Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Kalkan Gezilecek Yerler

Kalkan civarında görülmesi gereken 6 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Fırnaz Koyu

Fırnaz Koyu

Ücretsiz
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Antalya
Bezirgan Yaylası
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Antalya
İslamlar Köyü
Yerleşkeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(2 yorum)
Antalya
Mavi Mağara

Mavi Mağara

Ücretsiz
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
(1 yorum)
Antalya
Kaputaş Plajı
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme4.8/5 Mükemmel
(18 yorum)
Antalya
Patara Antik Kenti
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(1 yorum)
Antalya

6 mekandan 6 tanesi gösteriliyor

Kalkan Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler İçin Yapılan Yorumlar
5/5 Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
02.12.2019
Merve
Kaputaş Plajı için yapılan yorum
Maldivler tadında
Kaş'a gittiğinizde ne yapıp ne edip mutlaka gidin. Yaşayan bir kartpostal gibi. Virajlı yollarda ilerlerken cennetten bir köşe gibi birden insanın karşısına çıkıyor. Ekimde gittiğim için kalabalık değildi ama tahminim yazın biraz kalabalık olabilir. Bembeyaz bir kumsalı ve Maldivler tadında turkuaz-beyaz bir denizi var. İçeride giyinme kabinleri ve bir kafe mevcut.

Kalkan Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Her yıl dünyanın her yerinden binlerce kişiyi kendine çekecek kadar güzel bir beldemiz Kalkan. Gerek doğal güzellikleri gerekse kültürel ve tarihi zenginliğiyle hem dinlenmek hem de eğlenmek isteyen turistler için ideal olan Kalkan gezilecek yerler açısından da sayısız seçenek sunuyor.

Antalya’ya bağlı bir belde olan Kalkan’a Dalaman Havalimanı'ndan yaklaşık bir ila iki saat süren bir yolculukla kolayca ulaşılıyor. Gezi rotasına bu şirin beldeyi eklemek isteyenler için bir Kalkan'da gezilecek yerler rehberi oluşturmak istedik. Antalya Kalkan otelleri rehberimiz ise size en uygun konaklama seçeneğini bulmanız için hazırlandı.

Şimdiden herkese iyi tatiller dileriz!.

Patara Antik Kenti: Likya Birliği’nin başkenti olan Patara, Antalya Kalkan gezilecek yerler listesinin olmazsa olmazlarından elbette. Tarihi ve arkeolojik açıdan çok önemli bir yer olan Patara Antik Kenti bünyesindeki kazılara 1988 yılında başlanmış. Dönemin en önemli limanlarından birine sahip olan antik kent tarih boyunca önemli bir ticaret merkezi olmuş.

Antik kente giriş Roma dönemine ait muhteşem bir yapı olan zafer takından yapılıyor. Kentin güney tarafındaki tiyatro ise gerçekten görülmeye değer güzellikte. Kentte ayrıca aralarında hamam, tapınak, ana cadde ve ambar gibi yapıların kalıntıları da görülebilmekte.

Üstelik Kaş Kalkan gezilecek yerler arasında ön sıralarda yer alan Patara Antik Kenti’nin hemen yakınında bulunan kumsalda carretta carettaları da gözlemleyebilirsiniz. .

İslamlar Köyü: Kaya mezarları ve değirmenleri ile ünlü olan İslamlar Köyü Antalya Kalkan'da gezilecek yerler arasında sayılabilecek güzelliklerden bir diğeri. İslamlar Köyü’ne giden yol birçok kaya mezarının görülebildiği bir güzergah. Muhteşem Kalkan manzarasına hakim olan köyde konaklama imkanları da mevcut.

Sıcaktan bunalan Kalkan gezginleri bir günlerini de yaylada bulunan bu güzel köyü gezmeye ayırabilirler.

Mavi Mağara: Kaş Kalkan'da gezilecek yerler arasında bir diğeri de Kalkan'a yaklaşık altı kilometre uzaklıkta yer alan Mavi Mağara. 1972 yılında bulunmuş olan mağara yaklaşık 50 metre uzunluğunda ve 40 metre genişliğinde olan oldukça büyük bir mağara.

Birçok odacık ve kanaldan oluşan geniş mağaranın adı ise mağarayı masmavi bir görünüme kavuşturan etkileyici ışık huzmelerinden geliyor. Mağara mercanlar ve canlı çeşitliliği açısından da zengin bir yer aynı zamanda. Bölgeye düzenlenen tekne turlarıyla bu güzel mağarayı keşfedebilir, serin sularının tadını ücretsiz çıkarabilirsiniz!.

Kaputaş Plajı: Kalkan tarihi mekanlar açısından zengin olduğu gibi elbette muhteşem plajlarıyla da dünya çapında ünlü bir belde. Kalkan turistik yerler arasında en popülerlerden biri olan Kaputaş Plajı Kaş ile Kalkan arasındaki yol üzerinde yer alıyor.

Yumuşacık kumları ve turkuaz rengi sularıyla cenneti anımsatan bu plaj Türkiye'nin pek çok tanıtım filminde kullanılan en ünlü turistik sembollerinden biri de aynı zamanda.

Fırnaz Koyu: Mavi tur rotalarının en popüler uğrak noktalarından biri olan Fırnaz Koyu için Kalkan’ın incisi desek yanlış olmaz. Koruma kapsamında olan bu bakir koyda hiçbir tesis bulunmuyor. Muhteşem deniziyle ünlü Fırnaz Koyu ayrıca gençleştirip güzelleştirdiğine inanılan çamur banyosu imkanı da sunuyor.

Yemyeşil ormanlık alanla çevrili koy aynı zamanda dalış da yapılabilen bir bölge.

Bezirgan Yaylası: Kalkan’a yaklaşık 15 kilometrelik bir mesafede bulunan Bezirgan Yaylası 500 metre yükseklikte yer alıyor. Muhteşem bir Akdeniz manzarasının ayaklar altına serildiği bu güzel yaylada Bezirgan Köyü de bulunuyor. Muhteşem taş evleri ve ulu çınar ağaçlarıyla gerçekten de görülmeye değer bir yer bu köy.

Likya Yolu üzerinde yer alan bu güzel yaylada tarihi Bezirgan ambarlarını da görmek mümkün. Köye oldukça yakın bir mesafede ise Pirha Antik Kenti bulunuyor.

Kalkan Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kalkan için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
Kalkan için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : Patara Antik Kenti, Bezirgan Yaylası, Mavi Mağara, Kalkan konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Kalkan için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Kalkan için gezilecek ücretsiz yerler : İslamlar Köyü, Patara Antik Kenti, Kaputaş Plajı, Kalkan konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Kalkan için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Kalkan için gezilecek kalabalık gruplara yerler : İslamlar Köyü, Patara Antik Kenti, Bezirgan Yaylası, Kalkan konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Kalkan için gezilecek yerler nelerdir?
Kalkan için gezilecek yerler : İslamlar Köyü, Patara Antik Kenti, Kaputaş Plajı, Kalkan konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.