Rumelihisarı İskele Restaurant

₺ ₺ ₺ ₺
Deniz Mahsülleri + 3
Bu restaurant menüleri Deniz Mahsülleri,Türk Mutfağı,Tatlı mutfak türlerinden oluşmaktadır.
+ 7 Fotoğraf
2/5
Ortalama
4 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Rumelihisarı İskele Restaurant Hakkında

Muhteşem boğaz manzarası ve denizle kucak kucağa konumuyla Türkiye Denizcilik İşletmelerine ait eski Rumelihisar Vapur İskelesi binası uzunca bir süredir İstanbullu’ların gözde mekanı İskele Balık Restaurantı olarak konuklarını ağırlamaktadır. Boğaz içinin en eski iskelelerinden biri olup tarihi hüviyet taşıyan Rumelihisar’ı Vapur İskelesi binasının büyüsü tam da bu noktada kendini gösterir. Aslına uygun olarak restore edilen binanın önünde vapurların yanaşmaları ve yolcuların inip binmeleri için deniz üzerine çakıl kazıklar üstüne inşa edilen bölüm, restaurantımızın gözbebeği "TERAS" bölümünü oluşturmaktadır.

Yorum / Değerlendirme

2/5
Ortalama
4 değerlendirme
Rumelihisarı İskele Restaurant
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
0/5 Çok Kötü
21.09.2016
Misafir
Pahalılıkta kendilerini aşmışlar
Rumelihisarı’nda faaliyet gösteren bu mekan herhalde manzarasına güvenerek fiyatlarını abartmış. 5 kişi 1.70’lik rakı içip 5 meze ve 2 sardalya balık söyledik, inanmayacaksınız ama 650 TL yemek bedeli 40 TL kuver 65 TL servis bedeli olarak 755 TL hesap geldi. Hesabı incelerken servis bedelini yemek bedeli içine yazarak iki kez servis bedeli almaya kalkıştıklarını da gördük. Adamlar kendilerini aşmış.
1/5 Kötü
07.03.2016
Misafir
Niyet iyi değil
Rumelihisarı'nda, sahilde eşinizle, dostunuzla gezintiye çıkmışken canınız iyi bir kalamar eşliğinde keyif yapmak isterse işte adresiniz bu mekan değil! Hafta içi ve akşamüzeri 5 civarı gezintimizi hadi burada sonlandıralım diyerek girdik içeri. Şefimiz sıfatımızı baştan aşağı süzerek geldi yanımıza, ayağımdaki North F. ayakkabılara (muhtemelen parlamadığı için) dudak büktükten sonra randevumuz olup olmadığını sordu. Olmadığını söyledik. 18.30’da akşam yemeği servisimiz yoğunlaşır, o saate kadar vaktiniz var gibisinden bir şeyler dedi. Zaten 2 masası dolu olan mekanda niyetimizin uzun oturmak olmadığını belirttik. Kalamarınızı yemeğe geldik zaten dedim gülerek. En başından beri orada olmamızdan pek memnun görünmeyen (o ana dek sebebin rezervasyonsuz gelmiş olmamız sandığım) servis elemanı, kısa mesafeye taksimetre açmayan taksici misali, 'ama ana yemek söylemezseniz servis açmıyoruz. Sadece meze söyleyecekseniz servisimiz yok. Hatta küçük balıklara da servis açmıyoruz. Ana yemek söylemezseniz kesinlikle servis açmıyoruz. şeklinde bir açıklama yaptı. Masa açılış alt limiti mi olur? Biz şok, çıktık mekandan. Birincisi, hukuki açıdan, sıradan bir restoran olarak sen, akmayan, kokmayan, spor günlük giysilerle, diğer müşterilere rahatsızlık vermeden, sade insan tavırlarımla içeri girdiğim anda bana servis açmak zorundasın. Ne yiyip, içeceğim sadece beni ilgilendirir. Maalesef ortada maddi bir mağduriyet olmadığından tüketici derneğine, vs. şikayet edemiyoruz. Deseler ki rezervasyonsuz alamıyoruz, prensip der bir daha rezervasyonsuz gelmeyiz. Ancak niyet iyi değil. İkincisi, edep, görgü, etik gibi yazılı olmayan ama hayatı güzelleştiren şeyler vardır. Bir işletmenin gerçek kalitesini de bu ikinci kısımda yer alan tavırlar gösterir.
0/5 Çok Kötü
07.03.2016
m. aker
Niyet iyi değil
`Rumelihisarı`'nda, sahilde eşinizle, dostunuzla gezintiye çıkmışken canınız iyi bir kalamar eşliğinde keyif yapmak isterse işte adresiniz bu mekan değil! Hafta içi ve akşamüzeri 5 civarı gezintimizi hadi burada sonlandıralım diyerek girdik içeri. Şefimiz sıfatımızı baştan aşağı süzerek geldi yanımıza, ayağımdaki North F. ayakkabılara (muhtemelen parlamadığı için) dudak büktükten sonra randevumuz olup olmadığını sordu. Olmadığını söyledik. 18.30’da akşam yemeği servisimiz yoğunlaşır, o saate kadar vaktiniz var gibisinden bir şeyler dedi. Zaten 2 masası dolu olan mekanda niyetimizin uzun oturmak olmadığını belirttik. Kalamarınızı yemeğe geldik zaten dedim gülerek. En başından beri orada olmamızdan pek memnun görünmeyen (o ana dek sebebin rezervasyonsuz gelmiş olmamız sandığım) servis elemanı, kısa mesafeye taksimetre açmayan taksici misali, 'ama ana yemek söylemezseniz servis açmıyoruz. Sadece meze söyleyecekseniz servisimiz yok. Hatta küçük balıklara da servis açmıyoruz. Ana yemek söylemezseniz kesinlikle servis açmıyoruz.' şeklinde bir açıklama yaptı. Masa açılış alt limiti mi olur? Biz şok, çıktık mekandan. Birincisi, hukuki açıdan, sıradan bir restoran olarak sen, akmayan, kokmayan, spor günlük giysilerle, diğer müşterilere rahatsızlık vermeden, sade insan tavırlarımla içeri girdiğim anda bana servis açmak zorundasın. Ne yiyip, içeceğim sadece beni ilgilendirir. Maalesef ortada maddi bir mağduriyet olmadığından tüketici derneğine, vs. şikayet edemiyoruz. Deseler ki rezervasyonsuz alamıyoruz, prensip der bir daha rezervasyonsuz gelmeyiz. Ancak niyet iyi değil. İkincisi, edep, görgü, etik gibi yazılı olmayan ama hayatı güzelleştiren şeyler vardır. Bir işletmenin gerçek kalitesini de bu ikinci kısımda yer alan tavırlar gösterir.
5/5 Mükemmel
05.01.2016
Lutfu
Yemekler ve servis
Mükemmel yemekler ve servis.