Babanızla Bi̇rli̇kte Keşfedebi̇leceği̇ni̇z Rotalar, Türkiye

Babanızla Bi̇rli̇kte Keşfedebi̇leceği̇ni̇z Rotalar

Yorum Yok

Rota Önerileri Seyhan Ahen

Babanızla Bi̇rli̇kte Keşfedebi̇leceği̇ni̇z Rotalar
Yaklaşmakta olan Babalar Günü herkesin gündeminde. Bizleri bebekliğimizden beri koruyup kollayan, gözünden sakınan, ailemizin en kıymetli üyelerinden bir tanesi olan babalarımızı bu özel günde ödüllendirmeyi hangimiz istemez? Babalarımız bunca zaman kendi istediği yerlere gitmediler, çocuklarını ön plana koydular. Bizleri okul gezilerine gönderdiler, kendi görmedikleri yerleri görmemizi isteyip dünyamızı şekillendirmemize olanak sağladılar. Biz de 19 Haziran Pazar günü kutlanacak olan babalar gününde babası ile özel bir plan yapmak isteyenler için harika bir babalar günü rotası belirledik. Bu rota bütün babalara göre. Göbekli babalar, sportif babalar, kampçı babalar, dağcı babalar, lüks seven babalar, doğa aşığı babalar, babalarımız…

Babanız İçi̇n Deniz Hediyesi Rotası; Aydın

Babanızla Bi̇rli̇kte Keşfedebi̇leceği̇ni̇z RotalarRota önerilerimizi herkesin gittiği kalabalık ve pahalı tatil yerleri olarak belirlemek istemedik. Bunun yerine çok keşfedilmemiş ve herkesin gitmediği bir rota önerisini sizlere sunacağız. Babalar günü için gezilebilecek yerler listemize Aydın ile başlamak istiyoruz.Ege'nin güzel deniziyle buluşabileceğiniz bir tatil planlarsanız, sizler için Aydın'ı şiddetle öneriyoruz. Aydın, plajları ve denizi ile ünlü olmasının yanı sıra antik kentleriyle de meşhur bir şehirdir. Gezebileceğiniz müzelerle Aydın gezisinde hem kültürlenip hem de tatil yapma şansı yakalamış olabilirsiniz. Babanız tarihten hoşlanıyor ise bu müzeler ve antik kentler ilgisini çekecektir. Bu müzelere Aydan Arkeoloji Müzesi, Karacasu Etnografya Müzesi, Tales Matematik Müzesi, Yörük Ali Efe Müzesi gibi örnekler verebiliriz. Tüm müzeleri gezmek istediğinizde Aydın'da müze gezmek ve tatil yapmak için ayrı ayrı geniş bir zaman yaratmanız gerekebilir. Aydın'a gitme kararından çok emin olmak isteyenler için Aydın'ı Bir Kitap ve Bir Film Eşliğinde Keşfedin yazımızı inceleyebilirsiniz. Aydın Otelleri ₺200'den başlayan pansiyonlar ya da bütçenize göre ₺6000'ye varan geniş bir yelpazeye sahip. Aydın' da gezip görülecek çok fazla müze ve antik kent olduğundan burada en az 5 gün konaklamanızı öneriyoruz.

Lord Butik Otel

  Otel
 • Çarşı /
 • Efeler /
 • Aydın

Tesis Fiyatı

30 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

351 TL

En Uygun Fiyata Git

Uzun Çarşısı Ve Nefi̇s Yemekleriyle; Antakya

Babanızla Bi̇rli̇kte Keşfedebi̇leceği̇ni̇z RotalarBir sonraki rota önerimiz de Antakya. Antakya denilince çoğu insanın aklına ilk gelen şey yemekleridir. Çok da haksız sayılmazlar. Antakya'da uygun fiyatlı ve lezzetli yemeklerle karnınızı doyurabilirsiniz. Hatay Gastronomi Rehberi'mizi Keşif Rehberi'mizden okuyabilirsiniz. Maneviyata önem veren bir babanız varsa Antakya'da dini ve kutsal yerler gezilecek yerler arasında en önemlileri. Bunların yanı sıra Antakya'da Harbiye Şelalesi çok ilgi gören yerlerden bir tanesi. Antakya Uzun Çarşı babanızla gezinizde kendinize hatıra kalabilecek birçok hediyelik eşya alabileceğiniz bir yer. Babayla tatile çıkmışken anneye de ufak bir hediye götürmeden olmaz diye düşünürseniz buraya mutlaka uğrayın. Babalar günü hediyesini de buradan almayı tercih edebilirsiniz. Antakya Otelleri ortalama ₺300'den başlar ve bu otellerde belli bir kalitededir. En yüksek fiyatlı oteller ortalama ₺3000'dir. Türkiye'de gezip görülmesi gereken en önemli yerlerden biri olan Antakya, Gezi Rehberimiz sayesinde babanızla geçireceğiniz bu vakit oldukça kıymetli ve unutulmaz olacak.

Kavinn Butik Otel

  Otel
 • Kışlasaray /
 • Antakya /
 • Hatay

Tesis Fiyatı

30 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

1366 TL

En Uygun Fiyata Git

Babasıyla Arkadaş Gi̇bi̇ Olanlar İçin; Kıbrıs

Babanızla Bi̇rli̇kte Keşfedebi̇leceği̇ni̇z RotalarBabamı yurtdışına çıkartmak istiyorum ama çok da uzak bir yere gitmek istemiyorum diyorsanız da Kıbrıs önerebileceğimiz en iyi seçenek. Kıbrıs turistlerin akın ettiği hareketli bir yer. Beraber eğlenmeyi seven bir baba-kız/oğul iseniz Kıbrıs tam sizlik! Yavru vatanda hiç yabancılık çekmeyeceğinizden emin olabilirsiniz. Girne Kalesi, Bellapais Manastırı, Salamis Antik Kenti, İkon Müzesi, Othello Kalesi mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler arasında. Kıbrıs'ın Birbirinden Güzel Plajları yazımız da sizi babalar gününü Kıbrıs'ta geçirmek konusunda heyecanlandıracaktır. Kıbrıs'ta Otel fiyatları ise Türkiye'den çok farklı değil. Yine ₺300 ortalama bir fiyatla bir pansiyon tutabilirsiniz, bütçenize göre ₺5000'ye varan güzel otelleri de tercih edebilirsiniz. Konaklamanızla ilgili olarak daha çok otelde mi vakit geçirirsiniz yoksa dışarıda mı bunu iyi düşünün. Eğer lüks ve otel seven bir babaya sahipseniz bu kez elini cebine atacak olan sizsiniz.

Tesis Fiyatı

30 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

4400 TL

En Uygun Fiyata Git

Babalar Gününde İnsanlik Tari̇hi̇ni̇n Deri̇nleri̇ne Yolculuk İçin; Şanlıurfa

Babanızla Bi̇rli̇kte Keşfedebi̇leceği̇ni̇z RotalarTürkiye'deki görülmesi gereken güzel şehirlerden birisi de Şanlıurfa. Şanlıurfa'nın 19 Haziran'da oldukça sıcak olacağının bilincinde yola koyulmak en mantıklısı olacaktır. Güneydoğunun en sıcak şehirlerinden biri olan Şanlıurfa'ya giderken sıcak için ekstra bir hazırlık yapmak gerekebilir. Bu sizi endişelendirmesin. Şanlıurfa gezinizi dolu dolu bir 3-4 güne sığdırmanız mümkün. Dünyanın konuştuğu Göbeklitepe Şanlıurfa sınırlarında yer alıyor. Burayı merak etmeyen var mıdır bilmiyorum ama babanız buraya özel olarak meraklıysa ona vereceğiniz en büyük hediye bu olur diye düşünüyoruz. Bunun yanı sıra Halepbahçe Mozaik Müzesi görülmesi gereken yerlerden biri. Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi, Şanlıurfa Kalesi, Mevlid-i Halil Camii'yi de görmenizi tavsiye ederiz. Şanlıurfa için bir rehbere ihtiyaç duyarsanız Şanlıurfa Gezi Rehberi yazımız sizi daha detaylı bir şekilde aydınlatacaktır. Şanlıurfa Otelleri ₺300'den başlıyor ve üst limiti çok düşük. Gerçekten güzel bir otelde ortalama ₺1500'ye konaklayabilirsiniz. Tüm verdiğimiz otel fiyatları tek geceliktir.

Hanehan Butik Otel Şanlıurfa

  Otel
 • Eyyübiye /
 • Merkez /
 • Şanlıurfa

Tesis Fiyatı

30 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

926 TL

En Uygun Fiyata Git

Babanızın ilgi alanına göre doğasıyla, tarihiyle, kültürüyle sizleri büyüleyecek önerilerimizin her birine birgün yolunuzun düşmesini dileriz. Ülkemizde keşfedilmeyi bekleyen binlerce güzellik, gizli bir miras var. Hiç aklınıza gelmeyecek bir şehirden beklenmedik bir şekilde etkilenebilirsiniz. İnsanlığın keşfedilmiş tarihinin başladığı Mezopotamya toprakları Türkiye'de ve sizler tarafından keşfedilmeyi bekliyor. Bu keyfi babanızla yaşayabilenlerdenseniz şanslısınız. Kaç yaşında olursak olalım babalarımızdan dinleyeceğimiz ve öğreneceğimiz daha çok hikaye var. Bir ömrü gölgesinde geçirdiğimiz babalarımızın tek bir gününü onların istediği ve görmeyi arzuladığı yerlerde geçirebilirsek ne mutlu bize…

Babanızla Bi̇rli̇kte Keşfedebi̇leceği̇ni̇z Rotalar

Türkiye göbekli babalarımız için olabildiğince zengin bir yemek kültürüne sahip. Babalarımızın göbeklerini şişirmeyi, onların nazını çekmeyi, bir yandan merakla gezerken bir yandan da bol bol dinlenip keyif yapmayı ihmal etmeyelim. Seyahatsever babalara Babalar Gününde Alınabilecek En Güzel Hediye Önerileri için bu yazımızı okuyarak ilham alabilirsiniz.

Çok mutlu bir babalar günü dileriz.

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)