Rumelihisarı İskele Restaurant, Rumelihisarı

Rumelihisarı İskele Restaurant

  • İstanbul / Sarıyer / Rumelihisarı
  • Yahya Kemal Cad. No:1

Rumelihisarı İskele Restaurant

Muhteşem boğaz manzarası ve denizle kucak kucağa konumuyla Türkiye Denizcilik İşletmelerine ait eski Rumelihisar Vapur İskelesi binası uzunca bir süredir İstanbullu'ların gözde mekanı İskele Balık Restaurantı olarak konuklarını ağırlamaktadır.

Boğaz içinin en eski iskelelerinden biri olup tarihi hüviyet taşıyan Rumelihisar'ı Vapur İskelesi binasının büyüsü tam da bu noktada kendini gösterir. Aslına uygun olarak restore edilen binanın önünde vapurların yanaşmaları ve yolcuların inip binmeleri için deniz üzerine çakıl kazıklar üstüne inşa edilen bölüm, restaurantımızın gözbebeği "TERAS" bölümünü oluşturmaktadır.

3 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
3
Pahalılıkta kendilerini aşmışlar
1

-

Rumelihisarı'nda faaliyet gösteren bu mekan herhalde manzarasına güvenerek fiyatlarını abartmış. 5 kişi 1.70'lik rakı içip 5 meze ve 2 sardalya balık söyledik, inanmayacaksınız ama 650 TL yemek bedeli 40 TL kuver 65 TL servis bedeli olarak 755 TL hesap geldi. Hesabı incelerken servis bedelini yemek bedeli içine yazarak iki kez servis bedeli almaya kalkıştıklarını da gördük. Adamlar kendilerini aşmış.

3
Niyet iyi değil
1

-

Rumelihisarı'nda, sahilde eşinizle, dostunuzla gezintiye çıkmışken canınız iyi bir kalamar eşliğinde keyif yapmak isterse işte adresiniz bu mekan değil! Hafta içi ve akşamüzeri 5 civarı gezintimizi hadi burada sonlandıralım diyerek girdik içeri. Şefimiz sıfatımızı baştan aşağı süzerek geldi yanımıza, ayağımdaki North F. ayakkabılara (muhtemelen parlamadığı için) dudak büktükten sonra randevumuz olup olmadığını sordu.. Devamını Göster

3
Yemekler ve servis
10

-

Mükemmel yemekler ve servis.