Pertek Otelleri - Otel Fiyatları

En iyi 1 otel, en uygun fiyatlar

Pertek Otel Fiyatları

Pertek yıl boyunca iş için gelenler ya da gezginler tarafından ziyaret edilmektedir. Gelenlerin ise konaklamada gönül rahatlığıyla tercih edebilecekleri Pertek otelleri hizmet vermektedir.

Pertek, Tunceli ilinin güneyinde yer alır. Elazığ il merkezine en yakın ilçedir ve baraj gölü üzerinde feribot işletmeciliğine sahiptir. Elazığ Merkez önce feribot, ardından araçla 25 dakikalık yani 27 km. mesafede, Tunceli Merkez'ine ise dağlık bir yoldan 50 dakikalık yaklaşık 55 km. bir mesafededir.

Pertek bulunduğu coğrafyanın da etkisiyle şifalı sıcak termal suyuna sahiptir. Bu termal suyu konaklama otellerinde de kullanılmaktadır. Pertek otelleri kategorisinde yer alan oteller arasında termal oteller, kent otelleri gibi büyük oteller ve küçük oteller yer almaktadır.

Bu sayfadan Pertek otelleri ve Pertek otel fiyatları ayrıntılı olarak incelenebilmektedir. Bu sayfada listelenen Pertek otelleri, otel fiyatları, fotoğrafları, iletişim bilgileri ve özelliklerine yer verilmektedir. Hatta beğendiğiniz ve konaklamak istediğiniz Peltek oteli ile iletişime geçerek ön rezervasyon da yaptırabilirsiniz.

Pertek otelleri yılın en kalabalık zamanını yaz sezonunda yaşamaktadır. Bu sebeple yaz sezonunda sizler de Pertek otelleri kategorisinde konaklamayı düşünüyorsanız tavsiyemiz kesinlikle erken rezervasyon yaptırmanız yönündedir. Erken rezervasyon yaptırarak Pertek otel fiyatları da daha ekonomik olmaktadır.

Pertek otelleri kategorisinde yer alan termal oteller de yılın yoğun zamanını kış aylarında ve bahar aylarında yaşamaktadır. Bu sebeple de bu aylarda termal otel konaklamaları için erken rezervasyon yaptırmakta fayda vardır. Böylece ekonomik fiyatlardan yararlanabildiğiniz gibi istediğiniz zaman diliminde de konaklamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

En İyi 2 Pertek Oteli

Pertek Termal Hotel Pertek

Termal Otel - Pertek - 3 Misafir Yorumu

Pertek Termal Hotel, Tunceli'ye bağlı Pertek'te konuklarını ağırlamaktadır. Bu şık termal otel, Keban Barajı ve Pertek Feribot İskelesi'ne sadece birkaç dakikalık yürüme mesafesindedir. Tesis bünyesinde tüm konaklama yapan misafirlerin kullanıma açık bir hamam, termal banyolar ve yarı olimpik kapalı yüzme havuzları vardır. Ayrıca, lüks konaklama birimleri ve termal banyolar da sunulmaktadır.

Pertek Termal Hotel'in modern bir şekilde döşenmiş odalarında klima, uydu kanallarının yayını bulunan LCD ekran TV ve mini bar yer alır. Bazı odalarda özel mutfak ve yemek alanı da bulunmaktadır. Tüm
... Pertek Termal Hotel, Tunceli'ye bağlı Pertek'te konuklarını ağırlamaktadır. Bu şık termal otel, Keban Barajı ve Pertek Feribot İskelesi'ne sadece birkaç dakikalık yürüme mesafesindedir. Tesis bünyesinde tüm konaklama yapan misafirlerin kullanıma açık bir hamam, termal banyolar ve yarı olimpik kapalı yüzme havuzları vardır. Ayrıca, lüks konaklama birimleri ve termal banyolar da sunulmaktadır.

Pertek Termal Hotel'in modern bir şekilde döşenmiş odalarında klima, uydu kanallarının yayını bulunan LCD ekran TV ve mini bar yer alır. Bazı odalarda özel mutfak ve yemek alanı da bulunmaktadır. Tüm odalarda ücretsiz Wi-Fi bağlantılı kablosuz internet ağı mevcuttur.

Tesis bünyesindeki açık büfe ve alakart restoranında Türk yemekleri servis edilmektedir. Konuklar tesisin Keban Barajı manzaralı bu şık restoranda Türk yemeklerinin ve yöresel lezzetlerin tadına bakabilirler. Misafirler için SPA alanında termal havuzlar, sauna ve Fin hamamı sunulmaktadır. Otelde su kaydıraklı kapalı aquapark da bulunmaktadır.

Elazığ Havalimanı, tesise 35 km mesafede olup konuklar otelin ücretsiz özel otopark alanından faydalanabilirler

Daha Fazla Bilgi»

Mahsume Hatun Türbesi Pertek

Kent Oteli - Pertek - 1 Misafir Yorumu

Tunceli'nin Pertek ilçesindeki tarihi yapılardan biri olan Mahsume Hatun Türbesi, kitabesinin bulunmamasından dolayı kim tarafından ve hangi yıl yapıldığı hakkında kesin bilgiler yoktur.

Çevresinde bulunan diğer türbelerle aynı mimari yapıya sahiptir. Bu sebepten dolayı diğer türbeler incelendiğinde Mahsume Hatun Türbesi'nin XV. veya XVI. yüzyılda yapıldığı tahmin edilmektedir.

Günümüze harap bir şekilde gelen türbe, halk tarafından Besime Hatun Türbesi olarak da adlandırılmaktadır
... Tunceli'nin Pertek ilçesindeki tarihi yapılardan biri olan Mahsume Hatun Türbesi, kitabesinin bulunmamasından dolayı kim tarafından ve hangi yıl yapıldığı hakkında kesin bilgiler yoktur.

Çevresinde bulunan diğer türbelerle aynı mimari yapıya sahiptir. Bu sebepten dolayı diğer türbeler incelendiğinde Mahsume Hatun Türbesi'nin XV. veya XVI. yüzyılda yapıldığı tahmin edilmektedir.

Günümüze harap bir şekilde gelen türbe, halk tarafından Besime Hatun Türbesi olarak da adlandırılmaktadır

Daha Fazla Bilgi»