Tarlabaşı Otelleri

En iyi 11 otel, en uygun fiyatlar

Tarlabaşı Hakkında

Beyoğlu'nda bir semt olan Tarlabaşı, kapsamlı bir kentsel dönüşüm projesi ile yenilenen, İstanbul'un tarihi bir bölgesidir.

Tarlabaşı İstanbul, Beyoğlu'na bağlı tarihi semtlerden biridir. Dolapdere Caddesi, Tarlabaşı Bulvarı, Kasımpaşa ve Talimhane ile çevrili olan Tarlabaşı, günümüzde İstanbul'da yürütülen kentsel dönüşüm projelerinin en kapsamlılarından biri dahilinde yenilenmektedir.

İstanbul'un en eski semtlerinden biri olan Tarlabaşı, 1500'lü yılların başında yurt dışından gelen elçilerin hem elçilik binalarının hem de konutlarının yer aldığı bölge olarak kurulmuştur. Aynı zamanda Beyoğlu'nda yaşayan tüccarların ve gayrimüslim ailelerin de hem iş yerlerinin hem de evlerinin yer aldığı semttir Tarlabaşı. Bu nedenle semtteki mimari yapı İstiklal Caddesi'ndeki binaların mimarisine oldukça benzer.

Tarlabaşı, İstanbul'daki sosyal olaylardan oldukça etkilenen bir semt olmuştur. Bunların en önemlilerinden biri Varlık Vergisi'dir. Gayrimüslim nüfusa uygulanan bu ağır vergilerden sonra bu kesim sahip olduğu mal varlığının neredeyse tamamını kaybetmiş ve ülkeyi terk etmiştir. Tarlabaşı da terk edilen semtlerden biri olmuştur.

1960'lı yıllarda Anadolu'dan İstanbul'a başlayan göç dalgası ile de İstanbul Tarlabaşı bu dönemde şehirde en çok göç alan bölgelerden biri olmuştur. Tarlabaşı için en önemli olaylardan biri ise 1980'li yıllarda Tarlabaşı Caddesi'nde tarihi nitelikli 350 binanın yıkılıp semtin Tarlabaşı Bulvarı ile çevrilmesi ve Taksim'den tam anlamıyla koparılması olmuştur. Bu dönemden itibaren Tarlabaşı İstanbul kendi içine kapanmış ve kapalı bir yer haline gelmiştir.

Geçtiğimiz yıllara dek şehrin en izole ve kapalı bölgelerinin başında gelen Tarlabaşı, kentsel dönüşüm projesi kapsamında günümüzde yenilenen bir semt haline gelmiştir. Kentin bu tarihsel bölgesi alanında uzman kişilerden oluşan bir ekip tarafından hem fiziki olarak yenilenmekte hem de sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda semte değer katmaktadır. Proje toplam 9 adadan oluşmakta ve 20 bin m2'lik bir alanı kapsamaktadır. Tarlabaşı projesi kapsamında semtte yer alan binalar restore edilmekte, semtin ekonomik, sosyal ve kültürel hayatını canlandıracak yeni alanlar yaratılmaktadır.

Tarlabaşı Gezilecek Yerler

Tarlabaşı Otel Fiyatları

Geçtiğimiz yıllara dek Tarlabaşı, şehirden resmen izole olmuş ve içine kapanmış bir semt olarak bir kenarda duruyordu. Beyoğlu sakinlerinin unuttuğu bu semt, geniş bir kentsel dönüşüm projesi kapsamında yenileniyor. İstanbul'un en tarihi bölgelerinden biri olan Tarlabaşı, proje tamamlandığında hem sosyal, hem kültürel, hem de ekonomik anlamda bir hayli değer kazanmış olacak. Tarlabaşı projesi ile birlikte semtte bulunan tüm binalar restore edilerek, semtin ekonomik, sosyal ve kültürel hayatına canlılık getirilmesi ve yeni alanlar yaratılması hedefleniyor.

Gravis Suites Beyoğlu

Tarlabaşı - Otel - 1 Misafir Yorumu

Gravis Suites; İstanbul ilimizin Beyoğlu ilçesinde konumlanmış olan bir işletmedir. Konforlu konaklama birimleri ile ve tam donanımlı birimlerle hizmet vermektedir. Açık adresi Hüseyinağa Mahallesi, Ekrem Tur Sokak, No: 10'dır. Tarlabaşı'nda bulunan Gravis Suites; İstanbul'un en canlı ve hareketli eğlence merkezlerinden olan İstiklal Caddesi'ne yalnızca 200 metre mesafededir. Yürüyerek rahatlıkla ulaşabileceğiniz bu yerde restoran ve kafelere oturup leziz yemekleri tadabilir, bara oturup alkol tüketebilir veya mağazaları gezerek alışveriş yapabilirsiniz. Restore edilmiş olan cumbalı klasik bir binada hizmet veren bu tesis 7 gün 24 saat resepsiyon hizmeti sunmaktadır. Bu sayede sorunlarınıza günün her saati çözüm bulabilir, dilek – şikayetlerinizi iletebilir, hizmetler hakkında...

İşte bu projenin bir getirisi de, Tarlabaşı'nda çoğalan yeni konaklama alternatifleri. Beyoğlu'nun yeni yüzü olmaya aday Tarlabaşı'nda 3 ve 4 yıldızlı otellerden apart otellere kadar pek çok seçenek yer alıyor.

Konak Taksim Suites Beyoğlu

Tarlabaşı - Butik Otel - 3 Misafir Yorumu

Konak Taksim Suites, İstanbul'un kalbinin attığı Taksim'in yanı başında yer alan Tarlabaşı'nda konuklarına kapılarını açmaktadır. Taksim Meydanı'na 50 metre, İstiklal Caddesi'ne 20 metre uzaklıktaki tesis, restorasyonu tamamlanan tarihi bir binada konuklarını ağırlamaktadır. Tesisin tüm konaklama birimleri Wi – Fi bağlantılı kablosuz internet ağı ile donatılmıştır. Konak Taksim Suites'in modern ve konforlu odalarının tamamında klima yer alır. Odalarda vakit geçiren misafirlerin rahatı düşünülerek çay – kahve seti, elektrikli su ısıtıcısı, mini bar ve uydu kanallarının yayını bulunan televizyon sağlanmıştır. Temiz banyo havluları tesis tarafından odalarda temin edilmiştir. Konaklama birimlerinin tamamında saç kurutma makinesi, ücretsiz duş malzemeleri ve terliklerle donatılmış özel...

Birbiri ardına açılan Tarlabaşı otelleri, bu bölgeyi kısa bir süre içerisinde İstanbul'un en yeni ve en gözde konaklama adreslerinden biri haline getirecek.

İstanbul Rainbow Suites Beyoğlu

Tarlabaşı - Apart Otel - 3 Misafir Yorumu

İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde bulunan İstanbul Rainbow Suites, İstanbul'un kalbinin attığı bir noktada yer alıyor. Toplam 6 odasıyla hizmet veren İstanbul Rainbow Suites'in odalarında özel bir banyo, buzdolabı, eşya dolabı, fön makinesi, kasa, klima, mini bar, ocak ve televizyon bulunuyor. Ayrıca tesis, 24 saat açık resepsiyon ve internet hizmeti de sağlıyor. İstanbul Rainbow Suites, evcil hayvan da kabul ediyor. İstanbul Rainbow Suites, Atatürk Havalimanı'na 22 km mesafede bulunuyor...

Tarlabaşı otellerinde konaklayarak, İstanbul'un tarihiyle yakından tanışma fırsatı elde edebilirsiniz. Taksim Meydanı, İstiklal Caddesi, Galata Kulesi ve Karaköy gibi İstanbul'un en önemli noktalarına yürüyerek çok kısa bir sürede ulaşım sağlayabilirsiniz Tarlabaşı otellerini tercih ederek.

Tarlabaşı otelleri, merkezi konumları ve kolay ulaşılabilir bir yerde bulunmaları nedeniyle, misafirlerine büyük bir rahatlık sağlıyor. Ayrıca Taksim Metro İstasyonu'nun yakınlığı da, sadece bu saydığımız yerlere değil, İstanbul'un diğer noktalarına da kısa sürede ulaşmanızı sağlayacaktır.

Eğer siz de, özellikle turistik gezi amaçlı İstanbul'a gelmeyi planlıyorsanız, konaklamak için Tarlabaşı'nı tercih edebilir ve Tarlabaşı otellerinden size en uygun olanında rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Tarlabaşı, İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde yer alıyor. Dolapdere Caddesi, Kasımpaşa, Talimhane ve Tarlabaşı Bulvarı ile çevrili olan Tarlabaşı'nın paralelinde ise İstiklal Caddesi bulunuyor.

İçerisindeki binaların hemen hemen hepsinin tarihi olduğu Tarlabaşı, bugünlerde geniş bir kentsel dönüşüm projesi kapsamında yenileniyor. Aslına uygun olarak yenilenen binalarla birlikte Tarlabaşı'nda bugün yeni sosyal ve kültürel alanların yaratılması amaçlanıyor.

Tarlabaşı projesi kapsamında birbiri ardında açılan oteller de, semti İstanbul'un en yeni ve en gözde konaklama bölgelerinden biri haline getirdi. Özellikle turistik gezi amaçlı olarak İstanbul'a gelen yabancı turistler, Tarlabaşı otellerine bir hayli yoğun ilgi gösteriyor.

Tarlabaşı'nın yakınlarında gezebileceğiniz ve tatilinize renk katabileceğini pek çok mekan ve semt yer alıyor. Taksim Meydanı, İstiklal Caddesi, Galata Kulesi ve Karaköy gibi İstanbul'un önemli noktalarına yürüme mesafesinde olmanın tadını çıkarabilirsiniz Tarlabaşı otellerinde konaklayarak.

Tüm bu sebepler Tarlabaşı otel fiyatlarını da doğrudan etkiliyor elbette. Otelin konumunun merkezi olması ve kolay ulaşılabilir bir yerde olması Tarlabaşı otel fiyatlarını en çok etkileyen unsurlardan biri. Bunun yanında saymış olduğumuz yerlere yakınlığı da Tarlabaşı otel fiyatlarının değişmesine neden oluyor.

Tarlabaşı otel fiyatları, kaliteli hizmet vermelerine ve her yere yakın olmalarına rağmen oldukça uygun. Her gelir düzeyine hitap eden Tarlabaşı otel fiyatları, bu anlamda misafirlerinin yüzlerini güldürüyor diyebiliriz. Hemen hemen hepsinin tarihi binalarda hizmet vermelerine ve şık mobilyalarla dizayn edilmelerine rağmen, Tarlabaşı otel fiyatları ekonomik konaklama yapmak isteyenlere hitap edebiliyor. Genel olarak 2020 Tarlabaşı otel fiyatlarının 75 TL ile 130 TL arasında değiştiğini söyleyebilirsiniz.

Siz de, özellikle turistik gezi amaçlı İstanbul'a gelmeyi planlıyorsanız, konaklamak için Tarlabaşı'nı tercih edebilir ve bütçenize uygun olan bir Tarlabaşı otelinde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Unutmayın, erken rezervasyon Tarlabaşı otel fiyatlarından daha uyguna yararlanmanızı sağlayabilir.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Tarlabaşı Otelleri İçin Sıkça Sorulan Sorular

Tarlabaşı Otelleri için en uygun fiyatlı otelleri, listeleme sayfasında "En Düşük Fiyata Göre" sırala seçeneği ile kolayca görüntüleyebilirsiniz. Hızlı erişim için şu adrese tıklayın.

Tarlabaşı Otelleri için en ucuz fiyat 79 TL. Üstelik birçok tesiste ödemenizi tesisin kendisine de yapabilirsiniz. Hızlı erişim için şu adrese tıklayın.

Tabi ki en ideal yöntem daha önce burada konaklama yapmış misafirlerin görüşlerine başvurmak. Binlerce kullanıcımız binlerce değerli yorumla size en doğru seçimi yapmanız için yol göstermiş olacaktır. Tesisleri puana göre kolayca sıralayabilirsiniz. Hızlı erişim için şu adrese tıklayın.

Her şey dahil sisteminde öncelikli olarak sabah, öğlen ve akşam yemekleri başta olmak üzere birçok hizmeti ücretsiz olarak alırsınız. Tarlabaşı için her şey dahil sisteminde çalışanları görmek için, listeleme sayfasındaki filtrede yer alan "Konaklama Tipi" alanından "Her Şey Dahil" seçeneğini işaretlemeniz yeterli. Hızlı erişim için şu adrese tıklayın.

Daha keyifli ve renkli bir tatil için gittiğiniz bölgedeki gezilecek yerleri önceden bilmekte fayda var.Tarlabaşı için gezilecek yerlerin tümüne linkten erişebilirsiniz.

Tarlabaşı yol tarifi sayfamızdan, bulunduğunuz bölgeden mesafeyi ve en hızlı rota seçeneklerini bulabilirsiniz. Eğer kendi aracınızla gitmeyecekseniz, alternatif ulaşım yolları için birçok ipucu da veriyoruz. Hızlı erişim için buradan erişebilirsiniz.

Tarlabaşı ve civarında yer alan apartların hemen hepsini listeliyoruz. Apart oteller size ev konforunda, üstelik kendi yemeğinizi yapabileceğiniz başta ocak, fırın gibi araçları temin eder. Son dönemde git gide bu yönde konaklamaya görece ekonomik de olmasından talep artıyor. Hızlı erişim için buradan erişebilirsiniz.

Tarlabaşı hava durumunu takip etmeniz, olası hava değişikliklerine hazırlıksız yakalanmamanızı sağlayacaktır. Tarlabaşı hava durumu için hemen tıklayın.

Tarlabaşı Otel Yorumları

10

Louis Appartements Galata

namık kemal erdoğan - 17 Şubat 2020, Pazartesi 11:30

Nefis odaları var

Çok güzel. Şehrin göbeğine ve her yere yakın. Nefis odaları olan bir büyük otel. Metroya çok yakın. Toplu taşımanın tamamına yakın.

9

Eymen Palace

Osman sardınç - 20 Aralık 2019, Cuma 14:47

Konakladığım en iyi otellerden

Taksim bölgesini sık sık ziyaret eden bir gezgin olarak konakladığım en iyi otellerden birisi. Hem ucuz hem de temiz ve güvenli. Konum olarak İstiklal Caddesi'ne 20 metre, toplu ulaşıma çok yakın mesafede. Kesinlikle fiyat performans değerinin hakkını veren bir mekan. Eğlence yerlerinin içinde bulunması da ayrıca tercih sebebi.

10

Rüzgar Suite Apart

Zeynep karaca - 24 Kasım 2019, Pazar 20:45

Çok temiz ve çok ilgili

Bir gece kaldım. Çok da tereddüt ettim fakat yanılmışım. Çok temiz ve çok ilgili oldular. Çok teşekkür ediyorum tekrar görüşmek üzere.

9

Hotel Morione Karaköy

Hülya Çelik - 14 Kasım 2019, Perşembe 10:24

Harika

Tek kelime ile harika bir otel. Hem konum olarak hem de hizmet olarak paha biçilemez. :)

10

White Swan Suites

Pınar Ünlü - 3 Ekim 2019, Perşembe 10:38

Harika bir oteldi

Son derece şık döşenmiş, kaliteli, harika bir oteldi. 4 gün konakladım, çok memnun kaldım. Temizliği, konumu ve işletmecisinin misafirperverliği ilk sıraya koyacağım memnuniyetlerden olabilir.

10

Sunset Aparts

MohammadHassan Ansari - 2 Ekim 2019, Çarsamba 16:12

Pictures are true

The receptionists were so helpful as they are ready to guide you around the area. They also tried to provide us everything we need to the best of their services. Pictures are true.

10

Elysium Residence Taksim

Meltem Kağıt - 22 Eylül 2019, Pazar 15:20

Oldukça ilgililer

Cihan Bey oldukça ilgili davrandı. Daireler de gayet güzeldi ve temiz haldeydi. Taksim Meydanı'na yakın olduğu için ücretsiz park olması da çok büyük avantaj sağladı.

10

Vita Suites Karaköy

Selçuk Çakmak - 11 Eylül 2019, Çarsamba 03:21

Çok güzel konaklama imkanı

Sade, şık ve kaliteli bir restorasyon gerilmiş. Çok güzel bir konaklama imkanı. Konum için de gayet lokal. İyi günlerde...

10

The Marmara İstanbul Taksim

Sıddık Yılmaz - 1 Eylül 2019, Pazar 00:32

Rahat bir ortam

2 sene önce yeğenimle gelmiştik. Çok keyifli, süper bir otel. Rahat bir ortam, evinizde gibisiniz.

10

Nuevas Suites

Serdar özel - 30 Ağustos 2019, Cuma 00:49

Temiz bir yer

İlk defa Taksim'de konakladık; fakat endişeli olduk ama çok güzel, temiz bir yer. Ayrıca personel çok yardımcı oldu.