Fatsa bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Fatsa Gezilecek Yerler

Karadeniz’in sahil kıyısında konuşlanmış olan ve Ordu’nun hem tarihini hem de doğasını gözler önüne seren ilçelerin ilk sıralarında yer alıyor Fatsa.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Fatsa Gezilecek Yerler

Toplam 5 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Sarmaşık Kaplıcaları

"Çöplük gibi"

"Hizmet sıfır"

1.3

Misafir yorumu

4 yorum

Bolaman Kalesi

"Bolaman Kalesi"

"Bolaman Kalesi"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Fatsa Yalıköy

"Pişmanlık"

1.0

Misafir yorumu

1 yorum

Gaga Gölü

"Küçük bir gölet gibi"

6.0

Misafir yorumu

1 yorum

Fatsa Tarihi Mekanlar

Karadeniz'in sahil kıyısında konuşlanmış olan ve Ordu'nun hem tarihini hem de doğasını gözler önüne seren ilçelerin ilk sıralarında yer alıyor Fatsa.

Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan Fatsa, günümüzde yeşil doğasıyla ve tarihi kalıntılarıyla önemli bir gezi alanıdır. Ordu'ya gelen turistlerin mutlaka uğradığı noktalardan biri olan Fatsa'da gezilecek çok yer bulunuyor. Bu güzel ilçe Ordu il merkezine yaklaşık 1 saatlik bir uzaklıkta yer alıyor.

Karadeniz ikliminin hakim olduğu Fatsa, sualtı dalışlarıyla, bisiklet turlarıyla, olta balıkçılığıyla da birçok aktivite sunuyor. Yakın bir zamanda yolunuz Fatsa'dan geçecekse, kendinize güzel bir gezi listesi hazırlamayı unutmayın. İşte Fatsa'da gezilmesini önerdiğimiz yerler:

Bolaman Kalesi: İlçenin günümüze kadar gelen tarihi değerleri arasındaki Bolaman Kalesi, Pontus Rum İmparatorluğu dönemiyle tarihlendirilmektedir. Kalenin üzerine ise 19. yüzyılda inşa edildiği tahmin edilen bir konak bulunuyor. Yapıldığı dönemlerde gözetleme kulesi olarak kullanılmış Bolaman Kalesi. İlk olarak Fatsa'nın bu tarihi değerini ziyaret edebilirsiniz.

Gaga Gölü: Fatsa'nın güneydoğusunda bulunan ve ilçe merkeziyle arasında yaklaşık 10 kilometrelik bir mesafe bulunan Gaga Gölü, gezilecek yerler listenizde mutlaka yerini almalı. Örencik Köyü sınırları içerisinde bulunan Gaga Gölü'nün çevresi yeşil ağaçlarla çevrilidir. Doğada küçük yürüyüşler yapmak istiyorsanız rotanızı Gaga Gölü'ne çevirebilirsiniz.

Göreği Manastırı: Fatsa'nın tarihi yapılardan biri olan Göreği Manastırı, çevresindeki diğer tarihi kalıntılarıyla çok eski bir yerleşim alanına at olduğu bilgisini veriyor. Göreği Manastırı, Fatsa'nın 5 kilometre uzaklığında yer alıyor. İlçenin batı kısmında kalan manastır Evkaf Köyü sınırları içerisinde. Fatsa'nın gezilecek yerleri arasında bulunan manastırı ilk keşfedenlerden biri siz olabilirsiniz.

Paşaoğlu Konağı ve Etnografya Müzesi: Ordu'nun il merkezinde bulunan Paşaoğlu Konağı ve Etnografya Müzesi'ne Fatsa'dan sadece 1 saate ulaşabilirsiniz. Selimiye Mahallesi'nde bulunan müze binası 1896 yılında Paşaoğlu Hüseyin Efendi tarafından yaptırılmıştır. Günümüzde ise müze hizmet vermektedir. Müzede, silahlar, kadın-erkek giysileri ve çeşitli takılar sergilenmektedir.

Turnasuyu Vadisi: Ordu Merkez'de bulunan Turnasuyu Vadisi, el değmemiş güzelliğiyle görenleri büyüleyen bir güzelliğe sahip. Fatsa'dan yaklaşık 1 saat sonra ulaşabileceğiniz vadi, akarsularıyla ve yeşil doğasıyla keyifli bir yürüyüş rotası sunacak sizlere.

9 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
9
Manzaraları görülmeye değer
9

-

Yalıköy fatsanın en guzel ılcelerındendir. Ancak Yalıkoyu bılen bırıyle gezmenız gerekır , yamaçlarındakı koyler ve sahane manzaraları gorulmeye deger. Plajı olan ender koylerden biridir . Ayrıca koftesını bır kere yersenız mutlaka gerı gelirsiniz . Halkı misafirperverdir . Mınıbus ıle kenarından gecerek kesfedemezsınız . Lutfen detaylı bılgıye sahıp olmadan olumsuz elestırı yapmayın.

9
Pişmanlık
1

-

Gorseldeki gibi bir yer degil 5 kurus etmez tam bir pismanlik geldik gorduk 2 dk kalmadan gittik resmen resim insanlari buraya cekmek icin fotomontajlanmis

9
Çöplük gibi
1

-

Bizde yıllarca giderdik. Yıllar yılıdır 0 gelişme bile yok. Pis son derece. 2016 yılında gittik. Alt katları sel almış. Çöplük gibi. Biz zor kaçtık oradan. Yazık değil mi bu güzelim şifalı suya. Sarmaşık Kaplıca'nın suyu son derece sağlıklı. Allah böyle şifalı bir su vermiş neden kıymeti bilinmiyor ve güzel bir tesis yapılmıyor. İyi olmaya giden bulaşıcı hastalığa yakalanıp gelir.

9
Hizmet sıfır
1

-

Korku filmi çekilen yerler bile daha güzel. Yemek yok, yatak iki yüz yıllık, hizmet sıfır, bakmayın bile. Kaşıntıdan ölüyoruz pislikten. Yan taraf Suriyelilere verilmiş ev ama pisliklerini dışarı atmışlar. Allah rızası için gelmeyin. Ablam buraya 92'de gelmiş, hala aynı, bir çarşaf bile değişmemiş.

9
İnsan bir bakım yapar
2

-

Berbat bir yer ya. İnsan bir bakım yapar, ne güzel kaynak suyunuz var fakat bunu kullanmayı bilmiyorsunuz, çok üzücü.

9
Küçük bir gölet gibi
6

-

Güzel fakat küçük bir gölet gibi. Perşembe Yaylası'na çıkarken yol üzerinde uğranabilir. Fakat özellikle gitmeye değecek gibi değil. Sakarya'nın Poyrazlar Gölü bile buradan büyük ve güzel.

9
Gördüğüm en pis yerlerden
1

-

İnternette anlatıldığı gibi katiyen değil, gördüğüm en pis yerlerden biri. 10 üzerinden sıfır puan bile çok burası için.

9
Bolaman Kalesi
10

-

Betül Hanım, Bolaman Kalesi ile ilgili detaylı bilgileri sayfamızda paylaşabilirsiniz.

9
Bolaman Kalesi
10

-

Biraz fazla az olmuş.