İnceğiz Mağaraları

+ 5 Fotoğraf
4.5/5
Mükemmel
2 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretli

İnceğiz Mağaraları Hakkında

Çatalca’da bulunan mağaralar, hem güzel bir piknik yerine yakın hem de doğasıyla gözler önüne seren küçük bir köye… İnceğiz Köyü’ne yakın bir konumda bulunan mağaralara Kemal Sunal Mağaraları da deniliyor. Bunun sebebi, Kemal Sunal’ın filmlerinin bazıları bu mağarada çekilmesidir. Bu mağaralarda eski Tarkan filmleri de çekilmiştir. İnceğiz Mağaraları, 3-4 katlıdır. Mağaradaki katlara kolaylıkla çıkılıyor olsa da en üst katta kalan bölümlere kolay ulaşılamıyor. Mağaralardaki galeriler ve bir şapel kalıntısı görülmeye değerdir. Bu arada, galerilerin çoğu ikinci katta yer almakta…

Yorum / Değerlendirme

4.5/5
Mükemmel
2 değerlendirme
İnceğiz Mağaraları
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
4/5 Mükemmel
08.02.2021
Misafir
Manzara Oldukça İyi
İstanbul'dan ulaşım oldukça kolay . Yağmurlu havalarda veya yağmur sonrası gidiyorsanız mutlaka ayakkabınıza dikkat edin. Yapraklar ve kil sebebi ile oldukça kaygan. Mağaranın içerisi biraz pis ama sonuçta bizim gibi gidenlerin biraz da temizlik yapması gerekiyor. Son gittiğimde etrafta bulunan poşet ve çöpleri toplayıp atmıştım. Ust kata merdivenle çıkmak biraz sorun. ama çıkarsanız pişman olmazsınız aslında oraya kilden bir basamak yapılabilir. Yukarılardan manzara oldukça iyi.
4/5 Mükemmel
08.02.2021
Ömer Akpınar
Manzara Oldukça İyi
İstanbuldan ulaşım oldukça kolay . Yağmurlu havalarda veya yagmur sonrası gidiyorsanız mutlaka ayakkabınıza dikkat edin. Yapraklar ve kil sebebi ile oldukça kaygan. Mağaranın içerisi biraz pis ama sonucta bizim gibi gidenlerin biraz da temizlik yapması gerekiyor. Son gittigimde etrafta buluann poşet ve çöpleri toplayıp atmıştım. Ust kata merdivenle çıkmak biraz sorun. ama çıkarsanız pişman olmazsınız aslında oraya kilden bir basamak yapılabilir. Yukarılardan manzara oldukça iyi.

Konum

Haritada gör