Seçilen Filtreler

{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
İndirim ve Fırsatlar {{ discount }}
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
Temizle

Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik Oda Fiyatı

Tüm Fiyatları Gör

Yıldız Sayısı

Konaklama Tipi

Tesis Türü

İndirim ve Fırsatlar

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Operatörler

Babakale Otelleri

Babakale için {{ (filteredHotels).length}} / 1 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

Sıralama Kriterleri {{ sorting.id }}
 • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele
 • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
 • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.

{{ hotel.minPrice }} TL'dan başlayan fiyatlarla
 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}

"{{ comment }}"

Puan Ver {{ hotel.point == '10' ? hotel.point : (hotel.point | number:1) }}

Misafir yorumu

{{ hotel.comment_count }} yorum
Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Ücretsiz Çağrı Hattı
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}

Babakale Otelleri - En Uygun Otel Fiyatları

Babakale’de yüzünüzü denize döndüğünüzde masmavi Ege, karaya döndüğünüzde ise tüm genişliği ile Asya kıtası karşılar sizi...

Güneşin bile bir başka doğduğu söylenir Çanakkale Babakale’de, doğallığını kaybetmemiş yörenin, kurulduğu günden bu yana dokusunu hep koruduğunu fark edersiniz. Güneşin batışı ise, akşamın huzurundan dem vurur size.

Kuzey Ege’nin sakinliği ve sessizliği içerisinde tatil yapmak isteyenler de Babakale otellerini tercih ederler. Çanakkale Babakale’de daha çok küçük çaplı oteller hizmet vermekte olup, geneli aile işletmesidir. Aile sıcaklığı ve bir anne temizliği ile konaklayacağınız Babakale otellerinde kendinizi misafir gibi hissedeceksiniz.

Çanakkale Babakale otellerinde konakladığınız zaman, yöresel kahvaltı ile güne başlamayı ihmal etmeyin. Ardından köy sokaklarında yürüyün, eski evlerin fotoğraflarını çekin, Babakale halkı ile sohbet edin. İnsanların birbirine güvendiği, kapıların kilitlenmediği, anahtar yerine tüm samimiyetle iplerin bağlandığı evlerin kapılarını çalın.

Babakale otellerinde misafir olarak, düşündüğünüzden çok daha farklı bir tatil geçirecekseniz. Tüm sıkıntılarınızı denize atacak ve eve çantanızda bir tutam huzur ile döneceksiniz.

Ünlü tarihçi Homeros, İlyada adlı ünlü eserinde Babakale'den Lektos ismiyle bahseder.

Kalesi, camisi, hamamı ve çeşmesi ile birçok değerli esere sahip olan Babakale, doğallığını günümüze kadar korumayı başarmış bir Ege kasabasıdır.

Güneşin batarken anakaramızdan izlenebildiği son yer olan Çanakkale Babakale ve antik dünyanın en ünlü kehanet merkezlerinden biri olan Apollon Smintheus bu coğrafyanın öne çıkan iki yerleşimidir.

Antik dönemde çevresinde pek çok yerleşim kurulmuş olsa da, Çanakkale Babakale'nin Osmanlı Dönemi'nde kurulduğunu söylemek mümkündür. Babakale çevresindeki Helen karakterli yerleşimlerin aksine, Osmanlı Türk yerleşim örgüsünü hep korumuştur.

Sokaklarındaki çeşmelerden, heybetli kalesine, tarihi hamamından 300 yıllık camisine kadar Babakale'de Osmanlı'nın izlerini görmek mümkündür. Çanakkale'nin Gülpınar ilçesinden denize doğru inen 9 kilometrelik yılankavi yol Babakale'de son bulmaktadır.

Çanakkale Babakale otelleri daha çok küçük otellerden oluşmaktadır. Aile işletmesine ait olup, evlerin restore edilmesi ile Babakale otelleri günümüze kazandırılmıştır. Babakale otel fiyatları, yaz aylarında biraz daha fazla olup, kış aylarında düşüş göstermektedir.

Babakale 2018 otel fiyatlarının yıl içerisinde genel olarak uygun olduğunu söylemek mümkündür. Daha çok hafta sonu tercih edilen Babakale otellerinde yer bulmak için, gitmeden önce arayıp rezervasyon yaptırmanızda fayda vardır.

Babakale Hakkında

Osmanlı'nın son kalelerinden olan Çanakkale Babakale, huzurlu bir balıkçı kasabası…

Türkiye'nin balık deposu olarak adlandırılan Çanakkale Babakale ismini sahip olduğu kaleden alıyor. Ege ve Marmara'nın birbirinden ayrıldığı noktada yer alan Çanakkale Babakale'de güneş denizde batıyor.

Osmanlı donanmalarının deniz güzergahı üzerinde yer alan Çanakkale Babakale, korsanların da uğrak yeri. Birçok türde canlıyı barındıran bu yörede denize girmek için sahildeki Ak Liman Koyu'na gitmeniz gerekiyor. Yüz metresi sığ olan denizin plajı ince kumlu.

Asya kıtasının en uç noktası olarak nitelendirilen Çanakkale Babakale'nin diğer ismi ise Akvaryum. Balıkların yumurtalarını bıraktığı yerlerden biri olan Çanakkale Babakale'de her türlü balığı bulabiliyorsunuz.

Köyün neredeyse tamamı geçimini balıkçılıktan sağlamaktadır. Tüm Ege'de olduğu gibi zeytin ve zeytinyağı önemli bir yer tutuyor.

Babakale otel tavsiyeleri

 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
Babakale Narcissus Otel
Babakale Narcissus Otel

-

Ev yapımı reçeller

Huzuru bulabileceğiniz, eşsiz manzarasıyla harika yemekleri ve ev yapımı reçelleriyle, profesyonel işletmeciliği ve limitsiz güler yüzlülüğüyle eşsiz bir işletme.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Tesis Yetkilisinin Cevabı

Teşekkür ederiz ama işletmemiz siz sevgili misafirlerimizle güzelleşiyor.

3 Eylül 2015, Perşembe 00:45
Babakale Narcissus Otel
Babakale Narcissus Otel

-

Leziz yiyecekler

Huzurlu ortamı, eşsiz manzarası, güler yüzlü personeli, lezzetli yiyecekleri ve nefis deniziyle sizi karşılayan samimi bir otel. Bizler çok memnun kaldık.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Tesis Yetkilisinin Cevabı

Çok teşekkür ederiz Sibel Hanım sizleri sağlıklı ve daha iyi günlerde tekrar ağırlamaktan onur duyarız. Bu vesileyle iyi çalışmalar dileriz.

3 Eylül 2015, Perşembe 01:09
Babakale Narcissus Otel
Babakale Narcissus Otel

-

Manzarası ile mükemmel

Kalmış olduğumuz konaklama işletmesi, çalışan personeli, güler yüzlülüğü, çıkan çeşitli akşam yemeği, doyurucu sabah kahvaltısı ve lebiderya manzarası ile mükemmel. Konum olarak plaja iki dakika mesafede, gezilip görülmesi gereken bir yer! Ayrıca İstanbul ve Ankara Üniversitelerinin yapmış olduğu araştırmalar sonucu bölgede uranyum madenleri olmasından kaynaklanan radyo aktivite analizlerinde gençleştiren C hormonlarını harekete geçiren, idrar yolu hastalıklarına, astıma iyi gelen özellikler yoğun miktarda tespit edilmiş.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Babakale Narcissus Otel
Babakale Narcissus Otel

-

Gerçekten mükemmel

Gerçekten mükemmel bir yer. Manzarası, leziz yemekleri, özellikle güler yüzlü personeliyle görülmesi gereken bir yer. :) Hazırlanan yemekler çok leziz. :))

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Tesis Yetkilisinin Cevabı

Çok teşekkür ederiz Murat Bey, sizleri tekrar ağırlamaktan şeref duyarız. Bu vesile ile çalışmalarınızda başarılar dileriz.

3 Eylül 2015, Perşembe 00:48