Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Turistik Yerler
Yerleşkeler
Resmi Daireler

İkizdere Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler:

İkizdere civarında görülmesi gereken 5 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Ovit Yaylası

Ovit Yaylası

Ücretsiz
Yerleşkeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
Rize
İkizdere Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu
Öğretmenevi
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Rize
Şimşirli Köyü Camii
Resmi Daireler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Rize
Çağrankaya Yaylası
Yerleşkeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
Rize
Anzer Yaylası
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
Rize
İkizdere Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler İçin Yapılan Yorumlar
5/5 Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
28.08.2018
Misafir
Çağrankaya Yaylası için yapılan yorum
Muhteşem bir gün batımı
Muhteşem bir gün batımı, komar çiçekleri zamanında gidin, ben göremedim ama inşallah baharda bir gün kısmet olur. Peynir Kayalıkları’nın üzerine çıkın, kendinizi cennette hissedeceksiniz.

İkizdere Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Dağlarında gür ormanları barındıran ve bu nedenle oksijen açısından zengin olan İkizdere’de, dağ zirvelerinde çarpıcı güzellikteki buzul gölleri yer alıyor.

Kaçkar Dağları’nın eteklerinde yer alan İkizdere, özellikle doğa turizmi tercih edenlerin uğrak adresleri arasında yerini alıyor. Dağlarında gür ormanları barındıran ve bu nedenle oksijen açısından zengin olan İkizdere’de, dağ zirvelerinde çarpıcı güzellikteki buzul gölleri yer alıyor. Yöreye özgü ahşap evleri, gökyüzüne yakın hissettiren yaylaları, baş döndüren tertemiz havası, leziz yemeklere ev sahipliği yapan zengin mutfağı ve neşeli insanları ile unutamayacağınız bir tatil vaad ediyor size İkizdere.

Çağrankaya Yaylası: Rize İkizdere’de yer alan Çağrankaya Yaylası, büyüleyen güzelliği ve tertemiz havası ile dikkat çekiyor. Genellikle bahar ve yaz aylarında yoğun ilgi gören yayla, özellikle sis çöktüğü anlarda nefes kesen bir manzara sunuyor ziyaretçilerine. Gökyüzüne, bulutlara yakın hissedeceğiniz bir cennet olan Çağrankaya Yaylası, onu keşfetmeniz için sabırsızlıkla bekliyor.

Rize: Karadeniz’in masalsı şehirlerinden biridir palmiye ağaçlarıyla, uçsuz bucaksız çaylıklarıyla, portakal çiçeği kokan sokakları ve masmavi denizi ile kartpostaldan fırlayıp gelmiş gibi görünen Rize. Ne mavi hasrettir yeşile, ne de yeşil hasrettir maviye bu şehirde. Neşeli Karadeniz insanıyla iki lafın belini kırmak, mis gibi kokan çayı birde yerinde, taptaze demlenmişken tatmak, doğanın kucağında kaybolmak ve Karadeniz’in haşin dalgaları eşliğinde sahilde yürümek istiyorsanız ilk fırsatta Rize’ye gelmelisiniz.

Şimşirli Köyü Camii: Geziniz boyunca sadece doğal güzelliklere değil, tarihi değerlere de zaman ayırmak istiyorsanız Rize İkizdere’de yer alan ve dikkat çeken yapılardan biri olan Şimşirli Köyü Camisini gezi listenize eklemelisiniz. 1853 - 1857 yılları arasında Ahmet usta tarafından ahşap yığma tekniği kullanılarak inşa edilmiştir köyün önemli yapılarından biri olan Şimşirli Köyü Camii.

Anzer Yaylası: İkizdere’ye 35 kilometre uzaklıkta yer alan Anzer Yaylası, endemik çiçek türlerinin güzelleştirdiği doğasıyla eşsiz güzellikler sunuyor ziyaretçilerine. Tabiat Ana’nın her köşesini özenerek yarattığı bu yayla ünü bölge sınırlarını aşan, damak tadını kışkırtan Anzer balının üretildiği yerdir aynı zamanda. Yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği yaylada; treeking, yamaç paraşütü ve zirve tırmanışları gibi aktiviteler de yapılmaktadır.

İkizdere Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İkizdere için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
İkizdere için gezilecek ücretsiz yerler : Ovit Yaylası, Çağrankaya Yaylası, Anzer Yaylası, İkizdere konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
İkizdere için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
İkizdere için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Ovit Yaylası, Çağrankaya Yaylası, İkizdere Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu, İkizdere konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
İkizdere için gezilecek yerler nelerdir?
İkizdere için gezilecek yerler : Ovit Yaylası, Çağrankaya Yaylası, Anzer Yaylası, İkizdere konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.