Ship Ahoy

  • Muğla / Bodrum / Göltürkbükü
  • Ship Ahoy Türkbükü, Bodrum

Ship Ahoy

Beldemizin adı Göltürkbükü...

Geçen sene Tibet’teki rehberimiz bize Tibet’in kutsal sayısının 108 oldugunu söyledi. "Kızlarımız düğünlerde saçlarını 108 örgüyle örer, 108 boncuklu tesbihlerimiz vardır ve 1 artı 8 kutsal 9’a varır" dedi. Çok heyecanlandım çünkü "Ship Ahoy" kapı numarası 108’dir ve o kararmış paslı 108 her baktığımda beni heyecanlandırır. "Ship Ahoy" işletmesini 10 sene önce Zafer Tarlan’a emanet ettim. O da sağ kolu Cemal Yara ve ekibi ile bu özel yeri emanete ihanet etmeden götürüyor ve beni gururlandırıyor.

Orada neler değişti diye soruyorsunuz. Akşamüstü saatlerinde ve yemekte DJ Meto yine her nesilce sevilen parçaları seçiyor. 12’den sonra ise, başımızın tacı, artık idareyi ele alan (biliyorum çünkü torunlarım da bu gruba dahil) gençliğin müziğini çalıyor. Artık iskele üstünde gitarlar çalınmıyor ve gençlerin müziği, felsefi tartışmaların yapılamayacağı desiballerde. Sağ olsunlar varolsunlar ve savaş görmesinler diye dua ediyorum.

Tabii daha değişen çok şey sayabiliriz fakat ilerleyen zamanı durduramayız ve değişen değer ölçülerinin eskilerinin mi yenilerinin mi doğru olduğuna gülümseyerek bildiğini okuyan doğa karar verecek.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın