Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Giriş
11 Haziran Paz.
Çıkış
12 Haziran Pts.
Lütfen Giriş-Çıkış tarihlerini seçiniz.
Kişiler
2
0
Örnek Harita Görseli
Haritayı görüntüle
Filtreler

Fiyat Aralığı

Kendi bütçenizi belirleyin
0 TL - 800 TL
800 TL - 1.800 TL
1.800 TL - 3.000 TL
3.000 TL - 5.000 TL
5.000 TL +

Konsept/Tema

Aile Dostu
Şehir Oteli
Çocuk Dostu
İş Seyahati Oteli
Engelli Dostu
Balayı Otelleri

Tesis Türü

Otel

Konaklama Tipi

Oda-Kahvaltı
Sadece Konaklama

Spa & Sağlık

Spor Salonu

Olanaklar

Sigara İçme Alanı
Araba Kiralama
Resepsiyon
Kuru Temizleme
Ütü ve Terzi Hizmeti
Klima

Bayburt Merkez Otelleri:

7 tesis listelendi.
Bize yapılan ödemeler sıralamayı nasıl etkiler?
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(2 yorum)
Şeyhhayran Mah, Merkez, Bayburt
Merkez merkezine 60 m uzaklıkta
Otelz.com
Oda-Kahvaltı
549 TL
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Şingah Mah, Merkez, Bayburt
Merkez merkezine 2.3 km uzaklıkta
Otelz.com
Oda-Kahvaltı
1.300 TL
Etstur
1.550 TL
En uygun fiyat
1.222 TL
Setur
En uygun fiyat:
Setur
1.222 TL
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(2 yorum)
Şeyhhayran Mah, Merkez, Bayburt
Merkez merkezine 140 m uzaklıkta
Otelz.com
Oda-Kahvaltı
902 TL
Etstur
1.100 TL
En uygun fiyat
902 TL
Otelz.com
En uygun fiyat:
Otelz.com
902 TL
Neredekal Değerlendirme4.7/5 Mükemmel
(4 yorum)
Şingah Mah, Merkez, Bayburt
Merkez merkezine 1.1 km uzaklıkta
Otelz.com
%7 Tasarruf
Oda-Kahvaltı
1.400 TL
Etstur
1.400 TL
En uygun fiyat
1.300 TL
Odamax
En uygun fiyat:
Odamax
1.300 TL
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Merkez merkezine 310 m uzaklıkta
Otelz.com
Sadece Konaklama
630 TL
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Şeyhhayran Mah, Merkez, Bayburt
Merkez merkezine 30 m uzaklıkta
Bu tesiste aradığın tarihler için fiyat bilgisine ulaşamadık. Tarih değiştirerek yeniden deneyebilirsin.
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Merkez merkezine 32.0 km uzaklıkta
Bu tesiste aradığın tarihler için fiyat bilgisine ulaşamadık. Tarih değiştirerek yeniden deneyebilirsin.
Bayburt Merkez Otelleri Hakkında

Konaklama

7 tesis

Popüler Otel

Bayburt Saraçoğlu Otel

Gecelik Başlangıç Fiyatı

549 TL

Popüler Ziyaret Noktası

Bayburt Saat Kulesi, Dede Korkut Kümbeti, Kop Şehitliği
Merkez Hakkında İpuçları
Sakin Sezon
Şubat
Yılın bu dönemi bölgede konaklama fiyatları en düşük seviyede.
Yoğun Sezon
Haziran
Bölgede yılın en hareketli zamanı. Konaklama fiyatları bu dönem en yüksek seviyeye ulaşıyor.
Ortalama Fiyat
891 TL
Ortalama fiyat, bölgede hizmet veren tesislerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alınarak oluşturuldu.

Bayburt Merkez Otelleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bayburt Merkez Otelleri için gecelik ortalama fiyat aralığı ne kadardır?
Bayburt Merkez Otelleri için 1 gecelik ortalama fiyat 549 TL - 1550 TL
Bayburt bölgesinde Covid sertifikalı tesisler var mıdır?
Bayburt bölgesindeki Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı Güvenli Turizm Sertifikalı otelleri Bayburt Merkez Otelleri, Bayburt Şehir İçi Otel Fiyatları - Neredekal sayfamızda bulunan filtre alanını kullanarak filtreleyebilir, size en uygun tesisleri inceleyebilirsiniz.
Bayburt Merkez Otelleri için en popüler tesis özellikleri nelerdir?
Bayburt Merkez Otelleri için en popüler tesis özellikleri: Kahvaltı dahil.
Bayburt Merkez Otelleri için ödeme yöntemleri nasıldır?
Bayburt Merkez Otelleri için Otelde ödeme,taksitli ödeme seçenekleri bulunan tesisleri filtre alanımızı kullanarak inceleyebilirsiniz.

Bayburt Merkez Otelleri

Bayburt Merkez Otelleri

Bayburt merkez otelleri, misafirlerine Karadeniz’in muhteşem doğası ve kendine has atmosferinde ayrıcalıklı bir tatil fırsatı sunuyor. Karadeniz Bölgesi’nin doğu tarafında konumlanan Bayburt, kış tatilleri veya haftasonu kaçamakları için ideal bir şehir. Doğu Anadolu’yu Karadeniz’e bağlayan güzergâh üzerinde yer alan Bayburt, birçok medeniyete de ev sahipliği yapmış. Kaynaklar, Bayburt ilinin tarihinin M.Ö. 3000’li yıllara kadar uzandığını gösteriyor. Xenophon, Anabasis eserinde bile Bayburt’tan ihtişamlı bir şehir olarak bahsediyor. Azziler tarafından kurulan şehir, M.Ö. 770-665 yılları arasında Kimmer ve İskitlerin akınlarına uğruyor. Bu dönemden sonra bölge Haldilerin ve akabinde Medlerin eline geçiyor. Pers hâkimiyetine de giren bölgenin birçok uygarlığa ev sahipliği yaptığını söylemek mümkün. 

M.Ö. 2. yüzyılda Pontus Krallığı’na dâhil olan Bayburt, gene M.Ö. 40’lı yıllarda Roma hâkimiyetine giriyor. M.S. 705 yılında Emeviler bölgeye hâkim olurken Bayburt, 715 yılında Bizanslılar’a geçiyor. 850 yılından sonra ise Müslüman Türklerin yerleşmeye başladıkları bir şehir oluyor. Daha sonra sırasıyla Selçuklular, Mengücekler, Danişmentliler ve Bizanslıların egemenliğinde kalan bölge,  Trabzon Valisi Theodoros Gavras tarafından ele geçiriliyor. Moğol istilasıyla ciddi anlamda zarar gören şehirde 14. yüzyılda Akkoyunlu Devleti kuruluyor. Akkoyunlu İdaresi, Yavuz Sultan Selim’in veziri Bıyıklı Mehmet Paşa’nın Bayburt’u fethetmesiyle sona eriyor. Bundan sonra şehir, Osmanlı Devleti tarafından sancak merkezi yapılıyor. Köklü bir tarihe sahip olan bu şehirde unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz.

Bayburt Merkez İş Seyahati Otelleri

Bayburt’a iş seyahati amacıyla geliyorsanız toplantı salonu da dâhil olmak üzere çeşitli olanaklar sunan, elverişli bir konuma sahip olan tesislerde kalabilirsiniz.

Bayburt Merkez Şehir Otelleri

Bayburt merkez şehir otelleri, bölgeye ne amaçla gelmiş olursanız olun avantajlı konumuyla tercih sebebi. Bu tesislerde kalarak bölgedeki önemli noktalara kolayca erişim sağlayabilirsiniz.

Hayvan Dostu Bayburt Merkez Otelleri

Tüylü dostunuzu yanınızdan ayırmadığınız bir konaklama deneyimi için hayvanları kabul eden Bayburt merkez otelleri ideal. Bu otellerin bir listesi için: Hayvan Dostu Bayburt Merkez Otelleri

Bayburt Merkez Yetişkin Otelleri

Tamamen yetişkinlere özel olarak tasarlanan havuz, restoran veya eğlence merkezlerine sahip otellerde konforlu bir konaklama deneyimi arzu ediyorsanız listemize göz atabilirsiniz: Bayburt Merkez Yetişkin Otelleri

Bayburt Merkez Otelleri Fiyatları ve Bayburt Tatili Planlama

Bayburt Merkez Otelleri Fiyatları ve Bayburt Tatili Planlama

Bayburt gezinizin kusursuz olmasını istiyorsanız tatil planınızı detaylıca yapmanıza tavsiye ediyoruz. Bölgede gezeceğiniz yerlerden kalacağınız tesise kadar pek çok noktayı önceden belirleyerek bütçenizi aşmadan keyifli bir tatil süreci geçirebilirsiniz. Bayburt merkez otelleri fiyatlarıyla ilgili olarak şunları da dikkate almanızı tavsiye ediyoruz:

 • Bayburt merkez otel seçenekleri, sezonda ve özel günlerde farklı fiyat tarifeleri uygulayabiliyor. Bölgeye resmî tatilde veya yılbaşında gelmeyi düşünüyorsanız tesislerin fiyatlarının biraz daha yüksek olacağını söylemek mümkün.
 • En iyi Bayburt merkez otelleri, konuklarına üst düzey konfor şartlarını sağlarken ayrıcalıklı olanaklar sunmayı başaran tesislerden oluşuyor. Genellikle lüks hizmetler sunan bu otellerde konaklamanızın her anında kendinizi özel hissetmeniz amaçlanıyor. Bu tesislerde kalmak için: Lüks Bayburt Merkez Otelleri
 • En uygun Bayburt merkez otelleri, genellikle bütçe dostu fiyat politikası uygulayan tesislerden oluşuyor. Bu otellerde konaklayarak tasarruf ettiğiniz bir tatil geçirebilirsiniz. Siz de konaklama bedeli bakımından Bayburt’un en avantajlı tesislerinde kalmak isterseniz listemizi inceleyebilirsiniz: Ucuz ve Ekonomik Bayburt Merkez Otelleri
 • Bayburt merkez otelleri, tema ve konseptlerine göre de değişen fiyat politikaları uyguluyor. Tesisin kendisine ait havuzu veya SPA merkezi olduğunda konaklama bedelleri daha yüksek bir skalada seyrediyor.

 

  Karadeniz’le Doğu Anadolu arasında konumlanan bu bölgede bulunan kaliteli tesisleri tercih ederek rahat bir konaklama deneyimi yaşayabilirsiniz. Farklı bütçelere hitap eden tesisler arasından beklentilerinize uygun olan konaklama yerini kolayca bulabilirsiniz.

  Bayburt Tatili Bütçenizi Planlarken Bunları Es Geçmeyin

  Bayburt Tatili Bütçenizi Planlarken Bunları Es Geçmeyin

  Bayburt merkez konaklama seçeneklerini araştırdıktan sonra gezi rotanızın diğer detaylarını planlamaya geçebilirsiniz. Bölgedeki sayısız cazibe noktasını ve şehrin tüm olanaklarını tam olarak öğrendikten sonra tatil bütçenizi de daha detaylı olarak hesaplamanız mümkün. Kusursuz bir tatil deneyimi yaşamak için Bayburt seyahatinizin detaylarını planlarken şu hususları da dikkate almanızı tavsiye ediyoruz:

  • Bayburt’un doğal güzellikleri saymakla bitmeyecek kadar çok. Bölgeyi ne amaçla ziyaret etmiş olursanız olun doğanın insana sunduğu muazzam eserleri görmelisiniz. Bayburt merkez otelleri konaklamanız boyunca Sırakayalar Şelalesi’nin insanı hayrete düşüren görüntüsü eşliğinde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bayburt Kalesi’nin ihtişamını şeyre dalabilirsiniz. Bölgede görmeye değer yerlerin kapsamlı bir listesine ulaşmak için: Bayburt Gezilecek Yerler
  • Bayburt’un merkezinde birçok restoran ve lokanta bulmanız mümkün. Bölgede pide salonlarından et restoranlarına kadar farklı mekân seçenekleri mevcut. Dilerseniz her gün başka bir mekânı ziyaret edebilir, değişik lezzetler tadabilirsiniz. Hemen herkesin damak tadına uygun bir alternatif bulabileceği bölgedeki restoranlarla ilgili hazırladığımız listeyi inceleyebilirsiniz: Bayburt Restoranları
  • Tatiliniz süresince Kenan Yavuz Etnografya Müzesi’ni ziyaret edebilir, bölgenin kültürel geçmişini yakından tanıma fırsatı edinebilirsiniz. Kop Dağı Kış Turizmi Merkezi ise kayak ve snowboard meraklıları için eşi bulunmaz bir fırsat. Siz de Bayburt’un konuklarına sunduğu tüm olanaklardan faydalanmak isterseniz hazırladığımız listeye göz atabilirsiniz: Bayburt’ta Yapılacak Aktiviteler

  İster küçük bir kaçamak ister iş seyahati amacıyla şehre gelmiş olun Bayburt, eğlenceli vakit geçirmeniz için birçok olanak sunuyor. Doğal güzelliklerin ve tarihî mekânların bir arada bulunduğu eşsiz şehirlerden biri olan Bayburt’ta konforlu bir konaklama ve keyifli bir tatil sizleri bekliyor.

  Bayburt Konaklama Seçeneklerinde Bunlara da Göz Atabilirsiniz

  Bayburt Konaklama Seçeneklerinde Bunlara da Göz Atabilirsiniz

  Bayburt merkez otelleri rezervasyon işlemi öncesinde bölgedeki tüm konaklama seçeneklerini öğrenerek beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun tesisi bulabilirsiniz. Bayburt merkez otelleri tavsiye edilebileceklerin yanı sıra şu tesisleri de değerlendirebilirsiniz: 

  Bayburt Otelleri

  Yoğun iş temposundan sıkılan tatil severler için ideal bir dinlence yeri olan Bayburt’ta şehrin farklı noktalarında oteller bulmanız mümkün. Bölgedeki tesislerin bir listesi için: Bayburt Otelleri

  Yarım Pansiyon Bayburt Otelleri

  Yarım pansiyon tesislerde konaklama bedelinin içerisinde sabah ve akşam yemekleri de bulunuyor. Siz de bu tesislerin avantajlarından yararlanmak isterseniz hazırladığımız listeye göz atabilirsiniz: Yarım Pansiyon Bayburt Otelleri

  Tam Pansiyon Bayburt Otelleri

  Tam pansiyon Bayburt otellerinde sabah, öğle ve akşam yemekleri, konaklama bedeline dâhil olarak sunuluyor. Bu tesislerde konaklamak isterseniz listemizi inceleyebilirsiniz: Tam Pansiyon Bayburt Otelleri

  Bayburt Merkez Otellerine Ulaşım ve Şehir İçi Ulaşım Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  Bayburt Merkez Otellerine Ulaşım ve Şehir İçi Ulaşım Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  Bayburt merkez kalacak yer seçenekleri arasından seçim yaptıktan sonra bölgeye ulaşım olanaklarını incelemenizde fayda var. Bayburt merkez otelleri ulaşım seçenekleri, şehir içi ve dışı olarak iki farklı kategoride incelenebiliyor. Siz de kendinize uygun olan ulaşım alternatifini belirleyerek Bayburt’a konforlu bir şekilde varabilirsiniz.

  Bayburt’a Ulaşım

  Bayburt’a kara veya hava yoluyla ulaşım sağlamanız mümkün. Türkiye’nin birçok şehrinden bölgeye otobüs seferleri düzenleniyor. Bununla beraber bölge ülkenin oldukça doğu tarafında olduğu için, ikamet ettiğiniz yere bağlı olarak değişmekle beraber, şehre otobüs vasıtasıyla gelmek biraz uzun sürebilir.

  Bayburt’a uçak vasıtasıyla gelmek için çevre illerde yer alan havaalanlarını kullanabilirsiniz. Bu durumda Erzurum ve Trabzon havaalanlarına iniş yaptıktan sonra bölgeye aktarma yapmanız gerekiyor. Bölgeyle Erzurum Havalimanı arasındaki mesafe 116 km. Trabzon ve Bayburt arasında ise 132 km bulunuyor. Bu iki havaalanından da öncelikle şehrin otogarına geçiş yapmanız, daha sonra Bayburt otobüslerine binmeniz gerekiyor. Bunun yanı sıra Erzurum veya Trabzon’dan araç kiralayarak da şehre ulaşmanız mümkün.

  Bayburt Şehir İçi Ulaşım İmkânları

  Bayburt'ta şehir içi ulaşım için özel halk ve belediye otobüsleri kullanılıyor. Ayrıca bölgeye minibüs seferleri de düzenleniyor. Daha hızlı ve konforlu bir konaklama deneyimi için Bayburt’u taksi tutarak veya araba kiralayarak da gezebilirsiniz. Ayrıca bu iki seçenekle bölgede istediğiniz her noktaya kolayca erişim sağlamanız mümkün.