Verçenik Yaylası
Verçenik Yaylası - Görsel 1
Verçenik Yaylası - Görsel 2
Verçenik Yaylası - Görsel 3
Verçenik Yaylası - Görsel 4

Verçenik Yaylası

+ 5 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Verçenik Yaylası Hakkında

Rize'nin Çamlıhemşin ilçesine 60 km mesafede bulunuyor Verçenik Yaylası. Çadır kültürünün en iyi şekilde varlığını sürdürdüğü yaylalarımızdan biri Verçenik. Öyle ki, Verçenik Yaylası'nda bulunan kamp alanlarının sayısı bir hayli fazla. 3711 metre yüksekliğiyle Verçenik Yaylası, Kaçkar Dağları'ndan sonra en yüksek tepe olma özelliği taşıyor aynı zamanda.

Yaylanın çevresinde 10'un üzerinde göl yer alıyor. Verçenik Yaylası, bölgedeki en uzak yayla ayrıca. Kamp alanlarının yanı sıra, bir adet de pansiyon hizmet veriyor yayla içerisinde. Tüm bunların yanı sıra, 2008 yılından beri yayla şenliklerine de ev sahipliği yapıyor Verçenik Yaylası.

Yörede Verçembekite olarak da isimlendirilen Verçenik Yaylası'na, Çamlıhemşin'den düz devam edip, Çat Köyü'ne geldikten sonra tekrar devam edip, kaleye uğramadan düz giderek ulaşabilirsiniz. Zaten karşınıza çıkan tabela size yön gösterecektir. Köprüyü geçtikten sonra Verçenik Yaylası tüm güzelliği ile karşınızda belirecek. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Yorum / Değerlendirme

Verçenik Yaylası
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?

Konum

Örnek Harita Görseli
Haritada gör