İnciraltı Meyhanesi, Beylerbeyi

İnciraltı Meyhanesi

  • İstanbul / Üsküdar / Beylerbeyi
  • Arabacılar Sok. No: 4

İnciraltı Meyhanesi

Ah o mezeler...

Lokantaya özgü lüksü değil, şıklığı anlatmak için masaya otururken hazır bekleyen rakı bardaklarını anlatmalıyım.
‘ATA kadeh' diye tabir edilen rakı kadehlerine yine eski bir İstanbul geleneği olan dantel zarflar geçirmişler.

Bunu görünce kendi kendime; ‘İşte sonunda bir rüyam gerçekleşiyor, geleneklere uygun şık bir meyhane arayışı sonunda bitiyor galiba' dedim.

14 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
14
Servis
4

-

Defalarca isteklerimi tekrar etmek zorunda kaldım. Sebebini söylerlerse ben de bir daha yaşamamak için elimde geleni yaparım.

14
Hoş ve leziz
8

-

Canlı müzik olsa daha iyi olabilir. Yemekler ve sunum oldukça güzel.

14
Güzel bir mekan
6

-

Mekanın yeri çok güzel. Mezeleri, özellikle de turp otu çok güzeldi. Ancak kalabalık ile giderseniz mekan biraz küçük kalabilir. Müziği daha iyi olursa eğer gelenler çok daha memnun kalacaklardır diye düşünüyorum.

14
Hizmet kalitesi
10

-

Meyhane kültürünü müzikleriyle ve konseptiyle günümüzde yaşatan İnciraltı Meyhanesi'nde keyifli bir akşam geçirdik. Mezeleri ve menüsüyle başarılı bulduğum mekanda dikkatimi çeken en önemli özellik ise hızlı servis ve sıcakkanlı garsonlar oldu. Mekan tarafımdan tam puan almayı başarabildi.

14
Az kişiyle gitmek gerek
8

-

Ününü fazlasıyla duyduğum ve gitmek için can attığım mekanlardan biriydi. Hatta özellikle bahçesinin güzel olduğunu söylediler. Ancak biz üst katta kalabalık bir grup olarak bulunduk. Az kişi ile gidilip, sohbet etmek için oldukça ideal, müzikler ve servis güzel. Ancak kalabalık bir grupla gidecekseniz alt katı ve bahçeyi tercih etmenizi öneririm. Mezeler ne yazık ki damak tadıma pek hitap etmedi fakat servisin hızı.. Devamını Göster

14
Her ayrıntısıyla beğeninizi kazanacak
6

-

Hafta sonları dostlarınızla birlikte içkinizi yudumlayıp, hoş sohbetler edebileceğiniz bir mekan. İnciraltı Meyhanesi mezeleriyle masanızı şenlendirirken, çalan müzikler sohbetinize eşlik edecek.

14
Beylerbeyi'nde keyifli bir mekan
8

-

Nezih, güzel bir mekan. Tattlığım lezzetler; mezeler, acılı köfte, sıcak tahin helvası. Hepsi de çok lezizdi. Servisin çok hızlı olduğunu ayrıca belirtmek isterim. Rakı bardaklarına dantel ile farklılık getirilmiş. Bu farklılığın hikayesini dinlemek size ayrı bir keyif verecek.

14
Bir geleneksel İstanbul meyhanesi
8

-

İstanbul'un en güzel, en huzurlu semtlerinden biri olan Beylerbeyi ev sahipliği yapar İnciraltı Meyhanesi'ne. Her köşesi özenli döşenmiştir, masa örtüleri tertemiz, servis kusursuzdur bu şirin restoranda. Fonda sohbeti etkilemeyecek düzeyde çalan Klasik Türk Musikisi ve leziz mezeler tamamlar meyhanenin güzelliğini. İnciraltı Meyhanesi adım attığınız anda vazgeçemediğiniz, müdavimi olacağınız yerlerden biri olacak.... Devamını Göster

14
Mezeleri muhteşem
6

-

Eğlenceden ziyade dinlenip sohbet ederek vakit geçirebileceğiniz bir meyhane. Mezeleri muhteşem...

14
İyi servis, orta lezzet
6

-

Geleneksel İstanbul meyhanesi konseptine sahip. Servis oldukça iyi, garsonlar güler yüzlü ve ilgili. Müzik yayını insanı yormadan, yemeği ve sohbeti tamamlayacak şekilde devam ediyor tüm gece. Mezeler orta lezzette. Asma yaprağında levrek lezzetliydi. Fakat yine de aklımda kalan herhangi bir yiyecek olmadı. Anadolu yakasında tercih edilebilecek bir meyhane; fakat bu tercihte yemeklerden çok ortam etkili bence.

14
Lezziz mezeler
6

-

Çok samimi ve sıcak bir mekan. Servis gayet akıcı. Lezzetli mezeler ama biraz yağlı yemekler.. Her şey gayet kararında. Beylerbeyi'nde keyifli bir akşam geçirmek isteyenlere tavsiyedir.

14
Mezeler sıradan
6

-

İnciraltı Meyhanesi'ndeki mezelerin öyle çok ekstra bir lezzeti yok bana göre. Ortam fena değil; sevimli, garsonlar ilgili ve güler yüzlü fakat yediğim şeylerin hiçbirinde çok özel bir tat almadım. Mevkisinden dolayı deniz manzarası bekleyebilirsiniz fakat o da yok. Gidilebilir tabi ki ama beklentiyi çok fazla yükseltmemek lazım.

14
Keyifli bir cuma akşamı
10

-

Geleneksel ama modern ortamı çok güzel, çok samimi. Mezelerine diyecek bir laf bulamıyorum. "İstanbul'da hangi meyhaneye gitsem?" diye düşünüyorsanız eğer Beylerbeyi İnciraltı Meyhanesi'ni şiddetle tavsiye ediyorum... Gidin ve keyif alın. :)

14
Keyifli bir hafta sonu kahvaltısı
10

-

Benim kahvaltısı ile tutkunu olduğum bir mekan. Ancak bir gazetede okuduğum kadarı ile İstanbul'un en iyi meyhaneleri arasında kabul ediliyormuş. Bir hafta sonu kahvaltı için tercih etmenizi öneririm. Bu arada kahvaltı menüsü gerçekten çok zengin. Oldukça uzun sürecek bir kahvaltıya hazırlamalısınız kendinizi; zira "tamam artık doydum, bu kadar." dediğinizde, arkadan yeni bir şeylerin servisi yapılıyor.