Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Doğal Güzellikler
Turistik Yerler

Eğirdir Gezilecek Yerler

Eğirdir civarında görülmesi gereken 6 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Dündar Bey Medresesi
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme3/5 Çok İyi
(1 yorum)
Isparta
Eğirdir Kalesi
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme4/5 Mükemmel
(1 yorum)
Isparta
Ayastefanos Kilisesi
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Isparta
İnönü Mağarası
Doğal Güzellikler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Isparta
Eğirdir Gölü
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme3/5 Çok İyi
(3 yorum)
Isparta
Kovada Gölü

Kovada Gölü

Ücretsiz
Doğal Güzellikler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Isparta

6 mekandan 6 tanesi gösteriliyor

Eğirdir Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler

Akdeniz Göller Bölgesi’nde yer alan Eğirdir; kalabalıktan uzak, sessiz, sakin bir yer isteyen tatilciler için paha biçilemez bir gezi durağı. Eğirdir, bilhassa ziyaretçilerine keşfedeceği tarzda turistik ve tarihî cazibe merkezleri sunuyor. Aynı zamanda göl bölgesinin kalbinde bir doğaya kaçış rotası için de ideal.

Eğirdir’in pek çok insan tarafından keşfetmeye değer bir gezi durağına sahip olduğunu belirtmek gerekiyor. Buraya gittiğiniz zaman gezi keşfine Eğirdir Gölü çevresinde konumlanmış olan Eğirdir Çarşısı’ndan başlayabilirsiniz. Çarşı hem Eğirdir halkını daha yakından gözlemleme şansını size veriyor hem de alışveriş yapmanız için ideal bir rota durağı oluşturuyor.

Eğirdir’de mutlaka gezmeniz gereken yerler arasında ise;.

Eşsiz manzaralara sahip Eğirdir Gölü gibi birbirinden farklı gezi durakları ilçede yer alıyor. Doğal güzellikleri gezebilir ve bölge dükkânlarından gülden yapılmış olan ürünlerden satın alabilirsiniz. Otel ihtiyacınızı Eğirdir otelleri sayfasını inceleyerek karşılayabilirsiniz.  .

Eğirdir'e ulaşım sağlamak isteyen ziyaretçiler, ilçeye yaklaşık 35 kilometre mesafede yer alan Isparta Otobüs Terminali'ni kullanabiliyor.

Özel servisler, taksiler ve otobüsler ile otogardan Eğirdir'e ulaşım sağlamak mümkün. Otogardan ilçeye ulaşmak için yaklaşık 30 ile 40 dakika arasında bir yol kat etmeniz gerekiyor. Özel servis ve otobüsler ile terminalden Eğirdir'e ulaşımınız ise cüzi bir tutara denk geliyor.

Eğirdir gezilecek yerler listesinde çok sayıda doğal güzellik yer alıyor. İlçenin doğal yapısını yakından tanıma imkânı sunan bu yerleri gezerek aynı zamanda doğa içinde zaman geçirebilirsiniz.

İnönü Mağarası’na ulaşım için Sarı İdris Köyü’ne gitmeniz gerekiyor. Köy güzergâhını takip ederek mağaraya ulaşım mümkün.  .

Dündarbey Medresesi’nde yer alan bu pasaja ise haftanın her günü 08. 00 ile 20. 00 saatleri arasında giriş yapabiliyorsunuz.

Eğirdir ilçesinde birden fazla görülmeye değer olan turistik ve cazibe merkezleri yer alıyor. Günübirlik ziyaretlerinizde bölgeyi yakından tanımak için ilçede kısa bir gezi düzenleyebilirsiniz. Eğirdir gezinizin ardından, yakınlarda yer alan Davraz Kayak Merkezi ve Pisidia Antiokheia Antik Kentini de ziyaret edebilirsiniz.

Günübirlik turlarınız için Eğirdir Aktiviteleri ve Yapılacak Şeyler  listesinde şu rotalar yer alıyor:.

Bizans ve Roma dönemlerine ait olan tarihî kalıntıların bulunmuş olduğu antik kentte; tapınak, tiyatro, Tiberius Alanı, Bizans kilisesi gibi yerlerin kalıntıları bulunuyor. Eğirdir tarihî mekânlar dâhilinde keşfe çıkabileceğiniz Pisidia Antiokheia Antik Kenti’ni yaz aylarında 19. 00’a, kış aylarında ise 17. 00’e kadar ücretsiz olarak gezebilirsiniz.

Eğirdir Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Eğirdir için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
Eğirdir için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : Eğirdir Kalesi, Dündar Bey Medresesi, Eğirdir Gölü, Eğirdir konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Eğirdir için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Eğirdir için gezilecek ücretsiz yerler : Eğirdir Kalesi, Dündar Bey Medresesi, Eğirdir Gölü, Eğirdir konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Eğirdir için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Eğirdir için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Eğirdir Kalesi, Dündar Bey Medresesi, Eğirdir Gölü, Eğirdir konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Eğirdir için gezilecek yerler nelerdir?
Eğirdir için gezilecek yerler : Eğirdir Kalesi, Dündar Bey Medresesi, Eğirdir Gölü, Eğirdir konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.