İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, Çiğli

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi

  • İzmir / Çiğli
  • Havaalanı Şosesi Cd. Aosb No:33 D:2, 35620 Çiğli/İzmir

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, İzmir ili Çiğli ilçesinde bulunan ve İzmir ilinde kurulmuş 4. devlet üniversitesidir.

2010 yılında kurulan İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, ismini 17.yüzyıl Osmanlı bilim adamı Katip Çelebi'den almıştır. Katip Çelebi; şubat 1609 tarihinde İstanbul'da doğan tarih, coğrafya, biyografya ve bibliyografya ile ilgili çalışmalar yapmış Türk – Osmanlı bilim insanı ve aydınıdır. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, Sağlık ve Fen Bilimleri ağırlıklı olarak kurulmuştur. Fakat daha sonra kurulan fakültelerle birlikte sosyal alana da ağırlık vererek toplumun tüm ihtiyaçlarına hitap eden bir üniversite haline gelmiştir.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, şuan da eğitim-öğretim hayatına 13 fakülte, 3 enstitü, 1 yüksekokul, 2 meslek yüksekokulu ve 19 araştırma-uygulama merkezi ile devam etmektedir. 897 akademik personel bulunan üniversitede, yaklaşık 13 bin öğrenci eğitim görmektedir. Hızla üyüyen İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, aynı hızla faaliyetlerine devam ederek giderek büyümeyi ve gelişmeyi amaçlamaktadır.

İzmir şehir merkezine 20 km uzaklıkta olan ve İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na 50 km mesafede bulunan İzmir Katip Çelebi Üniversitesi'ne, özel araçlar ve çeşitli toplu taşıma araçları ile kolaylıkla ulaşım sağlanmaktadır.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın