,
Eski bir kilise binası olan ve Rumların bölgeyi terk etmesi ardından ev olarak kullanılmaya başlanan Tirilye Dündar Evi,
1909'da Neo-klasik tarzda yapılan Taş Mektep,
1560'da Aya Tadori Kilisesi adıyla inşa edilen ve sonradan camiye çevrilen Fatih Camii,
Bizans-Rum mimarisini yansıtan, ahşap ve kerpiç Zeytinbağı evleri,
Romalıların inşa ettiği Kapanca bölgesindeki antik liman,
Eski bir kilise olan ve 1923'ten 1927'ye kadar fakir ve kimsesiz çocukların okuduğu yatılı okulun yemekhanesi olarak kullanılan tarihi Yemekhane binası.

Zeytinbağı'nda Muhakkak Yapılması Gerekenler:Asırlık çınar ağaçlarının gölgesindeki çay bahçelerinde çayınızı yudumlayabilir,
Sahildeki cafe ve çay bahçelerinde deniz manzarası eşliğinde simitli ve cevizli lokumlu (ceviz ve hamurla yapılan bir tür hamur işi poğaça) kahvaltı yapabilir,
Osmanlı ve Rum mimarisini yansıtan evlerinin olduğu dar sokaklarında tarihe kısa bir yolculuk yapabilir,
Sahildeki Köylü Pazarı'ndan zeytin, zeytinyağı salça satın alabilir,
Zeytinbağı fırınlarından kolay kolay bayatlamayan taş fırın ekmeği ve cevizli lokum satın alabilir,
Balık restoranlarında balık çorbası, beyaz buğulama, dil balığı kavurması, şişte kırlangıç balığı, karides güveç tarator, kabak çiçeği dolması, enginar, asma yapraklı sarma, kalamar tava, karides salata, midye tava, pavurya, lakerda, deniz börülcesi, hardal otu salatası, közlenmiş yağ biberi, fırın helvası ve ayva tatlısını afiyetle yiyebilirsiniz.

Zeytinbağı Tarihi Yerler:13. yy sonlarında inşa edilen ve Bakire Meryem'e adanan Kemerli Kilise,
Eski bir kilise binası olan ve Rumların bölgeyi terk etmesi ardından ev olarak kullanılmaya başlanan Dündar Evi,
1909'da Neo-klasik tarzda yapılan Taş Mektep,
1560'da Aya Tadori Kilisesi adıyla inşa edilen ve sonradan camiye çevrilen Fatih Camii,
Bizans-Rum mimarisini yansıtan, ahşap ve kerpiç Zeytinbağı evleri,
Romalıların inşa ettiği Kapanca bölgesindeki antik liman,
Eski bir kilise olan ve 1923'ten 1927'ye kadar fakir ve kimsesiz çocukların okuduğu yatılı okulun yemekhanesi olarak kullanılan tarihi Yemekhane binası,

Zeytinbağı Yemek Kültürü:Zeytinbağı balık restoranlarında tekir, pisi, dil, mezgit, kalkan, kırlangıç, sardalye, levrek, lipsos, karagöz, işkina balıklarının ızgara, tava veya buğulaması, balık çorbası, beyaz soslu sebzeli levrek buğulaması, dil balığı kavurması, şişte kırlangıç balığı, karides güveç tarator, kabak çiçeği dolması, enginar, asma yapraklı sarma, kalamar tava, karides salata, midye tava, pavurya, lakerda, deniz börülcesi, hardal otu salatası, közlenmiş yağ biberi, fırın helvası ve ayva tatlısını afiyetle yiyebilirsiniz.

Zeytinbağı Otelleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Daha önce de belirttiğimiz üzere eskiden bir Rum kasabası olan ve mübadele sonrası Türklerin yerleştiği Trilye'nin ismi aslında 1963 yılından bu yana "Zeytinbağı." Yemyeşil bir o kadar da masmavi, Marmara Denizi kıyısında şirin Rum esintilerine çokça rastlanan bir köy burası. İşte bu sebeple Bursa'ya gelen çoğu tatilcinin tercih ettiği yerler arasında yer alıyor. Dolayısı ile tatilinin birkaç günlük kısmını veya yalnızca hafta sonu kaçamağı planlayanları kendine çekiyor. Peki Zeytinbağı otelleri ulaşım imkanları nelerdir? Eğer İstanbul'dan geliyorsanız İstanbuldan Mudanyaya kalkan feribotlarla Zeytinbağına ulaşım mümkün. Mudanyadan Zeytinbağına ulaşım mesafesi ise yalnızca 11 kilometre. Mudanya merkezden Zeytinbağına gitmek tahmin edileceği üzere minibüsler ile sağlanıyor. Tercihe göre takside kullanılabiliyor. Son olarak Bursa merkez Zeytinbağı arası mesafe den bahsetmek gerekirse; bu mesafe de 42 kilometre ve yaklaşık 1 saat sürüyor. Bursa merkezden de Zeytinbağına kalkan araçları kullanarak beldeye ulaşım sağlanıyor.

Bursa'nın ilçesi Zeytinbağı (Trilye) mevkiinde yer alan Zeytinbağı otelleri Uludağ arası mesafe 83 kilometre, Zeytinbağı oteller Uludağ arası süre ise 2 saat 12 dakika olarak gösteriliyor. Konaklanacak yerin bölgenin önemli noktalarına yakın olmasını tercih edenler, doğa ile iç içe olup kafa dinlemek isteyenler, üst düzey konfor beklentisinde olanlar ya da oteli yalnızca uyumak için kullanma niyetinde olan tatilciler Zeytinbağın'da istedikleri özelliklerde otelleri rahatlıkla bulabiliyor. Ultra lüks oteller gibi Zeytinbağı ucuz otel konsepti de bölgenin farklı noktalarına yayılmış durumda. Erken rezervasyon yaptıranlar Zeytinbağın'da çok daha uygun fiyatlara konaklama yapabiliyor. Uludağ ve Zeytinbağı otelleri arası mesafe kısa olması sebebiyle bölgede tercih edilen konaklama yerleri arasında dikkat çekiyor.

Zeytinbağında tatil yapmak isteyen konukların en çok merak ettiği detaylar arasında Zeytinbağındaki hangi oteller aileler için uygun? sorusu. Zeytinbağı butik oteller arasında aileye uygun birçok tesis bulunuyor. Bölgenin birçok tesisinde profesyonelce tasarlanmış doğa harikası butik oteller bulunuyor. Üstelik birçoğunda sunulan hizmetler tatil köyü ve benzeri konseptte hazırlanan tesislerden farklı değil. Çocuklar için aktivite alanları, spor salonları, spa ve masaj salonları bulunan butik otellerde konaklayan tatilciler büyük tesislerin aksine butik otellerde kendini daha özel ve evinde gibi hissedebiliyor. Aileye uygun zeytinbağı otelleri>/strong> genellikle uygun fiyatları ile dikkat çekiyor. Zeytinbağı aileye uygun tesisler arasında apart ve pansiyon seçenekleri de bulunuyor.

Zeytinbağı otelleri ve fiyatları tatilciler tarafından oldukça merak ediliyor. Seyahatleri öncesi otel araştırmasına başlayan ziyaretçiler https://www.neredekal.com/zeytinbagi-merkez-otelleri Zeytinbağı merkez otelleri başta olmak üzere şehrin popüler tatil beldelerindeki Zeytinbağı otel fiyatları listesine ulaşmak istiyor. Özellikle de en uygun Zeytinbağı otel fiyatları için tatilcilerin tesislerin sezon yoğunluğu, hizmet kalitesi, konumları ve konseptleri gibi dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunuyor. Örnek verecek olursak 5 yıldızlı Zeytinbağı otelleri konseptleri ve hizmetlere gereği Zeytinbağı apartları ya da pansiyonlarından yüksek fiyatlı olabiliyor. Buna ek olarak gidilecek bölgenin yoğun sezonunda da Zeytinbağı otelleri fiyat bakımından taleple doğru orantılı olarak artabiliyor. Uygun fiyatlı otel arayışında olan tatilcilerin erken rezervasyon fırsatlarını ya da otellerin indirimlerini takip etmeleri gerekiyor.