Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Turunç Gezilecek Yerler

Turunç civarında görülmesi gereken 4 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Turunç Koyu

Turunç Koyu

Ücretsiz
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(2 yorum)
Muğla
Turunç Halk Plajı
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(2 yorum)
Muğla
Amos Koyu

Amos Koyu

Ücretsiz
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(1 yorum)
Muğla
Amos Antik Kenti
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(1 yorum)
Muğla

4 mekandan 4 tanesi gösteriliyor

Turunç Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Muğla şehri sahip olduğu ılıman iklim koşulları, su kaynakları ve elverişli coğrafyası ile tarihin çok eski zamanlarından beri çeşitli topluluklar tarafından bir yerleşim yeri olarak kabul ediliyor. Tatilini Muğla’da geçirmek isteyen yerli ve yabancı turistlerin karşısına pek çok değerli ilçe ve belde çıkıyor.

Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı olan Turunç, bu bağlamda özellikle sakin ve dingin bir tatil geçirmek isteyen misafirlerimize önerebileceğimiz bir belde oluyor.

Marmaris Turunç gezilecek yerler listesi içerisinde karşımıza engin bir seçenekler denizi çıkmasa da misafirlerine sunduğu az sayıdaki seçenek bile beldenin tercih edilen tatil yöreleri arasında üst sıralara çıkmasına yardımcı oluyor.

Turunç Koyu: Turunç doğal güzellikleri denince, tatilcilerin aklına pek tabii ki bu muhteşem beldenin plajları geliyor. Bu bağlamda bölge ile aynı adı taşıyan Turunç Koyu, Turunç gezilecek yerler listesinin en önemli durağı olarak karşımıza çıkıyor.

Eski bir balıkçı kasabası olarak karşımıza çıkan Turunç’un bu mükemmel doğaya sahip olan koyu, bölgedeki tekne ve gezi yatlarının uğrak mekanları arasında da bulunuyor. Eğer sizler Turunç plajları arasında denize girmenize olanak sağlayacak bu koyu ziyaret etmek isterseniz bölgeye düzenlenen tekne turlarını tercih edebilirsiniz.

Bununla birlikte bir akvaryum gibi berrak yapısı ile beğeni toplayan Turunç koyları ve plajlarına ulaşmak için şehir içi ulaşım araçları seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz.

Turunç gezilecek yerler listesi oluştururken, kocaman bir gününüzü Marmaris’in bu eşsiz mekanına ayırmanızı tavsiye ediyoruz. Mavi bayraklı bir plaj statüsünde bulunan bu koyu ziyaret ettiğinizde bu eşsiz koyun serin sularında yüzebilir, sevdiklerinizle deniz ve güneşin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

Bununla birlikte Turunç koyları listesinin bu değerli mekanında, gündelik ihtiyaçlarını karşılamanız için çeşitli tesis ve kafelerin bulunduğunu da hatırlatmak istiyoruz. Güne keyifli bir başlangıç yapmak için bu mekanlarda kahvaltı yapabilir, ardından Turunç plajları eşliğinde unutulmaz bir gün geçirebilirsiniz.

Turunç koyları ve plajları arasında daha fazla yeri görmek istiyorsanız, bölgeye yakınlıkları ile öne çıkan çeşitli mekanları da gezi listeleriniz içerisine almanızı öneriyoruz.

Turunç gezilecek yerler listesine yakınlıkları ile öne çıkan Kumlubük, Adaköy ve de İçmeler, Gebe Kilise Koyu gibi deniz ve plajları ile yerli ve yabancı turistler tarafından sık tercih edilen mekanları da görmeyi tercih edebilirsiniz.

Amos Antik Kenti: Turunç tarihi mekanlar arayışında olan yerli ve yabancı turistlerin karşısına Amos Antik Kenti çıkıyor. Antik çağlarda Rodos’a bağlı şehirlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkan Amos, bir tepe üzerinde bulunuyor. Helenistik dilde Amos kelimesinin anlamı ise “Ana tanrıçanın tapınağı” olarak biliniyor.

Bu kentin baş tanrısı olarak bilinen isim ise Samnios adı ile de bilinen Apollon olarak karşımıza çıkıyor.

İnşa edildiği Helenistik Dönem’den Doğu Roma’nın bölgede hüküm sürdüğü yıllara dek aralıksız bir şekilde topluluklar tarafından yerleşim yeri olarak tercih edilen Amos Antik Kenti bölgesini ziyaret ettiğinizde günümüze ulaşabilmeyi başaran en önemli yapının şehrin tiyatrosu olduğunu görüyorsunuz.

Tiyatronun oturma yerlerinin ve sahne evinin olduğu bölgelerini ayırt etmek mümkün bir şekilde karşımıza çıkıyor. 1300 kişi kapasiteli tiyatro kalıntılarına ek olarak tapınak ve de bazı heykel kaidelerinden günümüze dek ulaşabilen parçalar da kent içerisinde bulunuyor. Bunun yanı sıra Prof. E.

Bean tarafından bölgede gerçekleştirilen araştırma ve kazılar esnasında milattan önce 200’lı yıllarla tarihlendirilen kira sözleşmelerini içeren çeşitli yazıtların da bulunduğunu biliyoruz.

Tarihsever Muğla gezginleri tarafından sıkça ziyaret edilen Amos Antik Kenti, bağlı bulunduğu tepe dolayısıyla da muhteşem bir manzaraya da ev sahipliği yapıyor. Bu bağlamda bu antik kenti ziyaret etmeniz durumunda Turunç manzarasına karşı bol bol fotoğraf çekebilir, tarihin bu önemli kentinin havasını soluyabilirsiniz.

Marmaris Turunç gezilecek yerler içerisinde daha fazla tarihi mekan görmek istiyorsanız, bölgeye yakınlıkları ile dikkat çeken Physkos Antik Kenti, Loryma Antik Kenti gibi mekanları da ziyaret listeniz içerisine ekleyebilirsiniz.

Bölgede bulunan daha fazla turistik mekan hakkında bilgi sahibi olmanız için hazırladığımız Marmaris gezilecek yerler listesini inceleyerek, hayalini kurduğunuz Marmaris tatilinizi planlamaya hemen başlayabilirsiniz.

Amos Koyu: Marmaris bölgesine yaklaşık 25 dakikalık bir mesafede bulunan Amos Koyu, Turunç doğal güzellikleri listesinde dikkat çeken bir mekan olarak karşımıza çıkıyor. Sahip olduğu berrak mavi denizi ve kumlu plajı ile yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekanı olan bu koyu gezi listeniz içerisine eklemenizi tavsiye ediyoruz.

Bölgeyi ziyaret etmek isteyen misafirlerimize de koy çevresinde pek fazla tesisin bulunmadığını da hatırlatmak istiyoruz.

Turunç sahip olduğu doğası ve tarihi dokusu ile, Marmaris’in cennet güzelliğindeki mekanlarından bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Siz de keyifli bir yaz tatilini sade ve dingin bir hava içerisinde geçirmek istiyorsanız Turunç gezilecek yerler listesi içerisinde bulunan bu mekanları ziyaret rotanız içerisine ekleyebilirsiniz. Bölgeyi dilerseniz günübirlik gezilerin esnasında tercih edebilirsiniz.

Bununla birlikte günden güne daha çok turist tarafından tercih edilmeye başlanan Turunç bölgesinde konaklamak istiyorsanız karşınıza çeşitli seçenekler de çıkıyor. Turunç otelleri ve pansiyonları listesine bir göz atmak için sitemizden faydalanabilirsiniz.

Turunç otelleri arasından bütçenize ve zevklerinize göre en doğru olanı seçerek tam hayalini kurduğunuz tatile keyfinize göre bir başlangıç yapabilirsiniz. Sizlere keyifli bir Turunç tatili diliyoruz.

Turunç Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Turunç için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
Turunç için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : Turunç Halk Plajı, Amos Koyu, Amos Antik Kenti, Turunç konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Turunç için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Turunç için gezilecek ücretsiz yerler : Turunç Koyu, Turunç Halk Plajı, Amos Koyu, Turunç konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Turunç için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Turunç için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Turunç Koyu, Turunç Halk Plajı, Amos Koyu, Turunç konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Turunç için gezilecek yerler nelerdir?
Turunç için gezilecek yerler : Turunç Koyu, Turunç Halk Plajı, Amos Koyu, Turunç konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.