İkizdere bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

İkizdere Gezilecek Yerler

Dağlarında gür ormanları barındıran ve bu nedenle oksijen açısından zengin olan İkizdere’de, dağ zirvelerinde çarpıcı güzellikteki buzul gölleri yer alıyor.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
İkizdere Gezilecek Yerler

Toplam 4 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Anzer Yaylası

"Anzer Yaylası’na gitmek istiyorum"

"Görülmeye değer"

10

Misafir yorumu

5 yorum

Ovit Yaylası

"Ovit Yaylası"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Çağrankaya Yaylası

"Muhteşem bir gün batımı"

10

Misafir yorumu

1 yorum

İkizdere Tarihi Mekanlar

Dağlarında gür ormanları barındıran ve bu nedenle oksijen açısından zengin olan İkizdere'de, dağ zirvelerinde çarpıcı güzellikteki buzul gölleri yer alıyor.
Kaçkar Dağları'nın eteklerinde yer alan İkizdere, özellikle doğa turizmi tercih edenlerin uğrak adresleri arasında yerini alıyor. Dağlarında gür ormanları barındıran ve bu nedenle oksijen açısından zengin olan İkizdere'de, dağ zirvelerinde çarpıcı güzellikteki buzul gölleri yer alıyor. Yöreye özgü ahşap evleri, gökyüzüne yakın hissettiren yaylaları, baş döndüren tertemiz havası, leziz yemeklere ev sahipliği yapan zengin mutfağı ve neşeli insanları ile unutamayacağınız bir tatil vaad ediyor size İkizdere.

Çağrankaya Yaylası: Rize İkizdere'de yer alan Çağrankaya Yaylası, büyüleyen güzelliği ve tertemiz havası ile dikkat çekiyor. Genellikle bahar ve yaz aylarında yoğun ilgi gören yayla, özellikle sis çöktüğü anlarda nefes kesen bir manzara sunuyor ziyaretçilerine. Gökyüzüne, bulutlara yakın hissedeceğiniz bir cennet olan Çağrankaya Yaylası, onu keşfetmeniz için sabırsızlıkla bekliyor.

Rize: Karadeniz'in masalsı şehirlerinden biridir palmiye ağaçlarıyla, uçsuz bucaksız çaylıklarıyla, portakal çiçeği kokan sokakları ve masmavi denizi ile kartpostaldan fırlayıp gelmiş gibi görünen Rize. Ne mavi hasrettir yeşile, ne de yeşil hasrettir maviye bu şehirde. Neşeli Karadeniz insanıyla iki lafın belini kırmak, mis gibi kokan çayı birde yerinde, taptaze demlenmişken tatmak, doğanın kucağında kaybolmak ve Karadeniz'in haşin dalgaları eşliğinde sahilde yürümek istiyorsanız ilk fırsatta Rize'ye gelmelisiniz.

Şimşirli Köyü Camii: Geziniz boyunca sadece doğal güzelliklere değil, tarihi değerlere de zaman ayırmak istiyorsanız Rize İkizdere'de yer alan ve dikkat çeken yapılardan biri olan Şimşirli Köyü Camisini gezi listenize eklemelisiniz. 1853 - 1857 yılları arasında Ahmet usta tarafından ahşap yığma tekniği kullanılarak inşa edilmiştir köyün önemli yapılarından biri olan Şimşirli Köyü Camii.

Anzer Yaylası: İkizdere'ye 35 kilometre uzaklıkta yer alan Anzer Yaylası, endemik çiçek türlerinin güzelleştirdiği doğasıyla eşsiz güzellikler sunuyor ziyaretçilerine. Tabiat Ana'nın her köşesini özenerek yarattığı bu yayla ünü bölge sınırlarını aşan, damak tadını kışkırtan Anzer balının üretildiği yerdir aynı zamanda. Yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği yaylada; treeking, yamaç paraşütü ve zirve tırmanışları gibi aktiviteler de yapılmaktadır.

7 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
7
Muhteşem bir gün batımı
10

-

Muhteşem bir gün batımı, komar çiçekleri zamanında gidin, ben göremedim ama inşallah baharda bir gün kısmet olur. Peynir Kayalıkları'nın üzerine çıkın, kendinizi cennette hissedeceksiniz.

7
Anzer Yaylası’na gitmek istiyorum
10

-

Merhaba, ben Anzer Yaylası'na gitmek istiyorum. Yaylada kalacak otel falan var mıdır acaba?

7
Görülmeye değer
10

-

Bir Anzerli olarak görülmeye değer. :)

7
Adem Apaydın tarafından...
10

-

Buralara gidip gezmeyi Allah herkese nasip etsin inşallah.

7
Yaşar KANGEL tarafından...
10

-

Tam bir doğa harikası yer. Görmeyenlere tavsiye olunur.

7
Ovit Yaylası
10

-

Bu benim ödevime yardımcı oldu.

7
Anzer Yaylası
10

-

Çok güzel.