Boğazkale Otelleri

Çorum'un geçmişi insanlık tarihi ile eş değer ilçesi Boğazkale, bulunduğu coğrafya geçmişe ve tarihe ışık tutmaya devam ediyor. Böylesine köklü bir geçmişe sahip olan Boğazkale yıl boyunca misafirlerini Boğazkale otelleri kategorisinde yer alan tesislerde ağırlıyor.Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

İndirim ve Fırsatlar

Türü

Yıldız

Konaklama Tipi

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Aktiviteler

Boğazkale Otelleri

Toplam 4 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Lütfen seçiniz
  • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

Boğazkale Otelleri ve Boğazkale Otel Fiyatları

Çorum'un geçmişi insanlık tarihi ile eş değer ilçesi Boğazkale, bulunduğu coğrafya geçmişe ve tarihe ışık tutmaya devam ediyor. Böylesine köklü bir geçmişe sahip olan Boğazkale yıl boyunca misafirlerini Boğazkale otelleri kategorisinde yer alan tesislerde ağırlıyor.

Boğazkale, Çorum'un tarihi değeri yüksek bir ilçesidir. Özellikle sınırları içerisinde ev sahipliği yaptığı Hattuşa ve Yazılıkaya'nın 1834 yılında keşfedilmesiyle Boğazkale hem Unesco'nun korunması gereken dünya mirasları listesine girmiş hem de dünyaya adını duyurmuştur. Yaşamın milattan önce 6000 yılına kadar uzandığı tespit edilen Hattuşa ve Yazılıkaya bölgeleri turizm açısından da önemli bir yere sahiptir.

Tarihi açıdan önemini koruyan Boğazkale'ye yıl boyunca yerli ve yabancı pek çok turist gelmektedir. Gelenlerin ise konaklama da tercih ettiği Boğazkale otelleri tüm yıl açık olup misafirlerini ağırlamaktadır. Boğazkale otelleri çoğunlukla yeni yapılmış binalardan oluşmakta ve ulaşım açısından oldukça iyi bir konumlarda yer almaktadır.

Boğazkale yıl içerisinde sakinlik, keşif ve tarihle iç içe huzur dolu bir tatil yapmak isteyenlerin ilk adresidir. Boğazkale'de konaklamada tercih edebileceğiniz farklı kategorilerde Boğazkale otelleri hizmet vermektedir. Boğazkale otelleri içerisinde apart oteller, butik oteller, pansiyonlar tüm yıl açık olup misafirlerini ağırlamaktadır.

Boğazkale otelleri yaz tatilinin başladığı haziran, temmuz ve ağustos aylarında en yoğun dönemini yaşamaktadır. Bu sebeple yaz aylarında Boğazkale otelleri kategorisinde yer alan tesislerde konaklama yapmak isteyenlere tavsiyemiz mutlaka erken rezervasyon yaptırmaları yönünde olmaktadır. Boğazkale otelleri gezilip görülmesi gereken yerlere de oldukça yakın bir konumda bulunmaktadır. Turizm yatırımlarının giderek arttığı Boğazkale'nin huzur dolu tarihi dokusunda dolaşırken tüm yılın stresini üzerinizden atabilirsiniz.

Boğazkale otelleri ve otel fiyatları bu sayfada otellerin resimleri ve tüm bilgileri ile birlikte listelenmektedir. Bu listeden tüm Boğazkale otellerini ayrıntılı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu sayfadan beğendiğiniz ve konaklamak istediğiniz Boğazkale oteline ön rezervasyonda yaptırabilirsiniz.

Şimdiden sakin ve huzur dolu bir tatil geçirmenizi dileriz.

Hititlilere milattan önce 1650 - 1200 yılları arasında başkentlik yapmış ve Unesco tarafından da 1986 Korunması Gerekli Dünya Kültür Mirası olarak tescillenen Hattuşa ile yine onun etkileyici mekanı Hititlilerin tapınağı Yazılıkaya yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği yerlerdendir.

Boğazkale, Çorum'un tarihi turistlik öneme sahip ilçesidir. Tarihi devirlerin Hattuşa çevresinde ilk yaşam belirtilerinin Kalkolitik Çağ'la birlikte milattan önce 6000 yılına kadar uzandığı tespit edilmiştir.

Boğazkale'ye tatil ve keşif için gelen yerli ve yabancı turistler sakin, huzur dolu ve tarih ile iç içe bir konaklama için tercihleri Boğazkale otelleri arasından olmaktadır. Boğazkale'de yer alan bu otel kategorileri içerisinde; küçük oteller, apart oteller, kent otelleri, yıldızlı oteller, butik oteller ve pansiyonlar tüm yıl açık olup misafirlerini ağırlamaktadır.

Boğazkale otelleri en yoğun ve en kalabalık dönemini yaz ayları olan haziran, temmuz ve ağustos aylarında yaşamaktadır. Yaz sezonunda yaşanan bu yoğunlukla birlikte Boğazkale otel fiyatları belli oranlarda artmaktadır. Kış aylarında daha ekonomik konaklama imkanı sunan Boğazkale otel fiyatları yaz aylarında tatilin başlamasıyla artışa geçse de erken rezervasyon fırsatlarıyla bu artış ekarte edilebilmektedir.

Boğazkale otel fiyatları ve otelleri ve otellerin fotoğrafları, resimleri ile birlikte bu sayfada listelenmektedir. Bu listeden Boğazkale otel fiyatları ayrıntılı bir şekilde incelenebilmektedir. Hatta beğendiğiniz ve konaklamak istediğiniz otele bu sayfadan ön rezervasyon da yaptırabilirsiniz.

Şimdiden keyifli ve huzur dolu bir tatil geçirmenizi dileriz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın