Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Giriş
03.02.23
Çıkış
04.02.23
Lütfen Giriş-Çıkış tarihlerini seçiniz.
Kişiler
2
0
Filtreler

Fiyat Aralığı

Kendi bütçenizi belirleyin
0 TL - 600 TL
600 TL - 900 TL
900 TL - 1200 TL
1200 TL - 1800 TL
1800 TL +

Konsept/Tema

Aile Dostu
Çocuk Dostu
Engelli Dostu

Tesis Türü

Otel

Spa & Sağlık

Spor Salonu

Olanaklar

Resepsiyon

Tavşanlı Termal Otelleri:

Tavşanlı için 1 otel listelendi.

Bize yapılan ödemeler sıralamayı nasıl etkiler?
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Şu an Kütahya > Tavşanlı bölgesinde listeleyebileceğimiz bir tesis bulunmuyor.
Bölgeye en yakın aşağıdaki tesisleri incelemenizi öneririz:
Otel
Aile Dostu
Henüz Puanlanmamış
Yeni Mah, Tavşanlı, Kütahya
Tavşanlı merkezine 600 m uzaklıkta
Bu tesiste aradığın tarihler için fiyat bilgisine ulaşamadık. Tarih değiştirerek yeniden deneyebilirsin.

Tavşanlı Termal Otelleri

Tavşanlı Termal Otelleri

Ege Bölgesi’nde bulunan ve çok geniş bir ormanlık alana sahip olan Kütahya, bununla birlikte oldukça fazla ağaç çeşitliliğini barındırıyor. Bölgedeki ormanlarda başta karaçam, meşe, kızılçam, kayın, sedir ve ardıç olmak üzere farklı farklı ağaç türleri bulunuyor. Bu da doğallığı ve temiz havayı önemli oranda artırıyor. Zamanında Hititler tarafından bölgede başlatılan seramik yapımı Osmanlı döneminde de devam ederek gelişim gösteriyor. Bugüne bakıldığında da bölgede çinicilik hala çok meşhur. Hatta farklı farklı örnekler dünyanın birçok farklı noktasına ihraç ediliyor.

Şehrin doğal güzellikleri ve temiz havası, sağlık turizmi amacıyla bölgeye gelen ve termal sularda şifa arayan kişilerin de dikkatini fazlasıyla çekiyor elbette. Özellikle Tavşanlı bölgesinde bulunan termal otel işletmeleri, yılın hemen her dönemi misafirleri ağırlıyor. Üstelik yalnızca yurt içi değil Kütahya’ya termal su kaynakları sebebiyle yurt dışından gelen turistlerin sayısı da oldukça fazla.

Öncelikle termal otel kavramıyla başlamakta yarar var. Bu konu hemen herkesin dilinde olmasına rağmen bilinmeyen oldukça fazla konu var. Termal su nedir; faydaları nelerdir ve hangi hastalıklara iyi gelir gibi detaylara yakından bakalım.

Termal Su veya Şifalı Su Nedir?

Termal Su veya Şifalı Su Nedir?

Termal sular, kaplıca ya da şifalı sular şeklinde de geçiyor. Yer altından çıkan ve yüksek mineral içeren bu suların şifalı olduğu söyleniyor. Tam da bu yüzden termal sular, asırlardır farklı sağlık sorunlarının tedavisinde alternatif bir yöntem olarak tercih ediliyor. Hem dünyada hem de Türkiye genelinde farklı farklı bölgelerde yoğun miktarda çıkan bu sularda radyoaktif maddeler, mineraller ve tuz bulunuyor. Dolayısıyla zengin içeriği sayesinde suların çeşitli rahatsızlıklara iyi geldiğine inanılıyor.

Termal Suların Faydaları Nelerdir?

Termal Suların Faydaları Nelerdir?

Termal suların sıcaklıkları ya da içerisinde barındırdıkları mineraller bölgeye göre farklı farklı olabiliyor. Diğer bir deyişle faydalar aslında gittiğiniz bölgedeki termal suların durumuna bağlı. Fakat genel anlamda bakıldığında özellikle eklem rahatsızlıklarına ve cilt hastalıklarına iyi geldiği söyleniyor. Elbette termal suların şifalı etkilerinden yararlanmak amacıyla termal kaplıcalarda bulunan uzman hekimlerin kontrolü büyük önem taşıyor. Termal sıcak sular, ağrılı bölgelere özel kürlerle uygulanarak kan dolaşımının hızlanmasını sağlıyor. Böylece ilk etapta ağrının azalması akabinde ise iyileşme sürecinin başlaması hedefleniyor.

Tavşanlı Termal Su Özellikleri

Tavşanlı Termal Su Özellikleri

Tavşanlı’ya yaklaşık olarak 7 kilometre mesafede yer alan Göbel termal merkezlerindeki kaynak suları, bölgede en çok ilgi çeken termal kaplıcaların başında geliyor. Bunun da bir sebebi var elbette. Sıcaklığın 33,8 derecede olduğu Göbel termal tesislerinde çıkan sular “akrototermal sular” şeklinde de geçiyor. Sıcaklığı 20 derece üzerinde olan fakat toplam mineralizasyonu 1g/lt altında olan sulara genellikle bu isim veriliyor. Bu sular diğer bir deyişle doğal, kuvvetli ve saf olarak da adlandırılıyor. Su sıcaklığı esasında kaynaktan çıkan suyun derecesine göre değişebiliyor elbette. İçeriğinde bikarbonat, magnezyum ve kalsiyum yer almasından dolayı kas ve iskelet sistemlerinde rahatsızlık yaşayanlar tarafından alternatif bir tedavi yöntemi olarak tercih ediliyor.

Termal Sular Hangi Hastalıklara İyi Gelir? Tavşanlı Termal Otel Suyu Faydaları

Termal Sular Hangi Hastalıklara İyi Gelir? Tavşanlı Termal Otel Suyu Faydaları

Termal suların iyi geldiği hastalıklar konusu oldukça merak ediliyor. Hatta insanlar doğrudan bu konuya yöneliyor. Az önce de bahsettiğimiz üzere bölge bazlı bir durum söz konusu. Termal otel seçimi yapmadan önce “Ülkemizdeki hangi kaplıca hangi hastalıklara iyi geliyor?” başlıklı sayfaya bakabilirsiniz. Ancak genel hatlarıyla listelediğimizde termal sular şu hastalıkların tedavisinde alternatif bir yöntem olarak tercih ediliyor:

 • Kireçlenme
 • Romatizma
 • Hareket bozuklukları
 • İskelet sistemindeki rahatsızlıklar
 • Egzama
 • Akne
 • Sedef
 • Solunum yolu rahatsızlıkları
 • Gut
 • Karaciğer yetmezliği

Öncelikle eklem rahatsızlıkları konusunda alternatif bir yöntem olarak tercih edildiğini belirtmek gerekiyor. Romatizma, hareket bozuklukları, kireçlenme ve iskelet sistemindeki rahatsızlıkları buna örnek gösterebiliriz.

Termal sular; egzama, akne ve sedef gibi cilt rahatsızlıkları konusunda da benzer şekilde kullanılıyor. Öte yandan solunum yolu hastalıkları, karaciğer yetmezliği ve gut tedavisinde de destekleyici nitelik taşıyor.

Tavşanlı termal suyu, kas ve iskelet hastalıklarının tedavisinde tamamlayıcı bir unsur olarak görülüyor. Özellikle hekim kontrolünde banyo uygulamalarıyla gerçekleştirilen tedavi süreci, daha önce ortopedik anlamında çeşitli operasyonlar geçirmiş olan kişileri de kapsıyor. Tavşanlı termal suları, “cerebral palsy” şeklinde de geçen sürekli tekrarlı ağrıların tedavisinde yardımcı görevi görüyor ve iyileşme sürecini hızlandırdığı söyleniyor. Yani daha çok eklem ve kas rahatsızlığı olan kişilerin Tavşanlı termal otellerini tercih etmesi gerekiyor. Bu konuda termal sular ve çamur banyosunun iyileştirici etkisinin olduğu özellikle belirtiliyor.

Tavşanlı Termal Otelleri Detayları

Tavşanlı Termal Otelleri Detayları

İşte tam olarak bu noktada devreye “Tavşanlı termal otelleri hangi hastalıklara iyi gelir?” sorusu gündeme geliyor. Bölgedeki tesislerde genel olarak sıcak mineral su banyosu ve buhar banyosu yöntemleri kullanılıyor. Dolayısıyla romatizma ve cilt hastalıklarının tedavisine iyi geldiği söyleniyor. Tavşanlı termal otelleri su sıcaklığı da değişkenlik gösteriyor. Genel hatlarıyla 42 derece ile 53 derece arasında değişen bir su sıcaklığından bahsedebilmek mümkün. Ayrıca Tavşanlı termal otelleri birçok farklı fizik tedavi merkezi de içeriyor. Aynı durum Tavşanlı kaplıca pansiyonları için de geçerli. Özel fizyoterapistler, masaj seansları, elektroterapi ve kineziterapi de bu işin kapsam alanına giriyor.

Kütahya Termal Otelleri Özellikleri

Kütahya Termal Otelleri Özellikleri

Kütahya termal otelleri, şehirdeki epey geniş bir alana yayılmış durumda. Genel hatlarıyla bölgeleri de sıralayalım:

 • Göbel
 • Hamidiye
 • Soğukçeşme Köyü
 • Gediz
 • Emet
 • Simav

Hastalıklara ve tedavi biçimine bağlı olarak Kütahya’da bölge bazlı şekilde termal otel ya da termal pansiyon seçimi yapabilirsiniz. Tavşanlı Göbel termal otelleri ya da diğer adıyla Tavşanlı Göbel kaplıcaları listede ilk sıralarda geliyor. Otellerde sunulan hizmetler; ıslak alan kullanımı, yeme-içme ve diğer birçok parametreye bağlı olarak fiyatlandırma değişkenlik gösterebiliyor. Yani Tavşanlı Göbel termal otel fiyatları da değişiyor. Dolayısıyla tüm detayları göz önünde bulundurup genel bir değerlendirmeyle seçim yapmak gerekiyor. Bölgeyi analiz etmek; size en uygun seçenekleri bulmak için Kütahya Termal Otelleri sayfasından yararlanabilirsiniz. Ayrıca Türkiye genelindeki termal otellere bakıp detaylarına erişmek için de Termal Oteller sayfasına bakabilirsiniz.

Termal Otel Seçiminde Göz Önünde Bulundurulması Gerekenler

Termal Otel Seçiminde Göz Önünde Bulundurulması Gerekenler

Termal otel seçerken öncelikle hastalığa göre bir bölge belirlemek şart. Yani eklem hastalıklarından şikayetçiyseniz bu tip bir seçim yapmalısınız. Bu sırada su sıcaklığı devreye giriyor elbette. Çünkü su sıcaklığına bağlı olarak tedavi yöntemleri değişebiliyor. Öte yandan hijyen, Sağlık Bakanlığı tarafından verilmiş olan onay, fizik tedavi merkezleri ve yeme içme servisleriyle birlikte ek hizmetler devreye giriyor.

Tavşanlı Termal Otelleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Tavşanlı bölgesinde Covid sertifikalı tesisler var mıdır?
Tavşanlı bölgesindeki Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı Güvenli Turizm Sertifikalı otelleri Tavşanlı Termal Otelleri - En Uygun Tavşanlı Kaplıca Otel Fiyatları sayfamızda bulunan filtre alanını kullanarak filtreleyebilir, size en uygun tesisleri inceleyebilirsiniz.
Tavşanlı Termal Otelleri için en popüler tesis özellikleri nelerdir?
Tavşanlı Termal Otelleri için en popüler tesis özellikleri: Kahvaltı dahil.
Tavşanlı Termal Otelleri için ödeme yöntemleri nasıldır?
Tavşanlı Termal Otelleri için Otelde ödeme,taksitli ödeme seçenekleri bulunan tesisleri filtre alanımızı kullanarak inceleyebilirsiniz.