Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Aktivite-Eğlence
Alışveriş Merkezi
Fuar-Kongre Merkezi
Ulaşım

Gaziemir Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler:

Gaziemir civarında görülmesi gereken 5 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
İzmir Optimum AVM
Alışveriş Merkezi
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 değerlendirme)
İzmir
İZFAŞ-Fuar İzmir
Fuar-Kongre Merkezi
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İzmir
Gaziemir Semt Garajı
Ulaşım
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İzmir
İzmir Adnan Menderes Havalimanı
Ulaşım
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İzmir
Sarnıç Piknik Alanı
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İzmir

Gaziemir Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

İzmir’in son yıllarda çok gelişen ilçelerinden biri olan Gaziemir, İzmir merkeze oldukça yakın bir yerdir. Adnan Menderes Havalimanı’nın da sağladığı avantajla bünyesinde görülmeye değer birçok yer bulunduran Gaziemir gezilecek yerler açısından çeşitli seçenekler sunmaktadır. İzmir’deki büyük alışveriş merkezlerinin de yer aldığı bu şirin ilçe özellikle de çocuklu aileler için cazip olabilecek aktiviteler açısından da dikkat çekicidir. Alışveriş merkezlerinin dışında fuar alanları, piknik yapılabilecek bölgeler ve tarihi eserlerle de ilgi çeken bölge her yıl birçok turist ağırlamaktadır. Sizler için kapsamlı bir İzmir Gaziemir gezilecek yerler rehberi hazırladık. Ayrıca İzmir Gaziemir otelleri ve konaklama imkanlarını araştırmak için de sitemizden faydalanabilirsiniz.

Gaziemir’de Görülmeye Değer Yerler

Gaziemir Uzay Kampı: Gaziemir turistik yerler arasında en dikkat çekici olan mekanlardan biri de elbette Uzay Kampı. Türkiye’nin tek uzay kampı olan tesis ayrıca dünyanın da önde gelen uzay kampları arasında bulunuyor. İlçe merkezine yaklaşık 5 km uzaklıkta bulunan tesise özel araçlarla olduğu gibi toplu taşımayla da kolayca ulaşılmaktadır. Özellikle çocukların bayılacağını düşündüğümüz Gaziemir Uzay Kampı yetişkinlerin de hem çok şey öğrenebileceği hem de güzel vakit geçirecekleri farklı bir yer olma özelliğini taşıyor. Yaz ve kış kampları düzenlenen tesiste çocukları uzay hakkında bilgilendiren programlara katılmak da mümkün. Farklı tur programları için farklı ücretler alınan kamp Gaziemir gezinizde mutlaka uğramanız yerler arasında bulunuyor.

Sarnıç Gölet: Gaziemir’e bağlı Sarnıç mahallesinde yer alan Sarnıç Gölet şehrin hayhuyundan kaçmak isteyenler için ideal bir yer. Sarnıç Gölet’in bünyesinde Sarnıç Piknik Alanı da yer alıyor. Hem şehre bu kadar yakın hem de bu kadar huzurlu bir yer olmasıyla öne çıkan Sarnıç Gölet, çam ağaçları içinde göl manzarasının tadını çıkarabileceğiniz muhteşem bir yer. Gölet kenarında piknik ve yürüyüş yapma imkanı bulabileceğiniz gibi, çevrede bulunan tesislerde yemek yiyebilir ve doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Girişi ücretsiz olan Sarnıç Gölet ailecek hoşça vakit geçirmek isteyenler için ideal bir yer.

Gaziemir Klaros Antik Kenti: İzmir Gaziemir geziniz sırasında ziyaret edebileceğiniz yerlerden bir diğeri de Menderes’te bulunan Gaziemir Klaros Antik Kenti. Apollon’un Anadolu’da yer alan iki önemli kehanet merkezinden biri olan antik kent rivayete göre Büyük İskender’in de kehanet için başvurduğu kutsal bir yer. Efsaneye göre Büyük İskender buradaki kehanetten yola çıkarak Yeni Smyrna kentini kurmuş. İzmir’in sürprizlerinden biri olan bu güzel antik kenti mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz.

Hasan Ağa Bahçesi: İzmir’e bağlı Buca ilçesinde yer alan Hasan Ağa Bahçesi Gaziemir çevresinde görülmesi gereken bir diğer yer. Yaklaşık yüz bin metrekarelik bir alana kurulmuş olan bu güzel park yemyeşil ağaçların ve çiçeklerin arasında piknik yapabileceğiniz, keyifli yürüyüş yollarında şehrin karmaşasından uzaklaşabileceğiniz bir vaha niteliğinde. Parkta ayrıca açık havada film gösterimi gibi etkinliklere de katılmak mümkün.

İzmir Optimum Avm: Gaziemir’in son yıllarda en çok kişi ağırlayan mekanlarından biri de İzmir Optimum Avm. İzmir’in en büyük alışveriş merkezlerinden olan İzmir Optimum Avm, güzel mimarisi ve bünyesinde barındırdığı birçok markayla ziyaretçilerine keyifli ve kapsamlı bir alışveriş imkanı sunuyor. Ayrıca birçok restoranın da yer aldığı alışveriş merkezinde hoşça vakit geçirebileceğiniz etkinlik alanları ve sinemalar da bulunuyor. 

Sevgi Yolu: Eğer kapalı alışveriş merkezlerine tıkılmaktan bıktıysanız açık havada alışveriş keyfini yaşatan Sevgi Yolu’nu tercih edebilirsiniz. Gaziemir ilçe merkezinde yer alan Sevgi Yolu, alışveriş yapmanın dışında yürüyüş yapma ve çeşitli yiyecek içecekleri deneme fırsatı da bulabileceğiniz bir yer.

Gaziemir Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Gaziemir için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Gaziemir için gezilecek ücretsiz yerler : İzmir Optimum AVM, İzmir Adnan Menderes Havalimanı, İZFAŞ-Fuar İzmir, Gaziemir konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Gaziemir için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Gaziemir için gezilecek kalabalık gruplara yerler : İzmir Optimum AVM, İzmir Adnan Menderes Havalimanı, İZFAŞ-Fuar İzmir, Gaziemir konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Gaziemir için gezilecek yerler nelerdir?
Gaziemir için gezilecek yerler : İzmir Optimum AVM, İzmir Adnan Menderes Havalimanı, İZFAŞ-Fuar İzmir, Gaziemir konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.