Babakale Otelleri

Babakale’de yüzünüzü denize döndüğünüzde masmavi Ege, karaya döndüğünüzde ise tüm genişliği ile Asya kıtası karşılar sizi...Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

İndirim ve Fırsatlar

Türü

Konaklama Tipi

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Babakale Otelleri

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Lütfen seçiniz
  • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

"Ev yapımı reçeller"

"Leziz yiyecekler"

10

Misafir yorumu

4 yorum
* Tesisi ücretsiz ara 0 850 602 26 03

Babakale Otelleri ve Babakale Otel Fiyatları

Babakale’de yüzünüzü denize döndüğünüzde masmavi Ege, karaya döndüğünüzde ise tüm genişliği ile Asya kıtası karşılar sizi...

Güneşin bile bir başka doğduğu söylenir Çanakkale Babakale’de, doğallığını kaybetmemiş yörenin, kurulduğu günden bu yana dokusunu hep koruduğunu fark edersiniz. Güneşin batışı ise, akşamın huzurundan dem vurur size.

Kuzey Ege’nin sakinliği ve sessizliği içerisinde tatil yapmak isteyenler de Babakale otellerini tercih ederler. Çanakkale Babakale’de daha çok küçük çaplı oteller hizmet vermekte olup, geneli aile işletmesidir. Aile sıcaklığı ve bir anne temizliği ile konaklayacağınız Babakale otellerinde kendinizi misafir gibi hissedeceksiniz.

Çanakkale Babakale otellerinde konakladığınız zaman, yöresel kahvaltı ile güne başlamayı ihmal etmeyin. Ardından köy sokaklarında yürüyün, eski evlerin fotoğraflarını çekin, Babakale halkı ile sohbet edin. İnsanların birbirine güvendiği, kapıların kilitlenmediği, anahtar yerine tüm samimiyetle iplerin bağlandığı evlerin kapılarını çalın.

Babakale otellerinde misafir olarak, düşündüğünüzden çok daha farklı bir tatil geçirecekseniz. Tüm sıkıntılarınızı denize atacak ve eve çantanızda bir tutam huzur ile döneceksiniz.

Ünlü tarihçi Homeros, İlyada adlı ünlü eserinde Babakale'den Lektos ismiyle bahseder.

Kalesi, camisi, hamamı ve çeşmesi ile birçok değerli esere sahip olan Babakale, doğallığını günümüze kadar korumayı başarmış bir Ege kasabasıdır.

Güneşin batarken anakaramızdan izlenebildiği son yer olan Çanakkale Babakale ve antik dünyanın en ünlü kehanet merkezlerinden biri olan Apollon Smintheus bu coğrafyanın öne çıkan iki yerleşimidir.

Antik dönemde çevresinde pek çok yerleşim kurulmuş olsa da, Çanakkale Babakale'nin Osmanlı Dönemi'nde kurulduğunu söylemek mümkündür. Babakale çevresindeki Helen karakterli yerleşimlerin aksine, Osmanlı Türk yerleşim örgüsünü hep korumuştur.

Sokaklarındaki çeşmelerden, heybetli kalesine, tarihi hamamından 300 yıllık camisine kadar Babakale'de Osmanlı'nın izlerini görmek mümkündür. Çanakkale'nin Gülpınar ilçesinden denize doğru inen 9 kilometrelik yılankavi yol Babakale'de son bulmaktadır.

Çanakkale Babakale otelleri daha çok küçük otellerden oluşmaktadır. Aile işletmesine ait olup, evlerin restore edilmesi ile Babakale otelleri günümüze kazandırılmıştır. Babakale otel fiyatları, yaz aylarında biraz daha fazla olup, kış aylarında düşüş göstermektedir.

Babakale 2017 otel fiyatlarının yıl içerisinde genel olarak uygun olduğunu söylemek mümkündür. Daha çok hafta sonu tercih edilen Babakale otellerinde yer bulmak için, gitmeden önce arayıp rezervasyon yaptırmanızda fayda vardır.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın