search icon
Giriş
05 Ağustos Per.
Çıkış
06 Ağustos Cum.

Navigate forward to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

Navigate backward to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

Kişi
2 Yetişkin, 0Çocuk
Harita
map marker iconHaritayı görüntüle
Filtreler
Temizle
Konaklama Tipi
Sağlık ve Güvenlik
Konsept/Tema
Tesis Türü
Popüler Filtreler
Fiyat Aralığı
Kendi bütçenizi belirleyin
Olanaklar
Spa & Sağlık
Çocuk İhtiyaçları

Ilgın Termal Otelleri

Ilgın için 0 otel listelendi.
not found
Kriterlerinize uygun tesis bulamadık
Filtrelerinizi silebilir veya diğer seçenekleri deneyebilirsiniz.

Ilgın Termal Otelleri

Konya'nın yaklaşık 90 km uzağındaki ilçesi Ilgın, şifalı kaplıcaları ve muazzam doğasıyla oldukça meşhur bir yer olarak karşımıza çıkıyor. Sağlık turizmi ve tarihi dokusu sayesinde yılın her mevsimi ziyaretçi ağırlayan bu ilçede, sene boyunca en uygun Ilgın termal otelleri hizmet veriyor. Üstelik tek ya da ailece gidilmesi fark etmeksizin Ilgın termal otel fiyatları her bütçeye uygun oluşuyla öne çıkıyor.

Bölgenin tarihi yapısı milattan öncesine dayanıyor. Ilgın termal apart otel seçenekleri de tarihi dokusunu bozmayacak mimarisiyle konuklarından tam puan alıyor. Hitit ve Osmanlı dönemlerinden kalıntılara rastlayabileceğiniz bu ilçe; sağlık, lezzet ve tarihi anlamda önemli bir turistik bölge olarak biliniyor. Ilgın termal otelleri de şifa arayan çoğu ziyaretçisine yıl boyu hizmet sunuyor. Diğer yandan Ilgın termal otelleri en uygun lokasyonlara sahip. Hem doğası hem de sakinliği sayesinde Ilgın termal otellerinde huzur dolu bir tatil gerçekleştirebilirsiniz.

Ilgın termal otelleri konaklamalarınız boyunca bölgenin yöresel yemeklerini de keşfetmelisiniz. Konya, damağı şenlendirecek tarz yemek kültürüne sahip. Ilgın termal otelleri en uygun hizmetlerinden yararlanırken bölgedeki yemek restoranlarını mutlaka ziyaret edin. Ilgın termal otellerinde geçireceğiniz dönem boyunca her zaman keyifli ve dinlenmiş hissedeceksiniz.

Ilgın Termal Otel Fiyatları

Ilgın Termal Otelleri

Ilgın termal otel fiyatları sezonuna göre ortalama değerlerde değişkenlik gösteriyor. Ilgın termal otelleri genel olarak termal ve kaplıca hizmetleri sunuyor. Ilgın termal otelleri konaklamalarınızda mineralli ve şifalı sularda bedeninizi dinlendirebilirsiniz. Çoğu Ilgın otelindeki şifa hizmetleri doktor onaylı ve kontrolünde gerçekleşiyor. Yaz ya da kış fark etmeyen, sağlığınıza iyi gelecek ve şifaya ulaşacağınız Ilgın termal otel fiyatları da her bütçeye hitap edebiliyor.

Bölgede kaplıcaların namı neredeyse tüm ülkeyi sarmış durumda. Buna Ilgın termal otel fiyatları ise herkesin bütçesine uygun seçeneklere sahip olduğu için kulaktan kulağa yayılıyor. Ilgın termal otelleri, müşterilerinin rahat bir tatil geçirmesi ve doğa ile şifaya ulaşmasını sağlıyor. Bu yüzden Ilgın termal apart otellerinin, gencinden yaşlısına kadar herkesi ağırladığı söylenebilir. Ilgın termal otel fiyatları hakkında ise sitemizden detaylı bilgiye daima ulaşabilirsiniz.

Ilgın Gezilecek Yerler

Ilgın termal otelleri belirttiğimiz gibi şifa turizmine odaklı bir yapıya sahip. Ilgın termal otellerinde geçireceğiniz zaman boyunca da doğa manzaralı bir döneme sahip oluyorsunuz. Ilgın termal apart otelleri konaklamalarınızda bu bölgenin köylerine, Konya'ya ve tarihi yerlerine gidebilirsiniz.

Ilgın termal apart otellerinde geçireceğiniz zamanda yapılacak olan şeylerden bazıları ise şunlar:


  • Konya Merkez
  • Meram
  • Hıdırlık Tepesi (Akşehir)
  • Nasreddin Hoca Türbesi (Akşehir)
  • Tekke Kent Ormanı
  • Söğütlü Mağarası

Ilgın termal otelleri konaklamalarınız boyunca bütün bu bölgeleri de gezip keşfetme olanağı buluyorsunuz. Birçok rahatsızlığa iyi gelecek şifalara sahip Ilgın termal apart otelleri, sağlık turizmi açısından her geçen dönem çok daha gelişmiş seçeneklere sahip oluyor. Aynı zamanda dinlenip bölgedeki gezilecek yerleri de keşfedebileceğiniz bir konuma sahip olması da Ilgın termal otellerinin şifa turizmi açısından iyi bir noktada durduğunu gösteriyor.

Erken rezervasyon halinde en uygun Ilgın termal otel fiyatlarından da yararlanacağınız bu bölge, senede bir kere de olsa muhakkak gidip konaklamanız gereken şifa dolu bir yer oluyor. Bu sebepten tatil rotanızı kendinizin sağlığı için yapma düşüncesindeyseniz eğer, Ilgın bölgesindeki termal oteller en güzel tercih olarak karşınıza çıkıyor.

Ilgın termal apart otelleri ve bölgede gezilecek yerlere dair daha detaylı bilgileri gezilecek yerler sayfamızdan da inceleyebilirsiniz. Kış aylarında yoğunluğu olan ve bölgedeki iklimin muazzamlığıyla çok daha hoş bir doğa oluşturan Ilgın'da geçireceğiniz zamanlar sizlere çok iyi gelecek.

Ilgın Termal Otelleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ilgın termal otelleri havaalanı arası mesafe nedir?
Bir çok medeniyet tarafından şifalı su kapsamında kullanılan ve yüzyıllar boyunca önemini kaybetmeyen Ilgın Kaplıcaları günümüzde de aktif olarak kullanılmaktadır. Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlılar tarafından bu şifalı sular kullanılmış ve çeşitli tesisler kurulmuştur. Ilgın Kaplıcaları Konya'nın merkezine mesafe yaklaşık 90 km mesafede yer alır. Konya havalimanından ılgın termal otelleri arası mesafe ise 93 kilometredir. Ilgın termal tesislerine gitmek içinKonya havalimanından servisle merkeze inerek Ilgın ilçe merkezine giden otobüsler kullanılabilir ya da özel araç kiralanabilir. Ilgın ilçesi girişinde ise kaplıca tesislerini görebilirsiniz. en uygun fiyat ılgın termal otelleri için Neredekal.com'un >Ilgın termal otelleri sayfasından fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.
En beğenilen Ilgın termal otelleri hangileridir?
Ilgın termal otelleri listesinde yer alan tesisler arasında her konaklama zevkine ve tatil bütçesine uygun bir tesis mutlaka bulunur. Her termal tesiste konuklara sunulan imkanlar otelin konseptine göre değişkenlik gösterebiliyor. Ancak Ilgın en beğenilen termal otelleri genellikle termal havuzu olan ve SPA olanaklarına sahip olan tesisler oluyor. En iyi Ilgın termal otelleri listesinde de işte bu tesisler yer alıyor. Yani en iyi kategorisinde yer alan oteller çoğunlukla en sık tercih edilenlerden meydana geliyor. ılgın otelleri başta olmak üzere, ilçe merkezinde ve çevresinde hizmet veren bazı oteller en iyi termal tesisler arasında yer alıyor.
En uygun Ilgın termal otelleri fiyatları ne kadardır?
Konya'nın sağlık turizmi ile ünlü ilçesi Ilgın termal otelleri seyahati boyunca lüks ve bir o kadar konfor dolu bir hizmet arayışında olan tatilcilere hitap ediyor. Daha çok yüksek yatak kapasiteli, büyük işletmelerden meydana gelen Ilgın termal otelleri herşey dahil konseptine sahip tesisler, genellikle donanımlı SPA merkezleri, zengin açık büfe hizmet veren restoranları, sınırsız alkollü-alkolsüz içecekleri ve özenle dekore edilmiş odalarıyla ön plana çıkıyor. En uygun Ilgın termal oteller ise Ilgın termal otel, Kaplıca termal otel, ılgın kaplıcaları gibi sıralanabilir. Bunlar dışında birçok tesis sağlık turizminde hizmet vermeye devam ediyor. Tesisler ve fiyatları hakkında detaylı bilgi için sayfamız üzerinden fiyat karşılaştırması yapmayı ihmal etmeyin.
Ilgın termal otel çevresinde gezilebilecek yerler nerelerdir?
Sağlık ve kültür tatilini birleştirmek isteyenler Ilgın Kaplıcalarında yer alan Ilgın termal otelleri seçeneklerinde kalmayı tercih ediyor.Konya bünyesindeki kültürel ögeler, birbirinden lezzetli yemekler ve kaplıcaları ile her sene pek çok turist tarafından rağbet görüyor. Kaplıcalarda şifa bulmanın yanı sıra Ilgın termal otelleri çevresinde gezilebilecek yerler de sıklıkla araştırlıyor. Ilgın kaplıcaları çevresinde görülecek yerler arasında Lala Mustafa Paşa Külliyesi.Handevi Kandevi Türbesi. Çukur Camii. Sahip Ata Kaplıcaları, Aşağı Çiğil Kaynak Suyu. Beyşehir Gölü, Konya Arkeoloji Müzesi.Selimiye Camii yer alıyor. En uygun Ilgın termal oteller ise Ilgın termal otel, Kaplıca termal otel, ılgın kaplıcaları gibi sıralanabilir. Tesisler ve fiyatları hakkında detaylı bilgi için sayfamız üzerinden fiyat karşılaştırması yapmayı ihmal etmeyin.