Giritli Restaurant

  • İzmir / Çeşme / Alaçatı
  • Hürriyet Bulvarı No:32/1

Giritli Restaurant

Herkes bilir ki İzmirliler damak tadından anlayan, yemeklerini yaparken de yerken de adeta tören titizliği gösteren; denize, fasıla ve yanında 1 kadeh içkilerine aşkla bağlı insanlardır.

'Bahçeni aman Giritli'den uzat tut' diye bir deyiş vardır. Bu deyişin sebebi Giritliler'in yani ataları bir zamanlar Girit adasında ikamet etmiş olanların yeşil olan, lezzetli olan her türlü doğa harikasını uzaktan fark edip, enfes yemeklere dönüştürme yeteneklerinin olduğu bilinmesindendir.

Çeşme'de denize karşı kaldırılan kadehlere enfes mezeler eşlik eder, sohbetlere ise doyum olmaz.

2 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
2
Muhteşem
10

-

Ben çok memnun kaldım. Hayatımda yediğim en lezzetli balık (levrek), salatasına diyecek yok zaten. Anlatılmaz bence yaşanması gerekiyor. Kesinlikle tavsiye ederim.

2
Berbat
2

-

Sabah kahvaltısı olduğunu ve şık bir yere benzediğini görünce hemen girdik. Mekanda kimse olmamasına şaşmamalı... "Hoşgeldiniz" demeden önce "randevunuz var mı?" dedi görevli. "Yok" dedik. Serpme kahvaltı istedik. Bizden sonra gelen çift de kahvaltı edecekmiş. Onlar bizden sonra gelmesine rağmen kahvaltımız aynı anda servis edildi. Serpmeler geldi fakat çay ve kızarmış ekmek için bir o kadar daha beklememiz gerekti... Devamını Göster