Yalova bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Yalova Aktiviteleri

Birbirinden güzel plajlarıyla, yemyeşil doğasıyla ve termal sularıyla turistler tarafından sürekli ziyaret edilen Yalova, hem kısa hem de uzun tatiller için oldukça idealdir.Yalova Görülecek Yerler - Yalova En İyi 10 Yapılacak Şey

Birbirinden güzel plajlarıyla, yemyeşil doğasıyla ve termal sularıyla turistler tarafından sürekli ziyaret edilen Yalova, hem kısa hem de uzun tatiller için oldukça idealdir.

Yalova, ülkemizin önemli bir liman keti olup, av, termal ve kıyı turizmi açısından oldukça gelişmiştir. Bu güzel şehirde dilerseniz hafta sonunuzu değerlendirebilir, dilerseniz uzun bir tatil için tercih edebilirsiniz. Konaklama seçenekleri için uygun Yalova otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Güzelliklerle dolu bu şehirde bulunduğunuz süre boyunca yapabileceğiniz aktiviteler bulunuyor. Yalova'da yapabileceğiniz aktiviteler şöyle:

Yalova, termal turizm açısından önemli bir noktadır. Şehirde yer alan Armutlu Kaplıcaları'na gidip, termal sulardan yararlanabilirsiniz. Bölgedeki kaplıca suları 6. yüzyıldan bu yana insanlara şifa dağıttığı biliniyor. Termal ilçesinde yer alan kaplıcanın suları safra kesesi, romatizma, karaciğer, cilt ve bağırsak hastalıklarına iyi gelmekte...

Doğa yürüyüşleri için çok elverişli noktalara sahiptir Yalova. Sudüşen Şelalesi, Erikli Şelalesi ve Çaldere Şelaleleri'nde güzel ve keyifli bir doğa yürüyüşü yapabilirsiniz.

Çınarcık, Yalova'nın en çok tercih edilen tatil bölgelerinden biri… Çınarcık'ın plajlarında denize girmek ve kumsallarında güneşlenmek yılınızın tüm yorgunluğunu üzerinizden atacak bir aktivite...

Yürüyen Köşk'ü görmeden Yalova'dan kesinlikle ayrılmayın. Bir ağacın kesilmemesi için Atatürk'ün isteği üzerine kaydırılarak ağaçtan uzaklaştırılan Yürüyen Köşk keyifli bir gezi olacak sizler için. Aynı zamanda Kara Kilise ve Delmece Yaylası'nı da görülecek yerler listenize dahil etmenizi öneririz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın