Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Beldibi Mağarası
Beldibi Mağarası - Görsel 1
Beldibi Mağarası - Görsel 2
Beldibi Mağarası - Görsel 3
Beldibi Mağarası - Görsel 4
7 Fotoğraf
5/5
Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Beldibi Mağarası Hakkında

Beldibi Mağarası nerede? ” sorusunu en ayrıntılı şekilde yanıtlayacak olursak; Antalya - Kemer yolunun hemen 40 km ötesinde Çamdağ tünelinin çıkışında yer almakta olan Beldibi mağarası, deniz sahilinin ortalama 25 km yüksekliğinde yer alır. Beldibi Mağarası’nın 2. önemli merkezi ise, Prehistorik merkezi.

Bu mağara, yerli-yabancı turistlere devamlı açık halde olan arkeolojik sit alanı konumunda. Mağara içerisinde paleolitik, metolitik ve neolitik çağlara ait kalıntıların da yer aldığı bilinmekte. Kaya altında yer alan sığınak duvarlarındaysa, insan, dağ keçisi, ve geyik resimleri resmedilmiş.

“Beldibi Mağarası nasıl gidilir? ” araştırmasında size rehber olacak alternatif yollar:.

  • Girişlerin ücretsiz olduğu mağara, Kemer ilçesinden ortalama 20 km uzaklıkta yer almakta. Fakat Beldibi’ne araçla ulaşımın mümkün olmadığını belirtmek gerekiyor.
  • Beldibi Mağarası ulaşım yönünden özel araçla gidilmesinin uygun olmadığı bir yerde konumlanmışsa da Antalya Merkez’den Beldibi Mağarasına ulaşım, terminalden otobüs veya Kemer’den kalkan minibüslerle sağlanıyor. 

Beldibi Mağarası yol tarifi için ihtiyacınız olan tüm ayrıntılar yukarıdaki belirtilmiş olup, dilerseniz civarda gezilecek lokasyonları yazımızda inceleyebilirsiniz.

Beldibi Mağarası Gezi Rehberi

Çamdağ tünelinin çıkışında yer alan Beldibi Mağarası Obaköy mevkiinde yer aldığından buraya tekne turları düzenleniyor. Beldibi Mağarası /Kemer’e geldiğinizde gezilip görülmesi gereken yerlerden bazıları şu şekilde örnek gösterilebilir:.

  • Topçam Plajı: Antalya kent merkezine ortalama 15 kilometre uzaklıkta yer alan plaj, çam ormanlarının içerisinde kendine bir yer edinmiş. Amatör dalgıçların da sıklıkla kullanabileceği bir plaj konumunda olan bu yerin karşısında Sıçan Ada’sı bulunmakta. Ayrıca Topçam Plajının geçilmesinin ardından her yerde denize girebileceğiniz; Küçük- Büyük Çaltıcak, Kızıltepe, Beldibi, Kemer Koyu, Mocamp tesisleri ve Çıralı Plajı gibi farklı alternatifler sunan plaj alanları bulunuyor.
  • Paris Batığı: Tertemiz koyları ve denizi sayesinde yerli ve yabancı turistlerin beğenisi kazanmış olan batık, Kemer’de farklı aktivite yapmak isteyen konuklar için dalış fırsatı sunuyor. Kemer Marina’nın açıklarında yer almış olan batık, Dünyada 100 dalış noktaları arasında yerini alıyor.
  • Tahtalı Dağı-Teleferik: Maceraya hazır olun! Kemer tarafına geldiğinizde mutlaka deneyimlemeniz gereken bir diğer aktivite ise ‘Tahtalı Teleferik’ turu. Olimpos Beydağları Milli Parkında yer almış olan Tahtalı Dağı, Olimpos Dağları olarak da biliniyor. Burayı ilgi çekici yapan şeyse teleferikle dağın zirvesine çıkmak. 2365 metrelik mesafesiyle ziyaretçilerine eşsiz deneyimler yaşatan bu dağ, 360 derecelik bir manzara ile şahane ortamlar sunuyor.

Beldibi Mağarası Civarında Ne Yenir?

Beldibi Mağarası ve çevresini dolaşmak iştahınızı açacaktır. Bu noktada mağarayı ziyaret etmişken ünlü restoranlarında birbirinden zengin menüleri deneyerek tatil keyfinizi eşsiz tatlarla renklendirmeniz mümkün. Dünyanın pek çok mutfağını bir arada sunan kafe ve restoranları damak zevkinize uygun olarak tasarlanıyor.

Akdeniz mutfağının popüler haline gelmiş olduğu deniz ürünleri oldukça tercih edilen menüler arasında. Bunun dışında şakşuka, palize, kabak çintmesi, patlıcanlı cive Beldib Mağarası civarında popüler yemekleri arasında. Bu bilgiler dahilinde birkaç restoranı ve menüleri paylaşmak gerekir ise;.

  • Beldibi/Seosans Restoran: Kemer/Beldibi çevresinde konumlanmış olan duraklar arasında Seasons, zengin menüsü ile göz doldurmaya devam ediyor. Öğlen-akşam ve brunch halde olan öğünleri ziyaretçileri çeken diğer bir ayrıntı. Özel beslenme türleriyle hizmet veren restoran, vegan mutfağını ayağınıza getiriyor.
  • Lotus Restoran: Çin ve Asya mutfaklarını sizlere sunan bu restoran tam bir vejetaryen dostu. 
  • Mavi Terace Restoran: Beldibi/Kemer yöresine ait bu restoran Türk mutfağına özgü menüleriyle sizlere leziz tatlar tattırmaya aday.

Sizler de Beldibi Mağarası yorumları sayfasında ziyaretçilerin deneyimlemiş olduğu ünlü restoranlara bir göz atabilirsiniz.

Yorum / Değerlendirme

5/5
Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
Beldibi Mağarası
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?