Yeni Foça bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Yeni Foça Gezilecek Yerler

Ufacık çarşısı, balıkçı barınağı ve iki adet plajıyla Yeni Foça, İzmir’in az keşfedilmiş şirin bir tatil beldesi…Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Yeni Foça Gezilecek Yerler

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Yeni Foça Öğretmenevi

"Manzara güzel"

9.0

Misafir yorumu

1 yorum

Yeni Foça Tarihi Mekanlar

Ufacık çarşısı, balıkçı barınağı ve iki adet plajıyla Yeni Foça, İzmir'in az keşfedilmiş şirin bir tatil beldesi…
Eğer yaz tatili anlayışınız çılgın kalabalıktan uzak, sessiz, sakin ve olabildiğince huzursa, Yeni Foça sizin için biçilmiş kaftan. İzmir'e 65 km mesafede bulunan bu şirin tatil beldesi, sükunet içerisindeki atmosferiyle görenleri kendine hayran bırakmayı başarıyor. Oldukça küçük olması dolayısıyla gezilecek yerleri de bir hayli azdır Yeni Foça'nın. Bu nedenle Yeni Foça gezilecek yerleri tamamladıktan sonra Eski Foça'nın güzelliklerine de zaman ayırabilirsiniz.

Plajlar: Yeni Foça'da 2 tanecik plaj bulunuyor. Bunlardan biri halk plajı. Bu plajı daha çok çocuklu aileler ve emekliler tercih ediyor. Diğeri ise Burunucu olarak isimlendirilen bölgede yer alıyor. Buradaki plaj ise genellikle gençlere hitap ediyor.

Fatih Sultan Mehmet Valide Camii: Yeni Foça'da, merkez çarşı içerisinde yer alan Fatih Sultan Mehmet Valide Camii, eskiden kiliseymiş ve Fatih Sultan Mehmet tarafından camiye dönüştürülmüş. 15. yüzyıldan kalma bir eser olan Fatih Sultan Mehmet Valide Camii, Yeni Foça tatilinizde görebileceğiniz bir yer.

Rum Mezarlığı: Yeni Foça'da görülmesi gereken etkileyici bir tarihi mekan Rum Mezarlığı. Eğer tarihi gezilerden hoşlananlardansanız, Rum Mezarlığı bu anlamda tüm beklentilerinizi karşılayacaktır.

Foça Yel Değirmenleri: Eski Foça ile Yeni Foça arasında kalan Foça Yel Değirmenleri, gerçekten de görülmeye değer. Foça'ya geldiğinizde görmeden dönmemeniz gereken yerlerden biri olan Foça Yel Değirmenleri'ne mutlaka zaman ayırmanızı tavsiye ediyoruz.

1 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
1
Manzara güzel
9

-

Kalınabilecek bir yer. Temiz, güler yüzlü hizmet anlayışıyla karşılayan görevliler… Manzara ve ulaşım güzel.