Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Patara Antik Kenti
Patara Antik Kenti - Görsel 1
Patara Antik Kenti - Görsel 2
Patara Antik Kenti - Görsel 3
Patara Antik Kenti - Görsel 4
5 Fotoğraf
5/5
Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Patara Antik Kenti Hakkında

Antalya-Kaş yaz turizmi açısından oldukça önemli bir şehirdir. Koyları, plajları, kumu, güneşi ve doyulmaz tarihi kalıntıları ve tüm bunların arasında kendini gösteren Patara Antik Kenti… Fethiye-Kalkan arasında konumlanmış olan Patara Antik Kenti, yapılan son arkeolojik kazılar sonucunda M. Ö. Vll.

yüzyıla ait olan paraların ve seramik parçalarının bulunmasının ardından tanin çok daha tarihinin daha eskilere dayandığı kanıtlanmıştır. Likya'nın en önemli ve en eski antik yerleşim alanlarından biridir ve Xanthos vadisinde denize açılan tek yer olmuştur döneminde. Masalsı bir yapıya sahiptir Patara. Biraz da fantastiktir.

Mitolojide Güneş tanrısı Apollon'un doğduğu yer olarak geçmektedir. Yaşanmışlıklarıyla ve masal tadında hikayeleriyle günümüze kadar getirdiği kalıntıları arasında yolculuk yapmak tüm izlere şahit olmanızı sağlayacak. Pınara Ören Yeri\'ni, Patara Antik Kenti\'ni ve Saklıkent Kanyonu\'nu da ziyaret edip keyifli keşif yolculuğunuza devam edebilirsiniz. Kaş

için keyifli bir planlama yapmak istiyorsanız Kaş otelleri adresini ve Kaş gezilecek yerler adresini ziyaret etmeyi unutmayın.

Yorum / Değerlendirme

5/5
Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
Patara Antik Kenti
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?