Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

AŞTİ - Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali

+ 5 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

AŞTİ - Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali Hakkında

AŞTİ yani Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmesi. Başkent Ankara’ nın kalbi, tüm ülke insanlarının birbirine bağlandığı noktadır. Gün boyunca yurdun dört bir yanından binlerce otobüs, on binlerce yolcuyu Ankara’ ya bu noktada kavuşturmaktadır. Yine aynı şekilde gün içerisinde on binlerce kişiyi de bu noktadan alıp yurdun dört bir yanına ulaştırmaktadır.

AŞTİ aynı zamanda Türkiye’ de yapılmış en büyük otobüs terminali olarak 1995 yılında hizmete girmiştir. AŞTİ’ ye şehrin her noktasından toplu taşıma araçları ile oldukça kolay bir şekilde ulaşmak mümkündür. Özellikle de hızlı ve rahat bir ulaşım sağlayan Ankaray, AŞTİ istasyonuna bir tüp geçit ile bağlanmıştır.

AŞTİ aynı zamanda tüm iller arasında bir aktarma noktasıdır. Ülkenin herhangi bir noktasından gelip herhangi bir noktasına gitmek oldukça kolaydır. Birçok noktada direk sefer olmamasına karşın yurdun her noktasından Ankara’ ya erişim mümkündür.

Gelenler AŞTİ binasından hiç çıkmadan gitmek istedikleri veya aktarma yapmak istedikleri yere biletlerini alarak çok fazla beklemeden yola devam edebilirler. AŞTİ adres: Beştepe, 06560 Yenimahalle / Ankara.

Yorum / Değerlendirme

AŞTİ - Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?