İzmir Katip Çelebi Üniversitesi

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi - Görsel 1
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi - Görsel 2
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi - Görsel 3
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi - Görsel 4
9 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Hakkında

İzmir'de kurulan 4. devlet üniversitesi olma özelliğine sahip İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, 2010 yılından beri yükseköğretim eğitimi almak isteyen öğrencilere hizmet veriyor. Ege'nin mis gibi havası eşliğinde harika bir üniversite deneyimi yaşamak isteyenlerin tercihi olan İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, oldukça güzel bir yerleşke üzerinde bulunuyor.

2010 yılında kurulan İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, ismini tarih, coğrafya, biyografya ve bibliyografya ile ilgili çalışmalar yapmış ve 17. yüzyılda yaşamış Osmanlı bilim adamı Katip Çelebi'den alıyor.

İlk etapta sağlık ve Fen Bilimleri üzerine eğitim vermek için kurulan İzmir katip Çelebi Üniversitesi, süreç içerisinde sosyal alana da ağırlık vererek yeni fakülteler kurmuş ve toplumun tüm ihtiyaçlarına hitap eden bir üniversite haline gelmiştir.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, şu an da eğitim-öğretim hayatına 14 fakülte, 3 enstitü, 1 yüksekokul, 2 meslek yüksekokulu ve 19 araştırma-uygulama merkezi ile devam ediyor. 897 akademik personel bulunan üniversitede, yaklaşık 13 bin öğrenci eğitim görüyor.

Yıllar içinde hızla büyüyen İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, aynı hızla faaliyetlerine devam ederek giderek büyümeyi ve gelişmeyi amaçlıyor.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Nerede?

“ İzmir Katip Çelebi Üniversitesi nerede? ” diye merak edenler için detaylı bilgi vermek gerekirse; üniversite yerleşkesi İzmir'in Çiğli ilçesinde bulunuyor. Ege'nin en güzel ve en popüler şehirlerinden biri olan İzmir'de yer alan bu üniversite şehir merkezine 20 km uzaklıkta yer alıyor.

Merkeze olan yakınlığı nedeniyle oldukça konforlu bir konumda bulunan üniversite yerleşkesi aynı zamanda İzmir Havalimanı'na da 50 km uzaklıkta yer alıyor. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi'ne, özel araçlar ve çeşitli toplu taşıma araçları ile kolaylıkla ulaşım sağlanabiliyor.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Bölümleri

Kuruluş amacı sağlık - fen bilimleri alanında araştırma ve geliştirme çalışmaları yapmak olsa da zamanla daha çok fakültenin eklenmesi ile büyüyen İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, her yıl yüzlerce üniversiteye kapılarını açıyor.

Alanında uzman ve aydın gençler yetiştirmek için çalışan İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, sahip olduğu fakülteler ile aynı zamanda yüzlerce öğrencisini de büyük bir gururla mezun ediyor.

Toplamda 14 fakültesi bulunan İzmir Katip Çelebi Üniversitesi bölümleri ile ilgili de oldukça geniş bir yelpazeye sahip. Diş hekimliğinden eczacılığa, gemicilikten doktorluğa, hukuktan ilahiyata, işletmeden kamu yönetimine kadar daha birçok bölümde öğrenci olmak mümkün.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi İmkanları

İzmir'in Çiğli ilçesine bağlı oldukça büyük bir yerleşke kurulan İzmir Katip Çelebi Üniversitesi imkanları ile de burada öğrenim hayatı yaşamak isteyen öğrencilerin ilgisini çekiyor. Bu imkanlardan bahsetmek gerekirse;.

  • Fakültelerin yakın olması sayesinde öğrencilerin birbiriyle kaynaşması kolaylaşan alanda yeşillikler kullanılarak gençlerin burada vakit geçirmesi amaçlanıyor.
  • 12 farklı dalda sportif faaliyetler yürüten İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, aynı zamanda 70’e yakın da öğrenci topluluğuna sahip. Her sene 200’den fazla etkinlik yapılan üniversitede gençlerin keyifli vakit geçirmesi ve sosyalleşmesi ön planda tutuluyor.
  • Öğrencilerinin sağlıklı ve huzurlu yaşamasına önem veren İzmir Katip Çelebi Üniversitesi her yıl 200 öğrencisine yemek bursu 100 öğrencisine ise gıda paketi yardımı yapıyor. Aynı zamanda belirli sayıda öğrenciye de kısmi zamanlı çalışma fırsatı sunuyor.
  • Öğrencilerine psikolojik yardım hizmeti de sunan üniversite, gençlerin eğitim hayatlarını sağlıklı bir şekilde sürdürmesini amaçlıyor. Bununla birlikte öğrenciler okulun hastanesinde diğer sağlık hizmetlerinden de yararlanabiliyor.
  • Üniversite içinde yarı olimpik yüzme havuzu, basketbol sahası ve daha birçok aktivite için alan bulunuyor.
  • Öğrenciler yıl içinde uzman eğitmenler eşliğinde; pilates, aerobik, voleybol, masa tenisi ve daha birçok alanda ücretsiz kurs alabiliyor.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi hakkında daha fazla bilgi almak için İzmir'i mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. İzmir'e yapacağınız bu küçük gezide konaklama ihtiyaçlarınızı karşılamak için ise İzmir Otelleri listesine göz atabilir ve buradan size uygun olan tesis için rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum / Değerlendirme

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?