Galata Meydanı

  • İstanbul / Beyoğlu / Galata

Galata Meydanı

İstanbul'un en gözde mekanlarına son yıllarda bir yenisi daha eklendi. Ortaköy ve Cihangir'den sonra özellikle ünlü kesimin ilgi odağı olan Galata Meydanı, dünyanın en eski kulelerinden olan Galata Kulesi'ni de içine almaktadır. Popülaritesi hızla artan Galata Meydanı, şimdiden Cihangir'in tahtına oturacak gibi. Geziniz sırasında keşfedeceğiniz tarihi yapı fazlasıyla bulunmaktadır.

Özellikle yaz aylarında insanın içine işleyen havasıyla ve tarihi yapısıyla kendine bağlayan Galata Meydanı'na, çevresindeki restaurantlar eşlik etmektedir. Özellikle Güney Restaurant, buraya gezip görmek için gelenleri kaliteli yemekleriyle ağırlamaktadır. Galata Kulesi'nin manzarası karşısında keyifle bu mekanda bir mola verip dinlenebilirsiniz. Meydanı keşfederken Kamondo Merdivenleri'ni ziyaret etmeyi de sakın unutmayın.

1 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
1
Hera Capulcu tarafından...
10

-

Galata kulesi tarihi mirasımız, emanetimiz. Gölgesi sokak müziği yapan gruplar ve sanatsal etkinliklere hizmet ederken şimdi Beltur'un plastik masa ve sandalyeleri ile dolu. Banklar söküldü, ticaret başladı. Beltur kazansın, kültür yansın, miraslar yok olsun...