Seçilen Filtreler
{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
{{ newGenerationFilterTitles[ngf] }}
İndirimli Tesisler
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
Seçimleri İptal Et
Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Akıllı Filtreler
Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Bayburt Merkez Alt Bölgeleri
Gecelik Oda Fiyatı
Tüm Fiyatları Gör
Yıldız Sayısı
Konaklama Tipi
Tesis Türü
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Operatörler

Bayburt Merkez Otelleri

Bayburt Merkez için {{ (filteredHotels).length}} / 4 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Sertifikalı

Bayburt Merkez Otelleri

Bayburt Merkez Otelleri

Bayburt Merkez Otelleri

Anadolu'nun kuzeydoğusunda yer alan Bayburt, binlerce yıllık tarihi ve kendine has kültürü ile keşfedilmeyi bekleyen bir nokta. Oldukça küçük bir il olmasına rağmen görebileceğiniz birçok noktayı bünyesinde barındırıyor. Eski İpek Yolu üzerinde bulunması sayesinde bölge binlerce yıllık medeniyetlerin geçiş noktalarından birini oluşturuyor. Bayburt, adını ise antik dönemlerde bölgede yaşayan Halti halkından aldığı düşünülüyor. Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu arasında bir noktada konumlanması nedeniyle iklimi hem Karadeniz hem de karasal iklim arasında bir geçiş gösteriyor. Bu nedenle kış aylarında çok soğuk olsa da bahar ve yaz aylarında vakit geçirmek için oldukça uygun bir havası oluyor. Bayburt'a ulaşım ise genellikle karayolundan sağlansa da yakınında bulunan Erzurum Uluslararası Havalimanı ile oldukça kolay bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Bayburt merkez otelleri ise bu bölgede yapacağınız tatil için birçok konaklama olanağını bir araya getiriyor. Bu otellerde ihtiyacınıza göre birçok alternatifi bulabilirsiniz. Üstelik bu oteller her bütçeye uygun seçenekleri ile hemen herkesin bu şehirde vakit geçirebilmesine olanak tanıyor.

Bayburt'ta Konaklama

Bayburt'ta Konaklama

Bayburt küçük bir il olmasına rağmen birçok konaklama alternatifini bir araya getiriyor. Bu sayede tatil planınıza göre istediğiniz otel tipini seçebilirsiniz. Bu otel çeşitlerinden bazıları ise;

 • Bayburt otelleri misafirlerinin hemen her ihtiyaçları düşünülerek işletiliyor. Resepsiyon hizmeti, restoran veya oda servisi gibi birçok hizmeti bir araya getiren bu otellerde tüm ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Üstün hizmet kalitesi ile konforlu bir konaklama yaşayabilirsiniz.
 • Pansiyonlar ise daha uygun fiyatlarla hizmet verirken ihtiyacınız olan hizmetleri de bir araya getiriyor. Tam pansiyon ve yarım pansiyon seçeneklerine sahip bu otellerde tatil planınıza göre istediğinizi seçebilirsiniz. Genellikle tüm öğünleri bir arada bulunduran tam pansiyonların yanı sıra kahvaltı ve bir öğünü paketlerinde bulunduran yarım pansiyon seçeneklerini tatiliniz boyunca yapacağınız şeyleri göz önünde bulundurarak tercih edebilirsiniz.
 • Apart oteller ise genellikle ortak alanlarda veya odalarda bulundurduğu mutfak ile tatiliniz süresince kendi yemeğinizi kendiniz pişirmenize olanak tanıyor. Ayrıca geniş oda seçeneklerine sahip olan apart otelleri tercih ederek kalabalık bir tatil yapabilirsiniz.
 • Ayrıca bu otelleri seçerken fitness, spa, havuz veya ücretsiz kahvaltı olanaklarına sahip otelleri seçerek tatilinizin her anını konfor içinde yaşayabilirsiniz. Otoparka sahip oteller ise şehirde özel aracınızla yapacağınız gezinin ardından park etme sorunu ile karşılaşmamanıza olanak tanıyor.

Tüm bu otel seçeneklerini değerlendirirken ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak istediğiniz konaklama alternatifini seçebilirsiniz. Üstelik hem yalnız hem de kalabalık bir grup halinde yapacağınız geziye uygun herhangi bir oteli planınıza dahil edebilirsiniz.

Bayburt Merkez Otel Fiyatları

Bayburt Merkez Otel Fiyatları

Bayburt merkez otel fiyatları birçok değişkene bağlı olarak farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle ihtiyacınız olan özellikleri göz önünde bulundurarak tatiliniz için doğru bir bütçe oluşturabilirsiniz. İlk olarak otelin konumu fiyatı etkileyen en önemli etkenler arasında yer alıyor. Merkeze yakın bir noktada yer alan oteller görece daha yüksek fiyatlara sahip olsa da ulaşım konusunda rahat etmenizi sağlayarak daha tasarruflu bir seçenek olabilir. Ayrıca otellerin tam pansiyon veya yarım pansiyon olarak hizmet vermesi de fiyatları etkileyen unsurlar arasında yer alıyor. Tam pansiyon oteller genellikle tüm öğünleri bir pakete dahil ediyor. Bu nedenle daha yüksek fiyatlara sahip olsa da ihtiyacınız olan her şeyi bir arada bulabilmeniz sayesinde daha tasarruflu bir seçenek olabilir. Eğer gezinizin büyük kısmını dışarıda geçirmeyi planlıyorsanız kahvaltı ve bir öğünü daha paketine dahil eden yarım pansiyon seçenekler de uygun fiyatlı alternatifler arasında yer alıyor. Bir diğer ayrıntı olarak ise, otelde yer alan fitness, spa veya havuz gibi ek hizmetler de fiyatı etkileyen ekstra unsurlar olarak karşınıza çıkabilir. Ayrıca otel fiyatları sezonsal olarak da değişkenlik gösterebiliyor. Genellikle yaz aylarında görece daha yüksek fiyatlar olabilse de erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak istediğiniz otelde oldukça uygun fiyatlarla tatilinizi yapabilirsiniz.

Bayburt'ta Gezilecek Yerler

Bayburt'ta Gezilecek Yerler

Bayburt küçük bir nokta olsa da binlerce yıllık bir tarihe ev sahipliği yapması ve kendine özgü kültürü sayesinde yapılabilecek birçok aktivite ve gezilecek birçok yeri bünyesinde barındırıyor. Tatil planınızı yaparken ekleyebileceğiniz bu ayrıntılar ile dolu dolu bir tatil yapabilirsiniz. Gezebileceğiniz yerlerden bazıları ise;

 • Şehrin kuzeyinde yer alan Bayburt Kalesi, binlerce yıllık bir geçmişe sahip olması ile dikkat çekiyor. Yüzyıllar boyunca şehrin savunmasında rol oynayan bu kale, tarihi kayıtlarda sıklıkla karşılaşılıyor. Şehrin tepe noktasında yalçın kayalıklarda yer alan bu kale şehrin tarihini görmek için önemli noktalardan biri.
 • Bayburt tarihinde görülmesi gereken bir diğer yer ise Aydıntepe Yer Altı Şehri. Bu şehir antik dönemde oldukça etkin bir biçimde kullanılmış yerler arasında bulunuyor. Görülebilecek 200 metre alanı bulunan bu yer altı şehrinde gezerek su arklarını, galerileri görebilirsiniz.
 • Görülebilecek ilginç yerlerden biri ise Helva Köyü Buz Mağarası. Yılın her döneminde buzdan sarkıt ve dikitleri görebileceğiniz bu mağara dondurucu bir soğukluğa sahip. Yöre halkı tarafından yiyeceklerin muhafazası için kullanılan bu mağarayı ziyaret edebilirsiniz.
 • Eğlenceli bir aktivite yapmak isteyenler için ise Çoruh Nehri'nin debisi yüksek sularında rafting imkanı bulunuyor.
 • Bayburt'a geldiğinizde tatmanız gereken birçok yöresel lezzet bulunuyor. Bu bölgeye özgü kara pancar, ekşi lahana, galacoş ve lor dolmasını deneyebilirsiniz. Tatlı olarak ise tatlı çorba ve tel helva tadabileceğiniz lezzetler arasında yer alıyor.

Tatil planınıza mutlaka eklemeniz gereken bu bölgede yapabileceğiniz birçok şey bulunuyor. Tatilinizi dolu dolu geçirmek için Bayburt merkez otelleri en uygun fırsatlarla sizleri bekliyor.

Bayburt Merkez Otelleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Son 3 günde, Neredekal kullanıcıları Bayburt Merkez için ₺200 den başlayan fiyatlarla çift kişilik oda buldu. Ortalama fiyat ₺850 dir.

Son 72 saatte, kullanıcılar bu gece için Bayburt Merkez otellerinde ₺200 ile ₺1500 fiyatları arasında otel buldu.

Son 72 saatte, kullanıcılar bu hafta sonu için Bayburt Merkez otellerinde ₺200 den başlayan fiyatlarla oda buldu. 4 yıldızlı otel fiyatları ₺1500 den başlıyor.

Neredekal aracılığıyla en çok aranan oteller semtlerindedir.

Arama formunda gelen Yakınımdaki Oteller alanına tıklayarak, konumunuza yakın otelleri listeleyebilirsiniz.