Çamiçi Yaylası

+ 7 Fotoğraf
5/5
Mükemmel
5 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Çamiçi Yaylası Hakkında

Tokat’ın Niksar ilçesine 17 km mesafede bulunan Çamiçi Yaylası, Niksar ve Ünye yolu üzerinde yer alıyor. Niksar’ın kuzey tarafında yer alan Çamiçi Yaylası’nın deniz seviyesinden yüksekliği ise yaklaşık 1350 metre. Çam ağaçlarıyla kaplı, adeta bir doğa harikası olan Çamiçi Yaylası, tertemiz havası ve mis gibi kokusu ile huzuru bulmak isteyenlerin uğraması gereken bir rota. Ahşap yayla evlerinin süslediği Çamiçi Yaylası, bugün hem Niksarlıların hem de çevre halkının en çok ziyaret ettiği mesire ve piknik alanlarından biri olma özelliği taşıyor. Birçok büfeye, lokantaya, kebap ocaklarına ve geniş oyun alanlarına ev sahipliği yapan Çamiçi Yaylası, 10 bin kişiyi ağılayabilecek büyüklükte. Son zamanlarda özellikle Niksar halkının yazlık olarak kullandığı Çamiçi Yaylası, mayıs ve eylül ayları arasında, hafta sonları bir hayli kalabalık oluyor. Bu nedenle Çamiçi Yaylası, ülkemizin yayla turizmi açısından fazlasıyla önemli bir konuma sahip. Kalabalık şehirlerin gürültüsünden ve keşmekeşinden uzaklaşmak istediğinizde Çamiçi Yaylası harika bir kaçış noktası. Sadece piknik değil, doğa yürüyüşü ve kamp için de oldukça elverişli bir yer Çamiçi Yaylası. Hele akşamları ateş yakılarak şarkı söylemek başka türlü bir gelenek bu doğa harikası yaylada. Gece köze patates gömüp, sabah o patatesi afiyetle yemek de yaylanın farklı bir geleneği haline gelmiş. Olur da bir gün yolunuz Niksar’a düşerse eğer, Çamiçi Yaylası’nı görmeyi ihmal etmeyin. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz. Tokat için keyifli bir planlama yapmak istiyorsanız Tokat otelleri adresini ziyaret etmeyi unutmayın.

Yorum / Değerlendirme

5/5
Mükemmel
5 değerlendirme
Çamiçi Yaylası
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
23.07.2019
Mikail
Şiddetle tavsiye ederim
Çıkın Çamiçi’ne bir kebap yiyin. Betinize, benzinize can gelsin. Niksar’a indiğinizde zaten hayata otomatik olarak yeniden başlayacaksınız. Şiddetle tavsiye ederim.
5/5 Mükemmel
12.07.2019
Misafir
Yeniden doğmuş gibi olacaksınız
Ben bir Niksarlı olarak gerçekten bizim bölgelerdeki gördüğüm en eşsiz yerlerden birisi. Hava mis, kuşlar, çiçekler, böcekler, ses seda yok. Cennet köşesi, çıkın, serinliği görün, kebapları yiyin, yeniden doğmuş gibi olacaksınız. :)
5/5 Mükemmel
25.01.2018
Misafir
Gördüğüm en güzel yerlerden biri
Gördüğüm en güzel yerlerden biri Çamiçi Yaylası fakat plansız yapılaşma hastalığı maalesef Çamiçi’nde de var. Yetkililer beton yığınına dönmeden Çamiçi Yaylası’na el atması lazım yoksa çok yazık olur Çamiçi’ne.
5/5 Mükemmel
25.10.2016
Misafir
Daha güzel olabilirdi
Bence daha güzel olabilirdi. Çünkü böyle top oynamak, saklambaç yapılır gibi şeyler yazılmamış. Aslında güzel bir site, bu siteyi beğeniyorum. Hoşuma gidiyor. Ama biraz uzattım gibi, görüşürüz.
5/5 Mükemmel
28.07.2016
Misafir
Havası ve suyu
Memleketim diye söylemiyorum, inanın Çamiçi Yaylas’ının havası ve suyu insanların sağlığı için çok iyi bir seçim olur. Özellikle solunum yolu rahatsızlığı olanlar (özellikle tüberküloz, vb.) Çamiçi Yaylası’nda geçirecekleri üç ay içinde hastalıklarına şifa bulurlar.

Konum

Haritada gör